Report: Inter - Udinese 5:1

Inter oslavil jubilejní zápas v první lize naprosto skvělým výsledkem a Zebry doslova roznesl na kopytech. Udinese přijelo na San Siro plnit roli obětního beránka a do jeho sítě se míč nakonec dostal pětkrát!

Mistr Itálie se opět předvedl ve velkém stylu. Jak to musí být krásné, fandit v těchto dnech Interu. Oslavy v Miláně potrvají určitě ještě hodně dlouho a po velmi dlouhé době, kdy Itálii vládl pro Inter asi nejhorší rival, se nerazzurri konečně dočkali velmi povedeného ročníku. Dnešní západ byl výjimečný i tím, že v rámci první ligy se pro Inter jednalo o zápas číslo 3000! Takové mety ještě nikdy nikdo nedosáhl.

A Inter začal s oslavou poměrně brzo. Čisté konto udržel brankář Juan Musso (který dost možná bude v příštím ročníku hájit právě barvy Interu) jen osm minut. Pak totiž Inter díky jednoduché a krásné narážečce poslal do vápna Ashleyho Younga, který stačil míč před Mussem dloubnout a slavil první branku zápasu.

Delší dobu se nic zajímavějšího nedělo, snad jen ve 39. minutě, kdy se (pokolikáté už?) zranil Stefano Sensi a do hry musel Eriksen. Právě ten se po šesti minutách na hřišti postavil k volnému přímému kopu po faulu na Gagliardiniho a míč s pomocí teče poslal mimo dosah Mussových rukou.

Udinese vzadu vůbec nestíhalo a směrem dopředu se snad s výjimkou vždy agilního De Paula taky nikdo nehnal. Deset minut po změně stran mohl přidat třetí branku Lautaro Martínez, jenže proti ráně z jeho levačky předvedl brankář Musso fantastický zákrok. Jenže krátce poté se do vápna probojoval Achraf Hakimi a nechal se faulovat, takže sudí Manuel Volpi neměl na výběr a pískal penaltu. K ní se postavil Lautaro Martínez a nemýlil se.

V těchto fázích hry si ofenziva Interu dělala s binaconeri, co se jí zachtělo. Další branku vstřelil po hodině hry Ivan Perišić, který stále bojuje o budoucnost v klubu i přízeň vlastních fanoušků. Krásným technickým obstřelem si poradil s Mussem a zvýšil už na 4:0.

Exhibiční tempo Interu pokračovalo a Udinese se jen marně bránilo jeho přesným atakům. Dvacet minut před koncem po akci střídajícího Sáncheze zazvučela tyč, od které se míč šťastně odrazil k Romelu Lukakuovi - 5:0.

Zebry se dočkaly aspoň jednoho čestného zářezu, i když tohle utkání z jejich pohledu nemělo se ctí nic společného. Vracející se Eriksen totiž trefil míč ve vlastním vápně rukou a sudí pískal další penaltu. I Udinese má osvědčeného kanonýra a Roberto Pereyra střelou na opačnou stranu zkazil střídajícímu brankáři Padellimu čisté konto. Je ale jasné, že Inter nemohla tato trefa v gejzíru radosti nijak zpomalit.