Report: Juventus - Inter 0:1

Inter Milán zvládl šlágr 31. kola a porazil Juventus. V dramatické bitvě si počínal lépe a stačila mu na tři body jediná branka, o níž se po opakované penaltě postaral turecký záložník Hakan Çalhano?lu. Inter díky tomu udržel Juventus za zády a pořád chová naději na titul.

Slavné Derby d’Italia, které patří k těm nejklasičtějším a nejdramatičtějším utkáním v dějinách italského calcia. A dnešní duel nebyl výjimkou. Speciálně proto, že oba týmy usilují o první příčky a před zápasem je od sebe dělil jen jeden jediný bod. Na domácí půdě je Juventus tradičně velmi silný, což platí i v případě duelů s Interem. Nerazzurri vyloupili Turín v lize naposledy roku 2012!

Hodně fanoušků bylo zvědavých na Dušana Vlahoviće a jeho kanonýrské schopnosti. Potvrdit je mohl málem už v první minutě, jenže jeho pokus brankář a hostující kapitán v jedné osobě - Samir Handanovič - zlikvidoval. Zkušený brankář musel do akce i po šestnácti minutách a hodně si oddechl, že hlavička z několika metrů zamířila jen těsně vedle.

Utkání nakonec nedohrál Manuel Locatelli, který byl ostře faulován a musel pro vážné zranění hlavy odstoupit. A s ním jako by symbolicky odešlo štěstí Juventusu. Když se totiž hrála 45. minuta, tak se sudí po pádu Denzela Dumfriese šel podívat na video a usoudil, že k faulu došlo až uvnitř vápna. Takže pískal penaltu a nechal nastoupit Hakana Çalhano?lua.

A pak se stala zvláštní věc. Turecký technik pálil jen do míst, kam skočil i brankář Szczęsny. Ten míč vyrazil a z klubka dorážejících hráčů se balon odrazil do sítě. Jenže sudí gól neuznal, protože postřehl faul na polského brankáře. Jenže v tu chvíli opět zasáhlo video, které mu napovědělo: balon dostali do sítě sami hráči Juve a taktéž gólmana povalili na zem oni! Penaltu tedy nechal opakovat a tentokrát Çalhano?lu potvrdil nervy ze železa - 1:0.

Druhá půle už tolik dramat zdaleka nenabídla. Boj o míč, snahu Juventusu vyrovnat, to ano. Ale nic víc. Domácí Bianconeri měli i kopec smůly, když střídající Zakaria patnáct minut před koncem pálil jen do tyče! Se zbytkem šancí si Handanovič bez potíží poradil a Inter tak znovu promlouvá do boje o titul!