Report: Inter - FC Sheriff 3:1

V prvním poločase byli o něco aktivnější domácí, kteří se po trefě Džeka ve 28. minutě dostali do vedení. Další příležitosti v první půli už zůstaly nevyužité. Bojovní hosté se ale nevzdali a zásluhou Thilla srovnali v 53. minutě. Pak ale Inter přebral otěže zápasu a po gólech Vidala v 58. minutě a De Vrije v 67. minutě, se dostal do vedení, které už udržel až do konce. I přes prohru Šeriff Tiraspol dál senzačně vede tabulku skupiny D. Inter je až třetí.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla především lehké oťukávání obou soupeřů bez větší snahy po skutečné gólové šanci. A tak místo nebezpečných situací přibývaly pouze rohové kopy. Na hostech ale bylo vidět, že si při současné skvělé formě v Lize mistrů věří a s favoritem z Milána hráli vyrovnanou partii.

Na první vážnější příležitost jsme si tak museli počkat až do 28. minuty. Obránce Interu Denzel Dumfries se hbitě uvolnil na pravé straně vápna, jenže jeho střela rozvlnila jen boční síť. Domácí se však nadechli k náporu. Ve 34. minutě ještě hosty zachránil vynikajícím zákrokem gólman Celeadnic, který konečky prstů vytěsnil technický pokus Dimarca. Ovšem hned z následujícího rohu Inter udeřil. Vidal hlavou prodloužil centr od rohového praporku a Edin Džeko napálil balón z voleje přímo do šibenice - 1:0.

Krátce na to mohli odpovědět hosté z Podněstří. V rámci rychlého přečíslení předal Kolosov ideální přihrávku Leitemu, jehož pumelici na přední tyč bravurně zlikvidoval brankář Handanović. Hra v té době dostala spád a do šance se dostali také Nerazzurri. Perišićovu umístěnou placírku na zadní tyč však Celeadnic vyrazil.

Ofenzivní podívaná se na slovutném San Siru podávala i po změně stran. A byli to hosté, kteří se v 53. minutě dočkali zasloužené odměny. Tiraspol měl možnost zahrávat přímý volný kop ze skvělé pozice kousek za vápnem. K míči se postavil Sebastien Thill a jeho krásně umístěna rána, která se stáčela k pravému hornímu růžku, se zastavila až za zády bezmocného Handanoviće. Lucemburský záložník si tak po trefě proti Bílému baletu zapsal další neméněcenný zářez - 1:1.

Od té doby se však Inter vrhnul do útoku a hosté se dostali pod permanentní tlak. Nejprve měl v 55. minutě velkou šanci Dumfries, ale přestřelil. Jen o minutu později zvonila za Celeadnicem tyč, kterou po kombinaci napálil Perišić. Další příležitost už konečně skončila gólem. Po chybě hostující obrany předal Džeko míč Vidalovi a chilský světoběžník v 58. minutě propálil na přední tyči Celeadnice - 2:1.

Domácí nepolevili a v 67. minutě vedení navýšili. Po rohovém kopu z pravé strany Hakimi skvěle odhlavičkoval míč k Stefanu De Vrijovi a nizozemský reprezentant pohotovou střelou rozjásal tribuny - 3:1.

Kdo čekal, že teď Šeriff přepne do plných a pokusí se s výsledkem zápasu něco udělat, byl na omylu. Naopak. Inter dál svého soupeře tlačil a zkušeně si hlídal dvougólový náskok. Tiraspol už neměl síly na odpor a zbytek zápasu se tak odehrával bez většího vzruchu.