Lukaku si užívá rodinnou atmosféru v Interu

15/07/22 - Romelu Lukaku si užívá v Interu "rodinnou" atmosféru, které se mu nedostalo v Chelsea. "Nikdo o nikom nemluví špatně, jsme vždy pozitivní. Naše kabina je velká rodina. Trávíme spolu hodně času mimo hřiště, pořádáme společné velké týmové večeře. I na hřišti nikdo o nikom jiném nemluví špatně, jsme vždy pozitivní," řekl útočník, který byl odhodlán vrátit se pouhý rok po svém přestupu za 113 milionů eur na Stamford Bridge.

Aby k přesunu do Milána došlo, snížil si plat a při projevu na akci, na níž byla představeny domácí dresy na sezonu 2022-23, se belgický reprezentant svěřil, co mu v Interu tolik chybělo, když hrál za Chelsea: "Když jsou velké zápasy, vždycky se najde hráč, který se předtím zapsal do historie Interu, napíše vám na Instagram, pošle vzkaz, a to všechno ukazuje, že Inter je velká rodina."

Útočník také potvrdil, že po celou dobu svého působení v Chelsea měl svůj byt v Miláně plně vybavený. "V minulé sezoně, když jsem byl v Anglii, jsem si uvědomil, jak je Inter ve světě důležitý. Profil klubu se v mezinárodním měřítku zlepšuje, přístup k sociálním médiím je také velmi důležitý a je vidět, jak se chováme v šatně, na tréninku, naše objetí a vtipy. Milán je nádherné město, a proto jsem si nechal starý byt, když jsem odešel do Londýna, protože sem pořád jezdila moje matka a já se sem chtěl také vrátit."

Během otázek a odpovědí na pódiu se naklonil ke spoluhráči Nicolò Barellovi a pochechtával se, proč je pro něj tato sezona největší výzvou. "Odešel jsem. Byla to chyba, viď, Nico?" smál se. Barella zareagoval pokrčením ramen, o kterém Italové budou vědět, že znamená "snažil jsem se tě varovat...". V rámci prezentace si Lukaku také vzal mikrofon a promluvil k fanouškům před sídlem klubu: "Slibuji, že uděláme všechno pro to, abychom vyhráli Scudetto."

V Interu je Lukaku na hostování na jednu sezónu za 10 milionů eur a spekuluje se o tom, že předem je domluvena i další sezona. Manažer Chelsea Tuchel hovořil pro Sky Sports o tom, co se stane, až skončí Lukakuovo hostování v Interu. Vrátí se k Blues? "Vzhledem k tomu, že je jen zapůjčený, tak samozřejmě nějaká šance existuje," řekl Tuchel. "Nevím, jestli je to velmi pravděpodobné, ale není na mně, abych se k tomu vyjadřoval. Šance na to je." Inter možná nečekal, že bude tak snadné získat Lukakua zpět na hostování pouhý rok po jeho prodeji za 113 milionů eur, ale hráčská síla rozhodla. "Společně s majiteli jsme se rozhodli, že ho pustíme. Bylo to jeho přání odejít, měl tu možnost, tak jsme ho pustili."

Autor: Lukáš Pekárek

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy