Report: Inter - Lazio 3:1

Inter si tu příležitost vzít nenechal a po víkendu se stal novým lídrem Serie A. Nerazzurri hostili ve šlágru kola Lazio a především díky skvělému výkonu Romelua Lukakua zvítězili 3:1. Urostlý Belgičan dvě branky sám vstřelil a třetí připravil pro Lautara Martíneze. Jedinou branku Biancocelesti zaznamenal šťastně Gonzalo Escalante.

Oba trenéři vsadili na osvědčené jedenáctky bez jakéhokoliv překvapení a v ofenzivě se mohli spolehnout na své největší hvězdy - Romelua Lukakua na jedné straně a Cira Immobileho na druhé. Byl to ale belgický reprezentant, který se stal hlavní hvězdou zápasu.

Inter byl na zápas velmi namotivovaný. Věděl, že když vyhraje, půjde do čela o bod před hlavního rivala AC Milán a od úvodních minut to bylo znát. Koneckonců to ani netrvalo dlouho a už po dvaceti minutách šel domácí tým do vedení. Hoedt pozdě tahal za záchranou brzdu, vrhl se nešikovně pod nohy Lautarovi a sudí se rozhodl odpískat pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Romelu Lukaku a Inter na San Siru vedl. Lazio zkoušelo převzít iniciativu, ale k ohrožení gólmana Handanoviće se nedostalo.

Obraně Lazia dělal problémy především Lukaku a dobře to ilustroval i moment z konce prvního poločasu. Belgičan si převzal balón na ofsajdové hranici a napálil ho do sítě. Zprvu se zdálo, že se skutečně jednalo o ofsajd, ale nebylo tomu tak. Inter si tak hýčkal poločasové vedení 2:0 a Lazio bylo v těžké pozici.

Trenér Simone Inzaghi musel reagovat a na plac přišli Escalante s Parolem. Lazio potřebovalo vstřelit kontaktní branku a to se mu skutečně podařilo v 61. minutě zajímavým způsobem. Sergej Milinković-Savić se postavil k přímáku a trefil vlastního spoluhráče Gonzala Escalanteho, od kterého skončil balón v síti. Branka tak trochu připomínala tu, kterou ve finále Ligy mistrů vstřelil po Pirlově střele Filippo Inzaghi.

Každopádně Biancocelesti byli zpátky ve hře, ovšem ne na dlouho. Hned o tři minuty později předvedl Lukaku další skvělý počin, když z rychlého brejku nasprintoval do vápna, dostal se před bránícího hráče a tam nezištnou přihrávkou namazal Lautarovi do prázdné branky.

Pro Lazio to byl direkt, ze kterého už se nevzpamatovalo. Jakkoliv se hráči Lazia snažili, Inter už byl v laufu a výsledek si kontroloval. A nakonec ho i udržel do závěrečného hvizdu. Serie A tak má nového lídra - Inter se dostal na první místo o bod před městského rivala AC a právě s ním sehraje přímou bitvu o vedení v soutěži příští víkend. Lazio kleslo na sedmou příčku, ale dál zůstává ve hře o Ligu mistrů.