Report: AS Řím - Inter 0:3

Mourinho prožil další smutný večer, protože jeho AS doma absolutně nestíhalo tempo Interu. Návštěva z Milána v tréninkovém tempu nadělila domácím Vlkům tři branky a odváží si z Věčného města snadnou výhru.

Trenér Mourinho znovu prožíval nostalgický amarcord, protože se znovu postavil proti týmu, s nímž zažil obrovské úspěchy. A dnes mu čelil jako trenér, který měl dokázat, že ještě překypuje motivací a dokáže pozvednout tým jako AS Řím. Měl ale hodně složitou práci, protože mu ze hry vypadlo několik es. A na hře jeho týmu to bylo hodně znát.

Na stadion Olimpico se vracel Edin Džeko, který odtud neodcházel zrovna v nejlepším. Ale přesto si pískot domácích fandů při čtení svého jména nezasloužil. Utkání si nenechal ujít ani Francesco Totti, který se vrátil do sedadel ve VIP lóži poprvé od svého konce coby činovníka AS. A nebyl to pro něj hezký pohled.

Kromě prvních pár minut, kdy se AS jakž takž snažilo budit zdání aktivity a jakéhosi nebezpečí, hrál prim Inter. Zatímco z pohledu domácích vypadala ofenzivní aktivita jako čistá náhoda bez ladu a skladu, hosté přesně věděli, co a jak mají hrát. Po patnácti minutách zahrával Inter rohový kop a dokonale skloubil genialitu s fatální chybou. Hakan Çalhano?lu zahrál ostrý míč přímo na přední tyč, brankář Rui Patrício jeho úmysly včas nepochopil a turecký záložník se trefil přímo z rohu!

Stejný hráč si o pár minut později narazil u vápna AS míč s Bastonim a krásnou nahrávkou pod sebe oslovil bosenského kanonýra Edina Džeka. Ten vtělil do jediného pohybu veškeré zklamání a veškerý vztek, který k soupeři asi cítil, takže přesnou ranou navýšil na 2:0 pro svůj nový tým.

O chvíli později se zkušený kanonýr prosadil málem podruhé, jenže tentokrát se portugalský brankář nenechal překvapit a jeho pokus vyrazil. I jeho další rána po chybě obránce Iba?eze mířila mimo.

Deset minut před koncem poločasu pronikl Zaniolo, na němž snad jako jediném domácí hráči byla vidět snaha něco dělat, do vápna a nahrál Vi?ovi. Jeho ránu ale na poslední chvíli odrazil Denzel Dumfries! Ten se stal vzápětí hrdinou ještě jednou, protože si o dvě minuty později naběhl do vápna na parádní centr Bastoniho a krásnou hlavičkou navýšil skóre na 3:0 pro Inter.

Skóre, které vydrželo až do konce utkání. Římané totiž absolutně nevěděli, co a jak hrát, aby svému soupeři připravili nepříjemný druhý poločas. Hosté si mohli dovolit nasadit i hráče, kteří se běžně do zápasu nedostávají. Jedinou zmínku si zaslouží jen pokus Zaniola, který ale nakonec zamířil jen do boční sítě!