Report: Inter - Juventus 1:2

V prvním zápase semifinále Coppa Italia v Miláně zvítězil Juventus nad Interem 2:1 a do odvety si veze velmi dobrý výsledek. Nerazzurri začali "Derby d'Italia" dobře, ale branka Lautara Martíneze byla z jejich strany jediná. Juve spasil ještě v prvním poločase Cristiano Ronaldo, toho večera dvougólový. Odveta se hraje příští týden na Allianz Stadium.

Inter se musel obejít bez potrestaného Romelua Lukakua, ale jinak sestavou nijak nešetřil. Antonio Conte místo Belgičana vsadil na Alexise Sáncheze. Více změn udělal Juventus, který nechal na lavičce náhradníků zkušené stoperské duo Chiellini-Bonucci. Do branky se však postavila jiná legenda - Gianluigi Buffon. Semifinále Coppa Italia bylo pro něho 1100. zápasem v kariéře a přes poměrně lacinou branku nakonec i vítězným.

Do zápasu vstoupil lépe Inter, který se gólově prosadil už v deváté minutě. Juventus sice v počátečních minutách kontroloval hru, ale po dobré práci Alexise Sáncheze nepohlídal náběh Barelly a po jeho přihrávce zaznamenal Lautaro úvodní gól. Buffon si na balón sáhl, ale v cestě do branky mu nezabránil.

Nebylo by to derby, kdyby se nezačalo na hřišti také jiskřit. Ve 24. minutě se strhla v pokutovém území Interu potyčka, a to po faulu na Cuadrada. Hlavní sudí nakonec celou záležitost vyřešil nařízením penalty. Opakovaný záznam prokázal, že Cuadrado byl ve vápně jasně držen a tedy nemohlo následovat nic jiného. Cristiano Ronaldo střelou doprostřed a pod břevno nedal Handanovićovi žádnou šanci a srovnal na 1:1. Vyrovnávací branka polila Starou dámu živoucí vodou a ve 35. minutě byl dokonán obrat. Obrovského nedorozumění se dopustili Handanović s Bastonim a Ronaldovi se vzápětí nabídla prázdná branka, čehož využil. Inter až do přestávky nic nevymyslel. Juventus vyhrál první poločas 2:1 a Inter se musel dát do kupy.

Trenéři Conte s Pirlem se zatím ke střídání neodhodlali a druhé dějství zahájily totožné jedenáctky jako začátku zápasu. Každopádně i druhý poločas nabídl několik zajímavých příležitostí na obou stranách. Nejprve v 55. minutě nejistě vyrazil střelu Bernardeschiho Handanović a poté na druhé straně zachránil Juve od vyrovnání na brankové čáře Demiral, který "zachytil" střelu Sáncheze.

Interu se pak herně nedařilo. Juventus celkem bez problému eliminoval jeho ofenzivní fázi a domácí do žádného závěrečného náporu nepustil. Asi není překvapením, že se v závěru zápasu hodně žlutilo. To koneckonců platilo pro celé utkání. Rozhodčí Calvarese rozdal celkem devět žlutých karet, nicméně nevylučoval. Juventus zvítězil na San Siru 2:1 a za týden v odvetě má všechno ve vlastních rukou. Vítěz dvojutkání narazí ve finále na lepšího z dvojice Neapol - Atalanta.