Report: Inter - Benevento 4:0

Inter neměl s bezzubým Beneventem žádné slitování a Čarodějkám nadělil čtyřku. O polovinu z gólů domácího týmu se postaral Romelu Lukaku.

Nerazzurri potřebovali odpovědět na odpolední úspěch AC a také Juventusu, takže před nimi stál jasný úkol - i bez diskvalifikovaného kouče Conteho porazit nebezpečné Benevento. Tentokrát se Conte přeci jen umoudřil a dopřál Eriksenovi start v základní sestavě, což činí jen výjimečně. A na tribuně si musel mnout ruce. Už v sedmé minutě totiž Hetemaj fauloval Hakimiho a právě Eriksen byl pověřen standardkou. A kopl ji báječně. Před bránou hledal Ranocchiu a i když ho nenašel, míč si do vlastní brány nechtěně srazil Riccardo Improta!

Inter byl nadále velmi aktivní a mnohokrát to z větší vzdálenosti zkoušel Lautaro Martínez. Jenže neměl přesně seřízenou mušku. Stejně jako deset minut před koncem první půle, když dostal ve vápně míč zprava po rychlém brejku, jenže ho napálil asi metr vedle tyče.

Pokud první půle nenabízela moc vzrušení, tak druhá to vše vynahradila. Už po třech odehraných minutách totiž Christian Eriksen krásnou dělovkou orazítkoval břevno za zády brankáře Montipa, od nějž se balon odrazil k nohám Lautara Martíneze. Mladý Argentinec se sice prosadil, jenže sudí dobře postřehl jeho jasný ofsajd a branku neuznal.

Martínezovi to v konečném důsledku zas tak moc vadit nemuselo, protože hned v 57. minutě už se regulérně trefil. Roberto Gagliardini totiž rychlou kolmicí nahrál právě Argentinci, který si elegantně obhodil prvního protihráče a následně levačkou poslal míč přesně k tyči - 2:0.

V 66. minutě už to mohlo být o tři góly. Romelu Lukaku trochu netradičně centroval do vápna, za obranu si naběhl Achraf Hakimi a skóroval. Jenže za obranou Čarodějek byl moc brzy, takže sudí pískal další ofsajd. Inter se přesto prosadil a to o pouhou minutu později. Mladý brankář Lorenzo Montip? totiž po malé domů rozehrál jen do napadajícího Martíneze, od nějž se balon odrazil k Lukakuovi. A pro belgického snajpra už nebylo problémem vstřelit třetí gól.

Na konečných 4:0 pro Nerazzurri uzavřel skóre utkání opět Lukaku. Střídající Alexis Sánchez totiž rychlou nahrávkou z první oslovil na hraně ofsajdu pohybujícího se Belgičana a někdejší hráč Chelsea nebo Evertonu to udělal skvěle. Zkorigoval svůj pohyb a rychle poslal míč na zadní tyč - 4:0.