Report: Inter - AS Řím 1:2

Inter ve vypjatém utkání nezvládl tlak, který je na něj a trenéra Inzaghiho poslední dobou vyvíjen a prohrál. Nerazzurri sice byli herně lepší a ujali se vedení, jenže AS se především díky standardní situaci povedlo otočit zápas ve svůj prospěch.

Domácí kouč Inzaghi se musel v bitvě gigantů italského calcia popasovat se dvěma výraznými absencemi - útočníkem Lukakuem a především záložníkem Marcelem Brozovićem. Velkou motivaci cítil před utkáním Edin Džeko, který usiloval o svůj stý gól v italské nejvyšší soutěži. A vzhledem k tomu, za jakých podmínek odcházel právě s AS, by to dnes mohla být opravdu stylová pomsta.

Hostující trenér José Mourinho nezklamal a opět nechal před bránou svého krajana zaparkovaný autobus. K tomu navíc vynechal ze sestavy typického hrotového útočníka a Abrahama i s Belottim nechal jen na lavičce. Jenže jím zvolená záloha tvořená dvěma nedynamickými a téměř nepohyblivými veterány Cristantem s Matićem nestačila ani na pohyb jediného Barelly.

Už po jedenácti minutách si navíc Edin Džeko po skvělé práci Martíneze odstavil tělem Rogera Iba?eze a propálil brankáře Patrícia. Jenže jeho radost mu pokazil VAR, který postřehl jeho ofsajd při přebírání míče. Římané vepředu dost tápali a nefunkční spojka mezi zálohou a útokem se dost projevovala. Ani v obraně ale Vlci nepůsobili jistě, čehož ve 30. minutě využil opět Barella. Nádhernou nahrávkou do vápna oslovil Federica Dimarca, který jen tak lehce ťukl do míče a poslal ho přesně k tyči - 1:0.

Vedení však Interu nevydrželo moc dlouho. Další krásná a přesná nahrávka Leonarda Spinazzoly totiž pět minut před koncem první půle našla Paula Dybalu a argentinská modla římských tifosi pohotovou ranou pod břevno nedala Handanovičovi šanci zasáhnout!

Druhý poločas se nesl primárně ve znamení velkého boje o míč. Římské návštěvě dělaly i nadále primitivní přihrávky velký problém, zatímco Nerazzurri kontrolovali hru v o poznání sebevědomějším módu. Koncoví hráči obou týmů byli nadále dost okopávání a Dybala musel brzy ze hry kvůli zranění. Vedoucí gól si mohl připsat turecký kouzelník Hakan Çalhano?lu, jenže jeho nádherná rána ze standardky skončila jen na břevně Patríciovy brány!

A pak AS vystřelilo ze své největší zbraně - standardní situace. Po faulu na Manciniho zahrával přímý kop kapitán Pellegrini a krásným centrem našel naskakujícího Chrise Smallinga. Anglický veterán poslal hlavičkou balon do Handanovičova protipohybu a bylo vymalováno. Inter už si větší tlak vytvořit nedokázal a tlak na trenéra Inzaghiho zřejmě opět vzroste.