Report: Inter - Cremonese 3:1

Inter Milán se po minulém výbuchu s Laziem dal celkem rychle dohromady a dnes večer si připsal další body. Za oběť mu padlo Cremonese, které sice přerušilo čisté konto brankáře Handanoviče, ale tou dobou už Inter dávno vedl o tři góly a žádné překvapení nedopustil.

Nerazzurri potřebovali reagovat na poslední kolo, které se jim hrubě nepovedlo. Prohráli s Laziem a ještě k tomu od něj dostali tři branky. Dnes si vše chtěli vynahradit a los k nim byl natolik milostivý, že jim do cesty postavil Cremonese. Ambiciózní nováček zatím moc nestíhá tempo první ligy a ztrácí jeden bod za druhým.

Inter začal od prvních minut hodně aktivně a hráčům Cremonese muselo být jasné, že dnes je čeká enormně náročné utkání. První minuty to jen potvrzovaly. Jen dvanáct minut potřeboval Inter na to, aby se poprvé prosadil. Po nepovedeném rohu Cremonese následoval rychlý brejk, který krásnou ranou zakončoval Edin Džeko. Brankář Radu, kmenový brankář právě Interu, jeho ránu sice vytáhl, ale dobíhající Joaquín Correa už míč do sítě dostal.

Inter neustával a sahal po dalších a dalších šancích. Většinu z nich ale zlikvidovala hostující obrana a některé svou netrpělivostí či nepřesností zahodili domácí sami. Až pět minut před koncem první půle dostal až příliš prostoru turecký playmaker Hakan Çalhano?lu a vymyslel krásný pas na Nicola Barellu. Mladý záložník se do míče opřel a nádherně trefil protější prostor v Raduově bráně - 2:0 pro Inter.

Do konce poločasu se ještě pokoušel prosadit Edin Džeko, ale jeho postup zablokovala hostující obrana s relativním klidem. Do druhé poloviny utkání už nastoupil Luca Zanimacchia a měl s výsledkem něco udělat. Zajímavě se jevil následný průnik Cyriela Desserse po nahrávce od Escalanteho, ale nakonec jeho zakončení nebylo tak horké, aby vyvedlo Handanoviče z rovnováhy.

Po delší době, kdy se nic zajímavého na hřišti nedělo, jsme se dočkali patnáct minut před koncem. Nejprve Ionut Radu předvedl dva skvělé zákroky proti šancím Džeka s Dumfriesem. O pouhé tři minuty později už byl ale krátký na průnik Lautara Martíneze po akci Barelly. Martínez si nachystal míč a krásně propálil všechno před sebou.

Cremonese se vzadu jevilo jako hodně děravé, ale přesto si jeden gól zasloužilo. Postaral se o něj David Okereke, který po nahrávce Escalanteho zakroutil míč krásně k tyči a donutil Handanoviče kapitulovat.