Inter porazil Lugano 4-1

14/07/22 - Inter v nových dresech získal v Luganu před 5200 diváky místní superpohár. Domácí tým porazil 4-1. Trefili se D’Ambrosio, Correa a 2krát Lautaro. Inter měl za sebou šest tréninkových dní, zatímco soupeř již s přípravou končí a co nevidět mu začne švýcarská liga. V sestavě se kromě navrátilce Romelu Lukaka objevily v základní sestavě i úplní nováčci - Asllani, Bellanova a Mkhitaryan. Rozestavení bylo 3-5-2 .

Stejně jako loni vstřelil první gól v prvním oficiálním přípravném utkání D'Ambrosio. Po centru z rohu od Asllaniho zakončil hlavou. V sedmé minutě předvedl Handanovič skvělý zákrok po Celárově střele, díky němuž si Inter udržel vedení, a brzy nato v 16. minutě zvýšil na 2:0. Lautaro v rozehrávce využil chyby brankáře domácích Saipiho. Hra měla malé nasazení a tempo a Luganu dělala problémy zejména některými pokusy z dálky na branku. Haile-Selassiho střela šla těsně vedle a poté musel Handanovič vynikajícím instinktivním zákrokem při hlavičce zblízka zasahovat.

Do druhého poločasu udělal Inzaghi změny a nasadil Onanu a Lazara. Na Interu se začala projevovat týdenní tréninková zátěž a intenzita hry poklesla. V 60. minutě poslal trenér na hřiště Correu, aby se dostal do gólových pozic. A přesně to se mu podařilo. V 61. minutě si skvěle naběhl dopředu, dostal se přes obránce a podél brankáře napálil míč do vzdálenějšího rohu - 3:0. V závěru utkání přišel další gól. A byl to opět neudržitelný Correa, který se v 73. minutě po dlouhém míči od Onany ocitl ve velkém prostoru, kde přihrál Lautarovi. Toro se v poslední akci dostal před svého stopera na přední tyči a z bezprostřední blízkosti z voleje vypálil. Byl to klasický gól, při kterém číslo 10 Nerazzurri udělalo to, co umí nejlépe.

Za stavu 4:0 a po mnoha změnách, kdy na posledních pár minut nastoupili někteří hráči z mládežnických týmů, se Lugano dočkalo gólu prostřednictvím Casciata, který snížil na 4:1 a využil zmatků mezi obránci Interu. Zápas skončil 4:1 pro Inzaghiho, který byl jako vždy povzbuzován hlasitými příznivci Interu.