Příprava: Inter - Lyon 2:2

31/07/22 - Na stadionu Orogel v Ceseně remizoval Inter ve svém čtvrtém oficiálním přípravném utkání 2:2, přičemž prokázal velký charakter a fyzickou sílu. V druhém poločase byl k vidění i pěkný fotbal. Poté, co Inzaghiho tým po gólech Lacazetta a Cherkiho prohrával o dvě branky, odpověděl v druhém poločase zásahy Lukakua a Barelly.

Inter nastoupil na hřiště s Onanou v brance, Barellou, Brozovičem a Calhanogluem ve středu pole a Lukakuem a Lautarem vpředu. V prvním poločase se hrálo intenzivně, fyzicky a tvrdě, přičemž Inter začal získávat převahu až v jeho polovině. Největší šance Nerazzurri v úvodu utkání měli Lukaku, který hlavičkoval do náruče brankáře, a Dimarco, který z výborné pozice levou nohou pálil vedle. Byl to však Lyon, kdo otevřel skóre zásluhou Lacazetta, který se dostal do zakončení po Paquetově přihrávce. Do druhého poločasu nastoupila stejná jedenáctka Interu. Lyon šel do vedení 2:0, když síť Onanovy brány našel střídající Cherki. Inzaghiho svěřenci okamžitě odpověděli, když Lukaku hlavou po Dimarcově přihrávce snížil. Belgičan vyburcoval publikum a Inter poté v 65. minutě po nádherné akci, kterou zahájil Dumfries, vyrovnal. Nizozemec našel Lautara, který nádhernou přihrávkou vnější stranou kopačky přihrál Barellovi. Ital pak krásně přeloboval brankáře Lopese a vyrovnal stav.

INTER-LYON 2:2

Branky: 31' Lacazette, 50' Cherki, 51' Lukaku, 65' Barella

INTER (3-5-2) 24 Onana (81' 21 Cordaz); 33 D'Ambrosio (58' 36 Darmian), 6 De Vrij, 95 Bastoni (58' 37 Skriniar); 2 Dumfries (12 Bellanova), 23 Barella (74' 5 Gagliardini), 77 Brozovic (74' 14 Asllani), 20 Calhanoglu (58' 22 Mkhitaryan), 32 Dimarco (74' 8 Gosens); 90 Lukaku (68' 9 Dzeko), 10 Lautaro (68' 11 Correa). A disposizione: 1 Handanovic, 46 Zanotti, 47 Fontanarosa, 50 Casadei. Trenér: Simone Inzaghi.

LIONE (4-3-3) 1 Lopes; 27 Gusto, 23 Mendes, 4 Lukeba, 3 Tagliafico (71' 12 Henrique); 24 Lepenant, 8 Aouar, 10 Paquetà (77' 9 Dembélé); 20 Tete (46' 18 Cherki), 91 Lacazette (82' 11 Kadewere), 7 Toko-Ekambi (82' 26 Barcola). A disposizione: 30 Pollersbeck, 35 Riou, 2 Diomandé, 21 Da Silva, 32 El Arouch. Trenér: Peter Bosz

ŽK: 21' Dumfries, 33' Toko-Ekambi, 36' Brozovic, 40' Bastoni, 46' Paqueta