Report: Inter - AC Milán 1:0

V pořadí třetí milánské derby této sezony ovládl Inter a svého městského konkurenta tím odsoudil k dalšímu nezdaru. Triumf Nerazzurri, vyjádřený jediným gólem Argentince Lautara Martíneze, je zcela zasloužený. AC Milán sice tentokrát neschytal debakl, ale jeho výkon byl opět velice mdlý. Italský šampion se tak propadá tabulkou a prohlubuje výsledkovou krizi.

Inter byl v prvním poločase jednoznačně lepší, naopak výkon AC byl nehodný aktuálního mistra. Rossoneri si nevytvořili jedinou šanci, povětšinu času se jen bránili útočnému snažení Nerazzurri. Je pravdou, že Stefano Pioli pozměnil sestavu a konečně i rozestavení, nicméně mdlou hru Milána tím neprobudil.

Rumunský brankář Ciprian Tătăruşanu byl tak nevytěžovanějším mužem na hřišti. V počátečních minutách zlikvidoval první loženku Lautara Martíneze a i další souboje s útočníky Interu získával pro sebe. AC si obecně koledovalo, a Inter tak šel ve 34. minutě do zaslouženého vedení. Bývalý hráč Rossoneri Hakan Çalhanoglu posadil balón na hlavu Lautara Martíneze a tady už byl Rumun krátký.

Modročerná část San Sira slavila, příznivci AC mohli pouze kroutit hlavou. Italský šampion ani po inkasované brance neožil, a po poločase tedy musely přijít změny. Stefano Pioli nakonec vsadil na příchod Brahíma Díaze, jenomže směrem dopředu to stejně dál nešlo. Pokud jde o Simona Inzaghiho, ten neměl důvod cokoliv měnit.

Každopádně brankové příležitosti ubyly i na straně Interu. Teprve až příchody Saelemaekerse a Leaa vyrovnaly hru a posunuly AC Milán blíže k pokutovému území brankáře Onany. Moc šancí AC ovšem stejně nemělo a více vzrušivých okamžiků stejně nabídla druhá strana hřiště.

Romelu Lukaku si v souboji podržel za dres Thiawa a pak skóroval, samozřejmě že jeho trefa však v žádném případě nemohla platit. Situace se opakovala i v 90. minutě po střele Lautara Martíneze, které předcházel ofsajd. Inter to nakonec mrzet nemuselo, protože stav 1:0 se do závěrečného hvizdu nezměnil. Inter ovládl další Derby della Madonnina, San Siro a celé město Milán se zabarvilo do modročerných barev.