Report: Inter - AS Řím 3:1

V tomhle kole platí, že se o titulu bude rozhodovat na trase Milán - Řím. Oba milánské celky hrají své zápasy proti těm římským a dnes byla řada na Interu. Ten se postaral o to, že trenéru Mourinhovi ligový návrat na San Siro pořádně zhořkl. Jeho svěřencům totiž nasázel tři branky.

AS bojuje o poháry a ještě před tímhle kolem stále pokukoval po čtvrtém místě. Pokud ho chtěl získat, musel ale dnes bodovat naplno a ani tak by neměl svou situace ve svých rukou. Inter naopak tenhle luxus má, protože v jeho rukávu odpočívá jedno nezanedbatelné eso - zápas k dobru oproti Neapoli i AC Milán. I bez toho ale Inzaghiho hráči chtěli doma AS porazit.

A začali aktivněji než jejich návštěva z Věčného města. Turecký záložník Hakan Çalhano?lu velmi tvrdě pálil z dálky na bližší stranu a portugalský brankář Rui Patrício měl co dělat, aby jeho ránu k tyči vyrazil mimo nebezpečí. Jinak se míč na kopačkách hráčů AS moc neohřál a prim hráli domácí. Až na 29. minutu. V ní se do vzduchu pověsil Gianluca Mancini a zakončil standardní situaci těsně vedle tyče!

A Inter trestal. O pouhou minutu později vyslal Turek Çalhano?lu brilantní nahrávkou z vlastní poloviny do šance Denzela Dumfriese a mladý holandský bek postupoval v podstatě sám na Patrícia. S ním si nakonec poradil a prostřelil ho mezi nohama.

Aby se snad AS nestihlo nadechnout k odporu, tak mu Inter zasadil jednu ránu ještě před koncem první půle. Ve 40. minutě si míč u vápna Římanů našel chorvatský záložník Marcelo Brozović a krásnou ranou na vzdálenější tyč zvýšil vedení svého týmu už na 2:0.

Ani to ale nebylo všechno, co musela obrana AS zpracovat. Sedm minut poté, co se obě jedenáctky vrátily ze šaten, se Inter prosadil potřetí. Po rohovém kopu Interu se totiž do vzduchu vznesl hráč, jehož schopnosti přeci jen spočívají v něčem jiném. Postavou netypický hlavičkář Lautaro Martínez se totiž hlavičkou postaral o třetí zásah Interu v utkání a AS bylo na kolenou.

Po další inkasované brance se AS přeci jen trochu zvedlo a zvýšilo svou aktivitu, ale pořád to nebylo dost. Čtvrtou branku mohl přidat argentinský útočník Joaquín Correa, který ale nedorozumění brankáře Patrícia a jeho obrany nevyužil.

AS se přeci jen dočkalo aspoň čestné trefy, která ale na výsledku moc nezměnila. Pět minut před koncem utkání de Římanům povedla kombinace u vápna Interu, Karsdorp efektně přepustil míč na Henrika Mchitarjana a zkušený Armén zavěsil neomylně pod břevno - 3:1.