Report: FC Turín - Inter 1:1

Inter nedokázal zareagovat na výhru svých dvou rivalů v boji o čelo a opět ztratil body. Tentokrát nechal dva z nich v Turíně, který dlouho sahal na celkovou výhru. Na konečných 1:1 ale v nastavené minutě uzavřel Chilan Alexis Sánchez.

Před zápasem dával jen málokdo šanci Turínu. Remíza možná, ale výhra domácích? Nikoli, hlavním favoritem téměř v 99% byl Inter. Jenže tahle předpověď se poměrně brzo začala sypat jako domeček z karet. Po dvanácti minutách se totiž domácí celek ujal vedení! Stačil mu k tomu povedený rohový kop, na který si naskočil obránce Gleison Bremer a tvrdou hlavičkou potvrdil, že zažívá životní sezonu - 1:0.

Standardní situaci málem využil taky Inter. Po šestnácti minutách musel náhradní brankář "Býků" Berisha zasahovat proti dobře trefené hlavičce Lautara Martíneze. Svou roli ale perfektně zvládl a míč vyrazil mimo nebezpečí! Tenhle duel jsme ostatně viděli ještě několikrát a vždy se stejným výsledkem - Berisha se překonávat nenechával.

Po šestatřiceti minutách nastal moment, který italská média budou ještě chvíli propírat. Moment, na který mají shodný názor jak příznivci domácích, tak i většina rozumně uvažujících interistů. Napadání hostujících obránců se totiž začalo vyplácet Andreu Belottimu, který byl ve vápně zcela evidentně faulován. Jenže sudí, včetně VAR, nebyli toho názoru, že by se snad mohlo jednat o přestupek proti pravidlům...

Interu každopádně něco podobného nemohlo stačit a proto trenér Inzaghi vyslal do boje dvojici krajních obránců Dimarca s Gosensem. Po změně stran to byl dlouho hlavně boj o míč a ten většinou neměl vítěze. Po hodině hry se střídající obránce Izzo pověsil do vzduchu a Samir Handanovič se musel rychle dostat k tyči, aby míč vyrazil!

Delší dobu se Inter tlačil před Berishovu bránu, jenže jeho tlak byl statický, bez nějaké větší šance. Až ve třetí minutě nastavení se Nerazzurri dočkali. Edin Džeko ve vápně oslovil z první Alexise Sáncheze a ten volejem napravil své selhání z Anfield Road. Dnes ale jeho branka vynesla pouze bod, což je pro Inter stejně málo.