Report: Inter - FC Turín 4:2

Zhruba hodinu to s Interem vypadalo bídně a když Ansaldi proměnil pokutový kop, bylo vítězství na míle vzdálené. Inter však ukázal bojovného ducha, rychle snížil a celý výsledek nakonec otočil ve svůj prospěch. Postupně se v jeho dresu prosadili Alexis Sánchez, dvakrát Romelu Lukaku a jednou Lautaro Martínez.

Inter Milán se tak naladil na důležité utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid tím nejlepším způsobem, ovšem pokud ve středu předvede podobný výkon, jaký předváděl celých šedesát minut proti Turínu, na úspěch může zapomenout. Nerazzurri si doma dlouhou dobu nic nevytvořili a s Turínem dokonce prohrávali o dva góly.

Na první větší šanci se čekalo přesně do 21. minuty, kdy se dostal po průnikové přihrávce k zakončení Simone Zaza a Handanović musel rychle z branky. Turínští poměrně dobře zvládali zachytávat útočné snahy Interu a v prvním poločase ho do ničeho nepustili. Trenér Marco Giampaolo však jednu nepříjemnost musel řešit a sice zranění Giuseppe Verdiho, který tím pádem nedohrál a jehož místo zaujal Federico Bonazzoli. Přišla i radostná zpráva. V nastavení sehráli hosté povedenou akci, na jejímž konci byla přihrávka na Simoneho Zazu a jeho technická střela zapadla k tyči. Na San Siru se rodilo překvapení a Antonio Conte určitě nemohl být spokojen. Milánští toho v prvním poločase moc nepředvedli a jejich hra byla za očekáváním.

Conte se rozhodl ponechat stejnou jedenáctku a ani druhý poločas nezačal pro Nerazzurri dobře. Po hodině hry byl ve vápně faulován Singo a sudí nařídil ve prospěch Turína pokutový kop. Šanci dostal bývalý hráč Interu Cristian Ansaldi a tvrdou ranou zvýšil překvapivé vedení Granaty.

Inter měl vážný problém a jako nesmírně důležité se ukázalo být rychlé snížení. Pouhé dvě minuty po Ansaldiho penaltě orazítkoval břevno Lukaku a z dorážky rozvlnil síť Alexis Sánchez. Posléze přišli na plac Lautaro Martínez a Milan Škriniar a netrvalo to dlouho a Inter vyrovnal. Young odvedl ve vápně pořádný kus práce, udržel balón a přihrávkou před branku doslova "donutil" Lukakua skórovat.

Dvacet minut před koncem byl tak výsledek opět nerozhodný 2:2. Nerazzurri velkolepý návrat do zápasu nakopl a hráčů v modročerných dresech bylo najednou plné hřiště. Po centrovaném balónu se pověsil do vzduchu Ranocchia a těsně minul.

Turín nakonec přišel i o remízu a to poněkud nešťastně. Stoper N'Koulou při odkopávání míče nejdříve nakopl Hakimiho, který přiběhl z ofsajdu. Celou situaci zkoumal VAR a nakonec se sudí rozhodl pro penaltu ve prospěch Interu, protože se nejednalo o přihrávku hráčů Interu a tak o ofsajd nešlo. Romelu Lukaku pokutový kop s přehledem proměnil a nasměroval domácí za třemi body. Zlomeného soupeře pak dorazil v 90. minutě i útočný parťák Lautaro Martínez a opět v tom měl prsty Belgičan Lukaku, který poslal do vápna neomylnou přihrávku. Inter až do šedesáté minuty nepředvedl zhola nic, ale závěrečná půlhodina byla v jeho podání výtečná.