1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
31.kolo 31/03/14 21:00 CET - Stadio Armando Picchi, Livorno
2:2
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílá satelitní televizní kanál DigiSport. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Nominace hráčů
Podle oficiálních stránek klubu měl Inter 71% držení míče. Livorno přesto porazit nedokázal a remizoval jen 2-2. Podle stránek ligy a agentury Panini měli nerazzurri míč v držení 66% času.
Preview

Občas se může zdát, jako by Inter Milán po kvalifikaci do evropských pohárů ani netoužil. Marní jednu příležitost za druhou a úchvatné momenty střídá s chvílemi zcela nevýraznými. O šok se bude nyní pokoušet nováček ligy, který se v Livornu s Interem Milán utká.

Proti Atalantě toho Inter spálil hrozně moc. Do šancí se sice svěřenci trenéra Waltera Mazzarriho dostávali, ale proměnit je - to už bylo horší. S Orobici je na domácím trávníku čekal velmi náročný duel, který nakonec milánský tým nezvládl a všechny body odevzdal soupeři. Na gól Giacoma Bonaventury sice ještě Mauro Icardi odpověděl, ale druhý zásah Bonaventury již zůstal vez odezvy.

A lepší to nebylo ani v minulém kole proti Udinese. Druhé představení Nerazzurri před vlastními fanoušky tentokrát nepřineslo ani jednu branku, což někteří z nich špatně nesou. Ambiciózní tým tím riskuje, že se mu pátá pozice vzdálí a třeba taková Parma si na ni dělá zálusk. Změna mezi pátým a šestým celkem by nemusela být vůbec nereálná, protože Ducali mají zápas k dobru a ztrácí jen jediný bod! I proto musí Inter znovu nelézt cestu k vítězství, chce-li tuto sezonu transformace považovat za alespoň trochu úspěšnou.

Do čela tradičního klubu zasedl indonéský obchodník Erick Thohir, který se z Interu bude snažit v průběhu následujících let udělat vlajkovou loď italského calcia, finančně zajištěnou a vyhrávající mašinu. Možná se nyní tifosi zaměřují spíše na budoucnost, ale ani přítomnost není radno podceňovat. A ta, které byl Thohir při posledním utkání svědkem, jej asi příliš nepotěšila. Vize Interu, který opět dobývá Evropu, nenechává žádného jeho fanouška chladným a prohlášení nového vlastníka naznačuje, že můžeme návrat mezi elitu očekávat v průběhu léta.

"Potřebujeme velká jména. Přivedli jsme Nemanju Vidiće, ale to je jen začátek. Samozřejmě mě napadají konkrétní jména dalších hráčů, které obdivuji, mimo jiné to jsou Fernando Torres nebo Edin Džeko. Pracujeme na posilách již nyní a věřím, že přivedeme skvělé hráče," naznačil prezident před poslední návštěvou Milána.

Livorno se strachuje o záchranu. Klesli totiž až za Bolognu na osmnáctou, tedy sestupovou příčku. Prohra za prohrou snesla Amaranto až do pásma sestupu, ze kterého se teď bude špatně dostávat. Tím spíše, že poslední výhra Livorna se datuje právě k zápasu s Bolognou. Ani ten jim totiž nezaručil vyšší příčky. A kromě toho v posledních deseti utkáních Livorno zvítězilo jen dvakrát. Především se trenérovi Di Carlovi nezamlouvá útočná složka. I přes rotaci jeho hráčů se nedaří najít správného střelce, který by byl schopen vystřílet Livornu záchranu. Před sezonou se hodně očekávalo od Paulinha, postupně se k němu přidal také talentovaný Innocent Emeghara. Ani jednomu z nich se příliš nedaří. Napraví si reputaci proti slavnému Interu Milán?

AS Livorno - pravděpodobná sestava:Bardi - Ceccherini, Emerson, Castellini - Mbaye, Benassi, Biagianti, Greco, Mesbah - Siligardi, Paulinho

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanović - Rolando, Ranocchia, Juan Jesus - Jonathan, Guarín, Cambiasso, Hernanes, Nagatomo - Palacio, Icardi

02.02.2014XXX22.koloJuventus - Inter 3:1
Jaký hráč chybí letos Interu nejvíc? Jednoznačně pán Štěstí. Nerazzurri byli znovu lepším týmem, v Livornu měli víc šancí a určitě měli vyhrát. Zápas měli i pod kontrolou, dokud Fredy Guarín nevyslal ideální přihrávkou protihráče do brejku. Walter Samuel ve svých letech přirozeně nestíhal a Emeghara v 85.minutě vyrovnal na konečných 2-2. Inter vedl po prvním poločase zásluhou Hernanese a Palacia 2-0. Vedení však neudržel. V tabulce je po 31 kolech pátý.

31.kolo

Pondělí
31.březen 2014
21:00
0:1 37' Hernanes   [ Palacio - zpětná hlavička na malé vápno, tvrdá střela do sítě ]
0:2 45'+1' Palacio   [ Jonathan - přetažený centr, rána z voleje do země ]
1:2 54' Paulinho
2:2 85' Emeghara

70' Castellini - 20' Hernanes, 81' Samuel, 87' Botta

Walter Adrian Samuel

INTER (3-4-3): 1 Handanovic - 35 Rolando, 25 Samuel, 5 Juan Jesus - 2 Jonathan (80' Zanetti), 88 Hernanes (69' Guarin), 17 Kuzmanovic, 33 D'Ambrosio - 11 Alvarez (86' Botta), 9 Icardi, 8 Palacio. Lavička: 12 Castellazzi, 30 Carrizo, 6 Andreolli, 10 Kovacic, 19 Cambiasso, 20 Botta, 21 Taider, 22 Milito, 23 Ranocchia, 55 Nagatomo Trenér: Walter Mazzarri

Livorno (3-5-2): 1 Bardi - 33 Valentini, 23 Emerson (55' Duncan), 7 Castellini - 15 Mbaye, 24 Benassi, 27 Biagianti, 19 Greco (73' Siligardi), 11 Mesbah - 9 Paulinho, 21 Belfodil (55' Emeghara). Lavička: 22 Anania, 37 Aldegani, 2 Piccini, 3 Gemiti, 14 Mosquera, 17 Ceccherini, 29 Borja, 85 Coda. Trenér: Domenico Di Carlo

Góly
Ricky Álvarez poslal přetažený centr mimo bránu, Rodrigo Palacio skvěle míč zachránil ve hřišti a poslal hlavou za sebe. Icardi ho trefit nedokázal ale rozběhnutý Hernanes jej nekompromisně z hranice malého vápna napálil do sítě.
 Palacio centroval z levé strany, ale míč přeletěl celé pokutové území. Jonathan ho podobným způsobem vrátil zpět. Palacio byl najednou sám a z voleje ho poslal odrazem o zem k zadní tyči. bardi na něj neměl šanci dosáhout.
 Po chybě při ofenzivní akci Inter ztratil míč a nakonec z toho byl rohový kop pro domácí. Černomodří nedokázali zachytit náběh Paulinha, který nádhernou ranou vymetl šibenici.
Fredy Guarín útočil po pravé straně. Cestu mu ale protihráči zatarasili a tak se rozhodl poslat pas k vlastní bráně. Byla z toho však ideální přihrávka soupeři. Rozběhnutého Emegharu Walter Samuel zastavit nedokázal. Naprosto laciná branka a to v 85.minutě.
Brazilský záložník Anderson Hernanes De Carvalho Viana Lima, který přišel do Interu v lednu z Lazia, vstřelil svůj první gól. Oslavil saltem vzad.

Botta dostal žlutou kartu jen pár sekund po vběhnutí na hřiště. Nepočkal totiž při střídání Álvareze na pokyn rozhodčího.

Více než měsíc musel čekat Zdravko Kuzmanovič než si znovu zahraje v základní sestavě. Mezi 18. až 25.kole přitom hrál pravidelně.

Il Capitano si připsal dalších pár minut. Kde jsou ale ty časy, kdy odehrál všechny zápasy a nevynechal ani jednu minutu? V lize byl v základní sestavě zatím jen třikrát. Na začátku sezony chyběl kvůli zranění.

Inter sice na půdě nováčka ligy vedl, v poločase odcházel do kabin dokonce za dvoubrankového náskoku. Nakonec se však díky chybám vlastních hráčů ze tří bodů neraduje, protože zásahy útočné dvojice v podání Paulinha a Innocenta Emeghary byly až příliš.

Inter se už od prvních minut tlačil před bránu svého soupeře a byl pevně rozhodnut dojít si pro tři body. Spolupráce Jonathana s Kuzmanovićem však skončila na nepřesnosti, obdobně se vedlo také velké lednové posile z Lazia. Brazilský kouzelník Hernanes si vzal míč pod patronát a poslal jej směrem brankáře Bardiho, mimochodem mladíka z řad Interu Milán. Ten se ale proti bývalým (a pravděpodobně také budoucím) spoluhráčům zaskvěl dobrým výkonem.

Práci měl také jeho zkušenější kolega v bráně Interu Milán, protože musel čelit přímému volnému kopu. Nakonec si skvěle poradil a míč vytěsnil mimo tři tyče. Najít ztracenou formu - takový je sen mladíka Maura Icardiho, který svými góly v předchozím angažmá potopil například Starou dámu. Nyní by rád dostával příležitost vedle zkušených zakončovatelů jako jsou Rodrigo Palacio nebo Diego Milito, jenž je ostatně pro Icardiho velkým vzorem. Dnes se mu ale nedařilo překonat svého konkurenta, Bardiho neprostřelil.

Krátce po půl hodině odehraného času se znovu k míči dostal Hernanes a opět předvedl svou vrcholnou disciplínu. Jeho rána z větší vzdálenosti ale opět mířila jen těsně vedle tyče. Potřetí již se ale někdejší laziale mohl radovat, protože se stal prvním úspěšným střelcem dnešního klání. Hernanes si počkal na centr Álvareze a z větší blízkosti pohodlně zakončil - 1:0.

Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Hosté chtěli svého soupeře definitivně zlomit a minimálně pro první půli se jim to podařilo. Zmíněný Rodrigo Palacio dnes zaznamenal velmi důležitý gól, když využil dalšího centrovaného míče a střelou o zem překonal přikovaného Bardiho!

Tento miniduel se opakoval ještě jednou, hned zkraje druhého dějství načal Livorno další akcí Palacio. Argentinský útočník ale tentokrát narazil na výborného Bardiho, což byl dost možná zlomový okamžik celého utkání. Jen o deset minut později totiž obrana Nerazzurri nechala ve vápně zcela volného Paulinha, který využil situace a centr ze strany volejem usměrnil přesnou ranou pod břevno!

Nevýrazného Belfodila (opět hráč Interu) nahradil Innocent Emeghara, který již minule zachraňoval Sienu. Tu sice nezachránil, ale dojem udělal. O něco podobného se pokusil dnes a opět byl poměrně úspěšný. K tomu ale později. Dvacet minut před koncem se na hrací ploše objevil Fredy Guarín, který nahradil Hernanese. Někdejší hráč Porta mohl usměrnit míč do sítě, ale ani nadvakrát překážku před sebe stavěnou nepřekonal. Bardi se o pár momentů později zaskvěl před Icardim, který měl na kopačce zvýšení na 3-1, ale v samostatném náběhu na brankáře Livorna nevyzrál.

Pět minut před koncem se Bardi opět ukázal, když vyrazil volej Zdravka Kuzmanoviće! A to Inter vzápětí mrzelo. Stadio Armando Picchi explodovalo radostí poté, co střídající Innocent Emeghara zaběhl za obranu, dostal přesný balon od nešťastníka Guarína a ještě přesnější ranou prostřelil bezmocného Samira Handanoviće.

21:00

Jonathan je lehce zraněný a může vynechat až dva zápasy. V sestavě by ho tak mohl nahradit Danilo D'Ambrosio, zatímco Yuto Nagatomo by se ppřesunul z leva na pravou stranu. Podle Corriere dello Sport se Fredy Guarín možná nedostane do základní sestavy. Šanci tak konečně může dostat Mateo Kovačič. Gazzetta dello Sport sle věří v Álvareze, pravděpodobná sestava podle tohoto sportovního deníku vypadá následovně: Handanovič - Rolando, Ranocchia, Juan Jesus - Nagatomo, Hernanes, Cambiasso, Álvarez, D'Ambrosio - Palacio, Icardi.

"Musíme být pořád na pozoru. Nikdy si nesmíme myslet, že je po zápase," řekl Zdravko Kuzmanovič po remíze 2-2 s Livornem. "Měli jsme šance zápas rozhodnout, ale nedokázali jsme je proměnit. 45 minut jsme hráli dobře, dali dvě branky a zaslouženě vedli. Pak jsme ale trochu přestali hrát fotbal a to se nesmí stávat. Tato remíza je skoro jako porážka. Náš systém? Líbí se mi, jak mám spoluhráče vedle sebe. Hráli jsme rychle a drželi jsme míč. Hlavně v první půli."

Mazzarri: Guarín to schválně neudělal
"Ti, kteří jste zápas viděli, si musíte uvědomit, že se na něj je potřeba dívat určitým způsobem. Hledejme na něm dobré věci. Charakter jsme ukázali. Možná nevědomky jsme ale připustili pocit, že už jsme vyhráli a že je po zápase. Livorno dostalo novou sílu po té, co vstřelilo první gól. Přesto jsme měli za stavu 2-1 dvě nebo tři šance, které jsme ale nevyužili," řekl o remíze 2-2 v Livornu trenér Walter Mazzarri. Inter znovu naprosto zbytečně přišel o body v zápase, který měl vyhrát. V tabulce mu stále patří pátá příčka zajišťující vstup do Evropské ligy, přesto těch ztrát už bylo tolik, že se na konci soutěže může stát, že klub bude znovu bez pohárů a nikdo se tomu nebude moct divit.

"Takový je italský fotbal. Za chyby jste potrestáni," zhodnotil výsledek kouč. "Guarín jenom potřebuje hrát tak, jak to umí nejlépe. Chyba, jakou udělal, se stane. Můžete říct, že neměl svůj den. Ale takových nepovedených dnů už jsme měli mnoho a stálo nás to dost důležitých bodů. Potřebujeme zlepšení a na konci sezony vše zhodnotíme."