Report: Inter - Neapol 3:2

Inter doma neprohrál od října minulého roku. A dnes tuhle šňůru protáhl, protože si poradil s dosavadním lídrem ligy, Neapolí. Té nestačily ani dvě branky.

Lídr tabulky se dostavil ve velkém šlágru na San Siro, kde ho čekal domácí Inter. Neapol bojovala mimo jiné s tím, že právě tady z toho stadionu si Inter úspěšně dělá nedobytnou tvrz. Tým trenéra Luciana Spallettiho ale dlouhodobě potvrzuje, že tohle by mohl být jeho rok, což mimo jiné potvrzuje především v obraně. Ta k dnešnímu utkání inkasovala pouhopouhé čtyři branky!

První minuty toho moc nenabídly, ani jeden z útočníků Interu - Lautaro Martínez a Joaquín Correa - se nedostávali do větší šance a obdobně na tom byl i hrot Neapole Victor Osimhen. Hrdinou Neapole se stal někdo jiný. Kapitán Lorenzo Insigne začal brejk Partenopei velmi rychle a krásnou nahrávkou ještě vyšperkoval šanci pro Piotra Zielińského. Polský záložník z první napálil míč, který ve vzduchu zaplaval a brankář Samir Handanovič se natahoval marně!

Jenže Inter se nehodlal vzdát ani za mák a jen po pár minutách srovnal. Domácí hráči totiž tak vehementně reklamovali ruku Kalidoua Koulibalyho, že se sudí Valeri šel podívat na video. A to ukázalo, že domácí mají pravdu, takže se záložník Hakan Çalhano?lu mohl chystat k penaltě. A protože ji zahrál naprosto chladnokrevně, bylo srovnáno.

Hlavní rozdíl mezi oběma týmy dnes spočíval především v mezihře. Zatímco Neapol se ve středu pole trápila a jindy rychlá a jasná hra dnes vázla, Inter v ní vládl. Trio Barella, Brozović a již zmíněný Çalhano?lu si velmi dobře rozumělo a nedělalo mu problémy přehrávat mnohem pasivnější střed soupeře.

Turecký záložník Hakan Çalhano?lu byl hodně důležitou postavou první půle, protože kromě vstřelené branky si připsal taky gólovou asistenci. Jím zakroucený rohový kop mířil na přední tyč, kam si naběhl dosud nepříliš aktivní Ivan Perišić a důležitou tečí dostal míč těsně za brankovou čáru - 2:1.

Spallettiho sen o neporazitelnosti se začínal hroutit a Inter naopak po dlouhé době vypadal, že si s obvykle nepříjemným soupeřem konečně poradí. Jeho šance se ještě zvýšily krátce po změně stran, kdy musel po bolestivé srážce se Škriniarem opustit trávník viditelně pochroumaný Victor Osimhen.

V podání Neapole to prostě dnes nebylo ono. Dá se říct, že ji na zem srazily i individuální chyby. Jako třeba ta, kterou předvedl Fabián Ruiz v 61. minutě. Před sprintujícím Joaquínem Correou totiž nejprve couval a pak ani neprojevil snahu ho dohnat. Než k němu zpátky doklusal, stihl Correa prostrčit míč na Lautara Martíneze a ten dokázal i skrz nohy Mária Ruie křížnou ranou najít cíl - 3:1.

Spalletti chtěl dát týmu nový impuls a proto poslal na hřiště Elmase, Petagnu a Mertense. Odešel nepříliš viditelný Lozano, který ještě nedávno prohlašoval, jak je mu Neapol malá a že chce do většího klubu. Co se dneska Neapoli jednoznačně povedlo, to byly dresy. Partenopei totiž navlékli limitované bílé dresy s reliéfem Diega Maradony.

Možná i to pomohlo Neapoli, aby ještě aspoň zdramatizovala utkání. Po pár minutách svého pobytu na hřišti totiž Dries Mertens dostal míč na kraji vápna a táhlou ranou pod břevno nedal Handanovičovi šanci! Víc už ale dost unavená Neapol nezvládla, protože dvě obrovské šance z konce utkání Rui s Mertensem spálili.