Report: Verona - Inter 1:3

I ve druhém utkání získali fotbalisté Interu všechny tři body. Ve Veroně se na ně nadřeli víc než před týdnem, když dokonce po prvním poločase prohrávali. Nerazzurri ale spasila nová posila - útočník Joaquín Correa, jehož si trenér Simone Inzaghi přetáhl z Lazia. Argentinec sedm minut před koncem vstřelil vítězný gól a v nastavení ještě přidal pojistku.

Zdá se, že produktivita Interu nebude dělat problém. Čtyři kousky v prvním kole a nyní tři na Stadio Bentegodi ve Veroně. Byl to ale složitější zápas než proti Grifonů a to zejména v první půli. Nerazzurri vstoupili do zápasu opět s hlavními posilami Edinem Džekem a Hakanem Çalhano?luem, kteří zařídili úvodní vítězství.

Inter začal aktivněji a Lautaro Martínez v prvním vážnějším pokusu prověřil Montipá. Domácí brankář předvedl reflexivní zákrok a dosti důležitý, protože Hellas následně vstřelil první gól zápasu. Handanović vyrobil hrubku v rozehrávce, kterou už Brozović nestihl napravit a Ivan Ilić šikovným obloučkem poslal Veronu do překvapivého vedení. Inter sice následně kontroloval hru, ale větší šanci si nevypracoval. Barella v těžké pozici hlavičkou Montipá neohrozil a příliš se nedařily ani standardní situace. Obhájce titulu tak zamířil do šaten s nelichotivým mankem.

Simone Inzgahi nesáhl o přestávce k žádným změnám a zahajovací jedenáctka se mu hned ve 47. minutě odvděčila za důvěru vyrovnávacím gólem. Perišićův aut prodloužil za sebe hlavou Džeko a Lautaro Martínez zblízka rovněž hlavou srovnal stav - 1:1. Obrana Hellasu v tomto případě totálně zaspala. Přesně po hodině hry si střelec vyrovnávací branky zkoušel vymodlit pokutový kop po střetu s Honglou, ovšem neúspěšně. Situaci ještě zkoumal videorozhodčí a ten dal domácím za pravdu.

Hellas dlouho bránil dobře a zdálo se, že obhájci na to nenajdou recept. Čtvrthodinu před koncem však udělal Inzaghi důležitou změnu. Již unaveného Lautara nahradil čerstvým Joaquínem Correou a byl to zlatý tah. Sedm minut před koncem poslal ideální centr Darmian a Correa hlavou zařídil vedení. V závěru se hosté soustředili na udržení výsledku a v nastaveném čase Correa pohotovou střelou k tyči přidal pojistku. Inter tak zvítězil i ve svém druhém utkání a je zatím stoprocentní, naopak Hellas zůstává bez bodu a pro nového kouče Eusébia Di Francesca to není dobrý začátek.