Report: Inter - Fiorentina 1:1

Plán na obhajobu Scudetta začíná mít vážné trhliny. Inter Milán znovu nedokázal zvítězit a tentokrát na San Siru jenom remizoval s Fiorentinou 1:1. Hosty poslal do vedení Lucas Torreira, ale o pět minut později vyrovnal Denzel Dumfries. Konečná remíza je pro Nerazzurri citelnou ztrátou a jeho městský konkurent může vedení na prvním místě tabulky navýšit.

Inter Milán neprožívá šťastné období a po vyřazení z Ligy mistrů se mu začíná bortit i fronta Serie A. Duel s Fiorentinou byl přitom klíčový, ale Inter doplatil na špatnou produktivitu.

Fiorentina není žádným "nazdárkem" a i když už v jejím kádru nefiguruje Dušan Vlahović, pořád dokáže být mimořádně nepříjemným soupeřem. Inter se o tom koneckonců přesvědčil. Viola měla i první gólovku a ránu Gonzáleze musel vyrážet Handanović. Podobně dopadl i pokus Saponary a slovinský brankář měl na svém kontě další zákrok. Inter pak postupně převzal iniciativu a byl aktivnější na balónu. Ve 37. minutě se zaskvěl i brankář Terracciano, který zlikvidoval šanci Edina Džeka. Domácí se dokázali střelecky prosadit, ale branka dosažená pět minut před koncem kvůli ofsajdu neplatila.

Na začátku druhého poločasu měl Inter další gólovky a za jejich neproměnění draze zaplatil. Nejprve Terracciano vyrazil střelu Vidala a dorážka Barelly letěla mimo. O chvíli později vstřelila Fiorentina vedoucí branku. González dokázal udržet balón na noze a prostrčit ho na Lucase Torreiru, který se nemýlil!

Inter se dokázal z inkasované branky rychle otřepat a v 55. minutě srovnal na 1:1 Denzel Dumfries. Nizozemský křídelník si na malém vápně naskočil na dlouhý balón a hlavou překonal Terracciana. Na otočku měli Nerazzurri spoustu času, ale rozhodující branka nepadla. Milánští se marně dožadovali odpískání pokutového kopu po zákroku na Martíneze a ani jejich další možnosti nevedli ke kýženému cíli. Naopak v nastavení mohli inkasovat a hlavičku Ikoného skvěle zpacifikoval Handanović. Pro Inter je remíza 1:1 jednoznačnou ztrátou a velkou komplikací v cestě za obhajobou Scudetta.