Report: Inter - AC Milán 3:0

Inter si zahraje finále Coppa Italia! V bratrovražedném boji naprosto jasně porazil AC Milán, i když jeho městský rival může žehrat na některé výroky rozhodčího Marianiho. Rozdíl tří branek ale hovoří jasně.

San Siro se dnes večer stalo dějištěm populárního střetu dvou milánských velkoklubů, jenž se po letech hibernace opět naplno probouzí k životu. Kromě zápasení v Serii A se dnes proti sobě oba soupeři postavili v důležité odvetě semifinále Coppa Italia s vyhlídkou na finále, což byla motivace sama o sobě. A že oba týmy půjdou do utkání naplno, se záhy projevilo.

Interu stačily jen čtyři minuty na to, aby poprvé změnil skóre. Po jednoduché akci se míč dostal na pravou stranu hřiště k Matteu Darmianovi, který jej vrátil do ohně. Tam si jej převzal nejlepší kanonýr Interu Milán Lautaro Martínez a okamžitou bombou mimo dosah mladého brankáře Maignana rozjásal fanoušky Nerazzurri.

Pioliho svěřenci ale svému rivalovi nic nedarovali a ihned se vrhli do útočení. Kessié pálil jen do boční sítě, stejně jako nejlepší kanonýr Rossoneri, mladý Portuglaec Rafael Le?o. Vyrovnat mohl i křídelník Saelemaekers, k němuž spadl míč u vápna. Hráč s číslem 56 na nic nečekal a bombou povolal do akce brankáře Handanoviče, jenže ten si svou roli splnil fantasticky a jeho dělovku vyrazil!

A stejně se Handanovič projevil i ke konci první půle, kdy opět zachránil svůj tým po skvělé souhře AC. Tentokrát mu navíc pomohl i Chorvat Perišić, který ochotným blokem zablokoval ránu směřující už zcela jistě do sítě. A to byl hodně důležitý zákrok, protože hned z dalšího brejku Inter udeřil!

Velmi rychlou akci rozjel Inter na vlastní polovině, kde dostal míč k Joaquínovi Correovi. Tomu se povedlo najít skvěle nabíhajícího Lautara Martíneze a druhý Argentinec už si se zbytkem poradil. Těsně před padajícím Maignanem jemně píchnul do míče a slavil svou druhou trefu v utkání - 2:0.

AC potřebovalo nutně nový impuls a ten mělo na trávník vnést střídající duo Díaz - Messias. Jenže po změně stran už si Inter dával na ataky soupeře mnohem lepší pozor a Rossoneri měli velký problém dostat se vůbec na dostřel Samiru Handanovičovi. Povedlo se jim to až v 66. minutě, kdy odražený míč napálil do sítě záložník Bennacer. Jenže sudí posoudil postavení jeho spoluhráče Kalulua jako ofsajdové, protože se dle jeho mínění mladý bek zapojil do hry, takže branku neuznal.

Uznal ale ještě jeden gól a opět do sítě Mikea Maignana. Osm minut před koncem totiž Marcelo Brozović krásným náběhem získal míč a nahrál jej nabíhajícímu Robinu Gosensovi. Ten byl přitom na hřišti sotva tři minuty. I to mu ale stačilo, aby si vzpomněl na svá produktivní léta z Bergama a zakončil potupný výsledek AC Milán.