Report: Udinese - Inter 3:1

Překvapivého lídra má minimálně na pár hodin italská nejvyšší soutěž. Fotbalisté Udinese znovu nezaváhali a tentokrát doma skolili favorizovaný Inter Milán 3:1. Zebry o svém vítězství rozhodly až v závěrečné desetiminutovce brankami Jaka Bijola a Tolgaye Arslana. Inter zaznamenal už třetí porážku v sezoně, naopak Udinese vyhrálo pětkrát po sobě.

Udinese se dostalo do úctyhodné formy a ke čtyřem výhrám chtělo přidat i pátou. Háček byl v tom, že hostilo vysoce favorizovaný Inter, který se Zebrami od roku 2017 ani jednou neprohrál. Nerazzurri navíc v úterý vyhráli v Lize mistrů nad Viktorií Plzeň, ale nedělní zápas jim nevyšel podle představ.

Přitom začátek byl podle plánu a v 6. minutě milánský celek vedl, když se krásnou střelou z volného přímého kopu prosadil Nicoló Barella. Kop to byl vskutku fantastický. Hosté se ale nechali uchlácholit a Udine nejenže převzalo iniciativu, ale ve 23. minutě srovnalo na 1:1. Po standardní situaci přilétl do šestnáctky Interu centr a stoper Milan Škriniar si nešťastně srazil balón do vlastní sítě.

Po půlhodině hry došlo k málo vídané události. Simone Inzaghi se rozhodl hned pro dvojí střídání a Inter tím znovu dostal impuls k aktivitě. Chvíli na to Džekova nebezpečná hlavička přelétla břevno. Gólem neskončila ani akce z druhého poločasu, při které pro změnu hlavičkoval od země nad branku Dumfries.

Hra ale byla vyrovnaná a do vedení mohli jít i domácí. V 64. minutě potáhl balón k šestnáctce Sandi Lovrić a přesně mířenou střelou k tyči pořádně protáhl brankáře Handanoviče. Ten se oproti zápasu s Plzní vrátil do branky. Inter se v závěru zápasu hodlal usadit na polovině Udinese, jenomže pět minut před koncem schytal studenou sprchu. Deulofeův centr od rohového praporku zasáhl hlavou ke vzdálenější tyči Jaka Bijol a Udinese vedlo 2:1.

Na vyrovnání už Inter neměl příliš času, a tak musel riskovat. Zebry toho v nastavení využily a třetí brankou definitivně rozhodly o svém vítězství. Deulofeu znovu čechral balón na zadní tyč a tam Tolgay Arslan hlavičkou pod břevno nedal Handanovičovi šanci. Udinese potvrdilo skvělou formu a vyhrálo už pátý zápas v řadě. Naopak problémy má Inter, pro něhož je to už třetí porážka od začátku nové sezony.