Report: Atalanta - Inter 0:0

Nejproduktivnější tým soutěže a zároveň obhájce prvenství Inter Milán vyšel v Bergamu střelecky naprázdno. Sledovaný šlágr kola mezi Atalantou a Interem nepřinesl jediný gól a jen velice málo brankových příležitostí. Z výsledku tak mají největší radost nejbližší pronásledovatelé, nejvíce pak AC Milán, který může jít po pondělku do čela Serie A.

Šlágr kola mezi Atalantou a Interem nabídl v prvním poločase taktickou bitvu. Je to trochu s podivem, protože oba týmy jinak vyznávají ofenzivní pojetí hry a branky se v tomto duelu očekávaly. Žádná větší příležitost se ale nenaskytla. Ve vyrovnané partii se oba týmy střídaly v aktivitě a nezbývalo nic jiného, než doufat o přestávce ve změnu. Jenomže jak Gian Pier Gasperini, tak jeho protějšek Simone Inzaghi prozatím nesáhli k žádnému střídání a úvod druhé půle se nesl ve stejném duchu jako celý první poločas.

Snaha se Atalantě ani Interu upřít nedala, ale vůbec první vyložená šance se naskytla až v 71. minutě Interu. Dumfries velmi dobře sklepával hlavou balón před branku, kde Edin Džeko zblízka trestuhodně přestřelil. Hráči Nerazzurri se právem chytali za hlavu, protože tahle akce mohla přinést tři body. První gólovku si vytvořila i Atalanta. Devět minut před koncem utekl obraně Interu Mirančuk a z pohledu obhájců Scudetta musel vše hasit výtečný zákrok Handanoviće. S blížícím se koncem bylo čím dál jasnější, že případný gól, ať na té či oné straně zápas rozhodne. V 87. minutě se dostal hned dvakrát do zakončení Pašalić a do blízkosti Mussa zase D'Ambrosio, ani jeden z nich však balón do sítě neusměrnil. Rezervní sudí nastavil ještě tři minuty, ovšem ani ty kýžený gól nepřinesly. Atalanta tak remizovala s Interem 0:0 a toho bude moci už v pondělí využít druhý AC Milán.