Report: Inter - AC Milán 2:1

Inter Milán nakonec porazil pozdním gólem svého odvěkého rivala a zajistil si postup do semifinále Coppa Italia. Milánské derby bylo hodně na ostří nože, spousta nedovolených zákroků, potyček a nakonec i červená karta, kterou uviděl Zlatan Ibrahimović. Mimochodem 39letý útočník poslal Rossoneri do vedení, ale po jeho vyloučení se hra Milána sesypala a Inter po obrovském náporu skóre otočil.

Úvodní čtvrtfinále Coppa Italia proti sobě postavilo dva odvěké rivaly z jednoho města - Inter a AC Milán. "Derby della Madonnina" mělo o to prestižnější náboj, že oba celky bojují v Serii A o Scudetto.

Na San Siru opět chyběli diváci, ale jinak měl duel dobré tempo. Bohužel pro AC nastaly komplikace už po dvaceti minutách, kdy musel opustit hrací plochu zraněný stoper Kjaer. Jeho místo zaujal teprve nedávno příchozí stoper Tomori. O čtyři minuty později měl Inter první velkou gólovku, ovšem střelu Lukakua nohama vyrazil brankář Tătăru?anu, jenž se postavil mezi tyče místo obvyklé jedničky Donnarummy. AC šanci přežilo a pak z ojedinělé akce otevřelo střelecký účet utkání. Zlatan Ibrahimović si navedl balón na pravačku a křižnou ranou o vzdálenější tyč rozvlnil síť. Inter na nic nečekal a svého soupeře sevřel do tlaku, ze kterého však vyrovnávací branka nepadla. Před koncem prvního poločasu se začalo na hřišti výrazně jiskřit a především Lukaku měl co dělat, aby zkrotil své emoce. Do křížku se pustil i s Ibrahimovićem a oba za to byli napomínáni žlutou kartou, což mělo později pro Ibru fatální následky.

Antonio Conte zkusil o přestávce zvýšit tlak nasazením Hakimiho a to mu vyšlo. V 50. minutě předvedl další skvělý zákrok Tătăru?anu a byl to právě rumunský brankář, který hodně dlouho držel šance Milána nad vodou. Každopádně o osm minut později přišel klíčový moment celého zápasu. Zlatan Ibrahimović škobrtl o nohu Kolarova a protože to bylo zezadu, udělil sudí druhou žlutou kartu a tím pádem červenou.

Od této chvíle se začalo hrát jen na jednu branku. Inter měl permanentní převahu a tu nakonec využil, byť poněkud sporně. Kontakt Leaa s Barellou sudí nejprve nepískal, ale po shlédnutí záznamu se tak rozhodl učinit. Pravdou je, že Leao šel do souboje nešikovně a kontakt s Barellou tam byl, ovšem na druhou stranu je nutné podotknout, že Barella svůj pád přifilmoval. Tak jako tak se kopala penalta a Lukaku s pomocí břevna srovnal na 1:1. Převaha Interu tím neskončila, naopak ještě více gradovala a bylo jen otázkou času, kdy se mu podaří rozhodnout.

Tlak Interu byl místy drtivý, ale rozhodnout se podařilo až v dlouhém desetiminutovém nastavení. Tolik času bylo přidáno kvůli ošetřování a následném střídání hlavního sudího Valeriho. Na závěr zápasu se dostal na trávník i Christian Eriksen a právě jeho parádní volný přímý kop přes zeď nakonec rozhodl. Vyhecované derby ovládl Inter a může se těšit na semifinálového soupeře, který vzejde z dvojice Juventus - SPAL.