Stadio Giuseppe Meazza, Milán

INTER

1:2

AC MILÁN

Ještě teď fanoušci Interu nevěří tomu, že jejich tým prohrál. V milánském derby byl jasně lepší, bohužel své šance neproměňoval a přestože dlouho vedl 1-0, díky brance Perišiče, AC Milán dokázal v 70.minutě díky jednomu hráči otočit skóre. Překvapení hráči na nečekaný obrat nedokázali zareagovat. Inter ve 24.kole Serie A prohrál s AC Milán 1-2. V tabulce zůstává první s jedním zápasem k dobru, ale městský rival se dotáhl na jeden bod.

Derby della Madonina ovládl tentokrát AC Milán. Ten sice po většinu času nebyl herně lepší, ale lépe zvládl vypjatý závěr a především díky dvěma brankám Oliviera Girouda zvítězil 2:1. Inter se může zlobit jen sám na sebe, utkání měl totiž skvěle rozehrané, avšak vedení po brance Ivana Perišiće neudržel. Boj o Scudetto se tak v Itálii dramatizuje.

Žluté karty:
60. Hakan Calhanoglu, 84. Milan Škriniar - 21. Alessio Romagnoli, 72. Brahim Díaz, 76. Ismaël Bennacer, 90+1. Rade Krunić

Rozhodčí: Guida

Počet diváků: 37.918

Počet nastavených minut: 2' + 5'

Kapitán Interu:

Samir Handanović

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni (36 Darmian 82); 2 Dumfries, 23 Barella, 77 Brozovic (8 Vecino 82), 20 Calhanoglu (22 Vidal 73), 14 Perisic (32 Dimarco 70); 9 Dzeko, 10 Lautaro (7 Sanchez 70).

Lavička: 21 Cordaz, 97 Radu, 5 Gagliardini, 11 Kolarov, 13 Ranocchia, 33 D'Ambrosio, 41 Curatolo

Trenér: Simone Inzaghi

AC Milán (4-2-3-1): 16 Maignan; 2 Calabria, 20 Kalulu, 13 Romagnoli, 19 Hernandez; 8 Tonali, 4 Bennacer (33 Krunic 80); 56 Saelemaekers (30 Messias 46), 79 Kessie (10 Diaz 58), 17 Leao; 9 Giroud.

Lavička: 1 Tatarusanu, 83 Mirante, 7 Castilejo, 22 Lazetic, 23 Tomori, 25 Florenzi, 27 Maldini, 41 Bakayoko, 46 Gabbia.

Zprávy

Dnes byly rozdány tresty za sobotní milánské derby. Z naší strany dostal stopku na dva zápasy Alessandro Bastoni. Ten byl sice v 82. minutě vystřídán ze hřiště, ale po nesmyslném faulu Thea Hernandeze na Dumfriese se zapojil do sporu u lajnové čáry s asistenty rozhodčího, které měl opakovaně slovně urážet.

Dále je na jeden zápas suspendován trenér Inzaghi, a to také za urážky rozhodčího. Inzaghi navíc obdržel pokutu 15 000 eur.

Řešil se i Lautaro Martínez. Na internetu se totiž objevilo video, kde měl Lautaro údajně plivnout na Thea Hernandeze, který mířil do šatny. Ovšem video stoprocentně nedokazuje, zda na něj Lautaro opravdu plivl, a tak byl obvinění zproštěn a dostal jen pokutu 10 000 eur.

Italský tisk vyzdvihl špatné střídání Simoneho Inzaghiho a označil výkon Samira Handanoviče za trapas při prohře Interu v derby s Milánem (2:1). Nerazzurri se ujali vedení po 38 minutách zásluhou Ivana Perišiče, ale dva rychlé góly Oliviera Girouda v 75. a 78. minutě zajistily tři body svěřencům Stefana Pioliho, kteří nyní v ligové tabulce zaostávají za svým meziměstským rivalem o jediný bod.

Corriere dello Sport měl pocit, jako by Inzaghiho střídání způsobila, že Inter přestal mít zápas pod kontrolou, a Handanovičův výkon také zkritizoval. Tuttosport poznamenal, že Handanović udělal velmi vážnou chybu pro význam, který by mohla mít v boji o titul. Turínské noviny také poznamenaly, že Inzaghiho práce se v prvním poločase vyplatila, ale tým propadl kvůli zahlcení událostmi.

Arrigo Sacchi nebyl nadšený z taktických rozhodnutí Interu při včerejší prohře 1:2 v derby s Milánem. Nerazzurri se ujali vedení po půlhodině hry zásluhou Ivana Perišiče a kontrolovali hru, dokud Olivier Giroud dvěma góly během tří minut zápas neotočil. V rozhovoru pro deník La Gazzetta dello Sport Sacchi se svěřil se svými poznatky.

"Inter udělal přesně to, co dělají všechny italské týmy, jakmile se dostanou do vedení. Místo toho, aby se snažili o knockout, starají se o řízení hry, zpomalují tempo. To není dobré. Musíte útočit a mít odvahu po celých 90 nebo více minut."

Upozornil také na význam Brahima Diaze pro včerejší výhru Rossoneri. "Díky Diazovi byl AC Milán postaven na nohy a Brozovič byl nucen běhat za soupeřem, místo aby ho Kessie stíhal. Diaz byl rozestaven ve středu hřiště, v poslední třetině hřiště, a byl nepříjemný, protože dostával míč do nebezpečných pozic."

Na závěr Sacchi vyzdvihl, kteří hráči na něj během zápasu udělali největší dojem. "Nechápu, proč Inter takhle polevil v tlaku. Giroud rozhodl zápas minimálně stejně jako Maignan. Pro mě byl nejlepší brankář."

Použití VAR v Serii A se opět stalo horkým tématem po zdánlivě nejednotných rozhodnutích v zápasech AS Řím - Janov a Inter - AC Milán.

V prvním utkání vstřelil v závěru Nicolo Zaniolo důležitý gól, ale zrušil mu ho VAR kvůli faulu Tammyho Abrahama. Anglický útočník se při pokusu o přeskočení hráče omylem postavil na nohu Johana Vasqueze, což rozhodčí posoudil jako nedovolený zákrok a Zaniolův gól odvolal.

O více než 300 kilometrů severněji v Miláně došlo během Derby della Madonnina k velmi podobné situaci při vyrovnávacím gólu Oliviera Girouda. Francouz tvrdě vrazil do Alexise Sancheze a srazil ho k zemi. Tím získal pro svůj tým míč a byl to právě on, kdo akci se štěstím zakončil. Sražení na zem nebylo posouzeno jako faul, což ostře kontrastuje se zákrokem v předchozím zápase. Tam šlo o omyl, tady o úmyslný atak. Branky měly platit obě nebo žádná.

Samir Handanović po zápase: “Dnes si za vše můžeme sami. Neřekl bych, že tento zápas AC Milán vyhrál, spíše si tento zápas Inter sám prohrál. Měli jsme hru pod kontrolou, hráli jsme dobře a drželi jsme je na jejich polovině. Ve druhém poločase jsme více čekali na naše šance z protiútoků, jenže jsme ztratili příliš mnoho míčů a posléze byli potrestáni. Posledních 15 minut bylo opravdu hodně špatných. Do té doby to však byl Inter, jakým chceme být.”

“Vždy, když brankář inkasuje, tak mohl něco udělat lépe.” Reagoval Handa na druhý Giroudův gól, když slovinskému brankáři podjel míč pod rukou.

Právě za tuto obdrženou branku je náš kapitán hodně kritizován jak ze strany fanoušků, tak i dnes ze strany médií. Některé známé italské deníky dokonce píší, že tato Handova chyba může v konečném zúčtování stát Inter titul.

Simone Inzaghi po prohraném derby s AC Milán: "Takový je bohužel fotbal. Utkání jsme většinu času dominovali ve všech směrech. Nebyli jsme však dostatečně důrazní v zakončení a nepřidali důležitou druhou branku. Chytrost a trocha štěstí poté našemu soupeři pomohly otočit utkání.”

“Prvních 60 minut zápasu jsem viděl jednostranný fotbal. Při vyrovnání jsme byli naštvaní, protože tomu podle mě předcházel jasný faul na Alexise Sáncheze a my ztratili koncentraci, což se nám vymstilo.”

„V posledních 25 minutách jsme už neměli hru pod kontrolou a více se projevovaly individuality. Víme, že je to porážka, která bolí, ale silné týmy musí umět analyzovat své chyby a poučit se z nich. Všichni víme, jak důležité derby je, nezasloužili jsme si prohrát, ale takový je fotbal. Nic není ztraceno a musíme dál tvrdě pracovat.”

"Střídání? Lautaro Martínez předvedl vše, co mohl. Perišič mě požádal, aby mohl střídat kvůli problémům s lýtkem. Calhanoglu byl vyčerpaný."

Po dvoutýdenním půstu je Serie A zpět a hned si přichystala velkou lahůdku. Na San Siru je na programu 270. Derby della Madonnina! AC ztrácí na Inter 4 body a má o jeden odehraný zápas víc. Tým trenéra Pioliho nevyhrál poslední dva ligové zápasy a s Nerazzurri má v poslední době zápornou bilanci. Z posledních devíti zápasů vyhrál jen jednou.

K dispozici není Correa a nová posila Gosens, který se zotavuje ze zranění. Z tábora rivala nepomůžou Rebic, Kjaer, Ballo-Toure a Zlatan Ibrahimovic, jenž nestihl doléčit achillovku.

Arena Sport Bar v Brně v Hybešově ulici pořádá další sraz fanoušků Interu u příležitosti sledování Derby della Madonnina. Na San Siru se hraje v sobotu od 18 hodin. Pokud nebudete v Miláně a nechcete fandit doma sami, přijeďte.

Pro rezervace volejte přímo do baru na číslo 543 212 506 nebo 776 020 062. Pro rezervaci lze taky poslat zprávu přes facebook.

Na facebooku k tomu byla vytvořena událost.

Nicola Berti se domnívá, že Milán nemá v sobotním Derby della Madonnina žádnou šanci porazit Inter, i kdyby se Franck Kessie snažil zneškodnit Marcela Brozoviče. "Zápas se bude rozhodovat ve středu pole," řekl bývalý hráč Interu Berti deníku La Gazzetta dello Sport.

"Z mého pohledu nemá AC Milán žádnou šanci na výhru. Trojice záložníků Simoneho Inzaghiho je tak sehraná, že to vypadá, jako by spolu hráli celý život. Mají takovou intenzitu a souhru, že pochybuji, že by Milán srovnání zvládl. Hakan Calhanoglu se spolu s Brozovičem a Nicolò Barellou postaví svému bývalému klubu, zatímco v Miláně se očekává, že budou hrát Ismael Bennacer, Sandro Tonali a Kessie se přesune na pozici hrotového útočníka, aby hlídal Chorvata."

"Inzaghi se nemá čeho bát," trvá na svém Berti. "Stefano Pioli se může pokusit udusit Brozoviče tím, že na něj nasadí pitbulla, jako je Kessie, ale tím by jen uvolnil prostor pro Barellu a Calhanoglua. Upřímně řečeno, nevím, jak se Pioli může pokusit neutralizovat záložníka Interu. Bude to hra Barelly, od kterého si hodně slibuji. Je to síla přírody, jeden z těch hráčů, kteří rozpálí fanoušky a nikdy se nedrží zpátky."

Lautaro MartínezAlexis Sánchez se tento týden trefili v kvalifikačních zápasech na mistrovství světa za Argentinu, respektive Chile. Zatímco Lautaro se vrátil charterovým letem organizovaným argentinskou fotbalovou federací a již včera byl na tréninku s trenérem Simone Inzaghim, o Alexisi Sanchezovi to neplatí. Ten musel po odletu z Bolívie využít několik různých letů s přestupem v Santiagu de Chile. Chilský reprezentant se do tréninku vrátí až dnes, tedy něco málo přes 24 hodin před velkým zápasem.

Zdá se tedy nevyhnutelné, že partnerem Džeka bude Lautaro Martinez, zejména proto, že Joaquin Correa je zraněný a nový příchozí Felipe Caicedo v této sezóně za Janov téměř nehrál.

Ultras Interu z Curva Nord varují, že budou bojkotovat milánské derby na protest proti přidělování vstupenek. Odmítají zpívat, mávat vlajkami a dokonce nebudou ani vytvářet choreografii na tribunách. Zápas se hraje v sobotu 5. února na San Siru a díky tomu, že bylo uvolněno omezení kvůli COVIDu, bude moct být místo pouhých 5 000 diváků na stadionu celá polovina jeho kapacity. To však stále nestačí na to, aby se na stadion vešlo zdaleka tolik fanoušků, kolik jich tam chce být, a to přináší problémy.

Ultras vydali prohlášení, ve kterém upozorňují, že jsou zklamáni a šokováni způsobem, jakým jsou přidělovány vstupenky. Na oplátku plánují, že se zápasu zúčastní, ale bez megafonů, vlajek, transparentů a především bez jakéhokoli "tifo" na tribunách. Obří choreografie v Curva Nord, která bojuje s milánskou Curva Sud, je jedním z vrcholů milánského derby.

Skalní fanoušci Interu varovali, že po celý zápas nebudou svůj tým povzbuzovat, pokud ředitel Beppe Marotta nezasáhne a nerozšíří příděl vstupenek pro ultras.

Od února se zvyšuje kapacita italských stadionů. Zatímco kvůli pandemii covidu může v lednu na stadiony pouze 5 tisíc fanoušků, následující měsíc to již bude polovina stadionu. Inter hraje první sobotu v únoru v 18 hodin Derby della Madonnina.

Simone Inzaghi byl pozitivně testovaný na covid a již je v domácí izolaci. Další zápas hrajeme až za 12 dnů, kdy je na programu milánské derby. Brzké uzdravení, trenére.

V sobotu od 18 hodin se na stadionu Giuseppe Meazzy odehraje další díl věčného soupeření dvou milánských gigantů. Derby della Madonnina je hlavním tahákem kola a půjde v něm opravdu o hodně. Inter je psaný jako domácí tým a aktuální lídr Serie A. O čtyři body zpátky je AC Milán, ovšem "černomodrá" parta má pak ještě jedno utkání k dobru. V pořadí již 301. milánské derby bude bez zraněného Zlatana Ibrahimoviće.