Report: Inter - Spezia 2:1

Chvíli to trvalo, ale nakonec si Inter se Spezií poradil. Rozhodla především na druhý pokus nařízená penalta ve prospěch domácích, protože v samém závěru se hostům podařilo aspoň snížit. Inter tak dál vesele pronásleduje vedoucího rivala.

Inter chtěl a nutně potřeboval další body, aby udržel kontakt s prvním místem. Pokud je totiž něco, co drží trenéra Conteho nad hladinou a na lavičce Interu, tak je to - kromě vysokého odstupného - právě vidina mistrovského Scudetta, které by celou sezonu zachránilo. Nerazzurri naplňovali úlohu favorita od prvních minut. V té deváté se mezi dvěma obránce Spezie prosmýkl veterán Ashley Young a z úhlu pálil jen do Provedela.

Inter klasicky rezignoval na nějakou atraktivní podívanou a nejednoho fanouška asi z tohohle výkonu bolely oči. Až krátce před koncem první půle se pokusil o střelu zkušený hostující záložník Gennaro Acampora. Mířil ale notný kus od brány, kterou opět hájil snad nesmrtelný Samir Handanovič.

Interu po pauze hodně pomohlo střídání, protože po většinu času dřevěného Gagliardiniho nahradil přeci jen o mnoho kreativnější Sensi. A po pouhých šesti minutách na hřišti byl u první branky. Spezia nezvládla jeden atak, takže následoval protiútok Interu. Dlouhý pas ze strany doběhl Achraf Hakimi, který se dostal až do vápna a střelou na bližší tyč překvapil Ivana Provedela!

Konečně se Inter dočkal prvního gólu a mohl hrát trochu volněji. Že by se ale hrála nějaká ofenzivní podívaná, to se rozhodně říct nedalo. Přesto to Interu stačilo. V 69. minutě totiž po dalším centru z pravé strany zasáhl míč rukou ve vlastním vápně útočník M’Bala Nzola. Sudí Fabbri sice nejprve rozpažil, ale když se podíval na záznam, tak svůj výrok změnil na pokutový kop. O jeho přesnou exekuci se postaral Romelu Lukaku, který se mýlí jen minimálně.

Nakonec se to ukázalo jako rozhodující. Střídající Roberto Piccoli totiž čtrnáct minut po svém příchodu na hřiště snížil. Centrovaný míč z levé strany k němu prošel až na střed vápna a Piccoli dokázal ve skluzu překonat slovinského brankáře - 2:1.