Report: Salernitana - Inter 0:5

Inter naplnil roli favorita a pohrál si se Salernitanou jako kočka s myší. Tým, který teď bojuje o samotnou existenci v první lize z hlediska regulí, dostal od hostů z Milána doma potupnou pětku.

No, nechtěl bych být v kůži fanoušků Salernitany. Reálně jim totiž hrozilo, že tohle bude jejich poslední zápas v Serii A! Výsledek ještě neznáme, takže se to může pořád stát, nicméně takovýmto způsobem by se Salernitana rozhodně loučit nechtěla. S Interem vlastně nikdy neměla pořádnou šanci na body.

Dominance prvního týmu tabulky byla viditelná od prvních minut a domácímu týmu v Salernu vydržela snaha neinkasovat jen pouhých 11 minut. Pak se totiž míč od rohového praporku po centru tureckého magika snesl na hlavu Ivana Perišiće a chorvatský veterán se prosadil - 1:0.

Tou dobou Salernitana v podstatě ztratila šance i chuť bojovat. Po dalších dvou minutách se málem prosadil Denzel Dumfries, který začíná vypadat jako fotbalista základu- Brankář Fiorillo ale jeho ránu skvělým zákrokem poslal mimo. První větší šance domácího týmu byla k vidění po půl hodině hry, kdy se Joel Obi dostal do vápna Nerazzurri, jenže ztroskotal na skvělém brankáři Handanovičovi!

A Inter takové zaváhání neváhal potrestat. O dvě minuty později podnikl rychlý kontr, který dostal míč k Džekovi. Ten nesobecky nahrával lépe postavenému (respektive rychleji nabíhajícímu) Denzelovi Dumfriesovi, který s pomocí břevna napálil míč do sítě - 2:0 pro milánský velkoklub.

Krátce před koncem první půle se ještě mohl prosadit Edin Džeko, jenže ten potvrdil, že na gól potřebuje docela velký počet šancí a umí spálit i nespálitelné. Poté, co k němu propadl míč z rohového kopu, z bezprostřední blízko poslal míč jen mimo opuštěnou bránu!

Situace Salernitany se ale nelepšila ani po změně stran. Stvrdil to v 52. minutě Alexis Sánchez, který naplňuje velmi obstojně roli žolíka. Sánchez celou akci sám rozjel, přes Džeka se k němu míč dostal zpátky a střelou na zadní tyč už Chilan prostřelil bezmocného Fiorilla - 3:0.

Obrana Salernitany se stále více proměňovala v trhací kalendář, u kterého je vám jen z pohledu na něj smutno. Čtvrtou branku si připsal střídající Lautaro Martínez, který se dostal ve vápně k ráně po nahrávce kolegy Gagliardiniho a napálil míč za Fiorillova záda - 4:0.

Inter ale pořád - na rozdíl od Salernitany - neměl dost. Nejdřív přežil šanci Djuriće, který mířil do boční sítě. A tři minuty před koncem stvrdil svou dominanci pátou trefou. Martínez ještě neuspěl, ale obránce Gagliolo smolně přisunul míč ve snaze o obranný zákrok do lepší pozice na taktéž střídajícího Roberta Gagliardiniho, který už neměl potíž zvýšit na konečných 5:0.