Report: Neapol - Inter 1:1

V neděli večer se na stadionu Diega Armanda Maradony odehrál velký šlágr, který skončil výsledkem 1:1. Více spokojeni budou asi hosté, kteří mají na čele Serie A dostatečný náskok. Pro Neapol je remíza v boji o Ligu mistrů spíše ztrátou.

Nakonec je dělba bodů asi spravedlivá. Do vedení šli po nešťastné chvilce brankáře Handanoviče domácí, ale po změně stran srovnal povedenou ranou Christian Eriksen.

Inter nastoupil v očekávané sestavě i s útočníky Martínezem a Lukakuem, zatímco v sestavě Neapole byla některá překvapení. Pouze na lavičce zůstali například Hysaj, Bakayoko nebo Mertens. Největší nebezpečí tak hrozilo od trojzubce Zieliński - Insigne - Osimhen.

Úvodní čtvrthodina nenabídla prakticky nic zajímavého, až postupem času získávala větší převahu Neapol, která jí také ve 36. minutě zužitkovala, byť s velkým přispěním hostujícího brankáře Handanoviče. Slovinec se dobře vrhl na Insigneho přihrávku, jenomže balón neměl plně pod kontrolou a při střetu s De Vrijem si ho nešťastně "hodil" do vlastní branky. Inter okamžitě zařadil vyšší rychlost a přímý kop Eriksena skončil na tyči. Už v nastavení pak Meret dobře vyběhl proti Barellovi, takže Neapol šla do šaten výrazně spokojenější.

Nutno však podotknout, že zaslouženě. Neapol byla lepší, ale po přestávce jí čekala ještě pořádná dřina. Zvláště když Inter poměrně rychle vyrovnal. V 55. minutě obrana Partenopei nedokázala odvrátit balón do bezpečí a Christian Eriksen tvrdou ranou nedal Meretovi vůbec žádnou šanci!

Inter vyrovnávací branka nabudila a Neapol se musela v dalších minutách spíše bránit. Další přímák Eriksena tentokrát vážné nebezpečí pro Mereta nepředstavoval. Zahrozila i Neapol a to pořádně. V 79. minutě napálil břevno Matteo Politano a zajímavý moment přišel o dvě minuty později. Po zákroku stopera De Vrije sudí Doveri odpískal pokutový kop, načež ho vzápětí u videa odvolal.

Nerazzurri se v závěru utkání koncentrovali na obranu, zatímco Neapol cítila, že je v jejích silách rozhodnout o třech bodech. Žádnou gólovku si už ale nevypracovala a to ani během čtyřminutového nastavení.