1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
24.kolo 23/02/15 21:00 CET - Stadio Sant’Elia, Cagliari
1:2
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílá satelitní televizní kanál DigiSport. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Nominace hráčů
"Strašně moc jsme chtěli vyhrát a vybojovat zde tři body. V prvním poločase jsme si vytvořili hodně šancí, ale míč do sítě nechtěl zapadnout. Po přestávce jsme to prolomili. Je důležité, že jsme potřetí za sebou vyhráli," řekl Mauro Icardi, který se na výhře 2-1 v Cagliari ve 24.kole Serie A podílel jedním gólem. Argentinský střelec je spolu s Carlosem Tevézem nyní nejlepším kanonýrem Serie A. Oba dva dali 14 branek, z toho byly dvě z penalt. Zatímco hráč Juventusu odehrál v argentinském národním dresu již 49 utkání, mladý Icardi si zahrál zatím jen 10 minut.

"Pod Mancinim jsme změnili styl hry a daří se nám. Na začátku to nebylo lehké, ale čím dál více si na to zvykáme. Kovačič? Žádný hráč nerad sedí na lavičce, ale v týmu máme 25 hráčů a hrát jich může jen jedenáct. Shaqiri si na jeho pozici vede velmi dobře a dnes Mateo skóroval, takže jsme všichni šťastní."

"Prodloužení kontraktu? Ještě nic nevím, zeptejte se Ausilia," řekl Icardi.
Preview

Inter Milán touží ukázat, že se poučil z nepříznivého vývoje ve Skotsku. Rád by si nyní spravil náladu proti Cagliari v utkání, kde bude jasným favoritem. Problém je, že se mu proti sardinskému celku příliš nedaří. Na jeho hřišti vyhrál naposledy v roce 2010. Povede se mu nyní lépe?

Inter Milán má za sebou zajímavé utkání ve Skotsku. V rámci Evropské ligy se utkal s tamním Celticem a zdálo se, že se vydal tou správnou cestou. Už po čtyřech minutách se trefil Xherdan Shaqiri a Inter byl jasně lepší. Po něm svůj první gól v utkání vstřelil také zkušený argentinský veterán Rodrigo Palacio. Poté ale Inter přestal hrát tak důsledně a výsledek se brzy dostavil. Stuart Armstrong vstřelil kontaktní branku a o půl minuty později se do vlastní brány trefil obránce Hugo Campagnaro.

Ještě že měl Inter Milán k dispozici Rodriga Palacia, který odehrál skvělé utkání. Prosadil se svou druhou brankou v zápase těsně před koncem první půle. Jenže ani to milánskému týmu nestačilo k výhře, protože nepozornost v obranné linii potrestal v nastaveném čase druhého poločasu John Guidetti. Odveta v Miláně tak slibuje ještě mnoho emocí a zajímavých situací. Je jasné, že trenér Mancini nemohl být po utkání spokojen. Počínání svých hráčů nazval jako "arogantní" a slíbil, že bude pracovat na tom, aby se něco podobného neopakovalo.

Předešlé kolo Serie A přitom vůbec nebylo špatné. Po sérii tří porážek v řadě se Inter konečně probral a mohl děkovat Fredymu Guarínovi, že stále ještě neodešel do jiného klubu. Nejprve si Inter v dohrávce poradil s Palermem a hlavními hvězdami byli Mauro Icardi a Fredy Guarín. Minulé kolo poslalo Inter do Bergama k souboji s tamní Atalantou. Po dvou minutách se trefil Xherdan Shaqiri, který potrestal faul na Guarína v pokutovém území. Další dvě branky dal Guarín sám a obě stály za to. Poslední trefu zaznamenal zkušený útočník Rodrigo Palacio.

Inter je zatím stále na deváté příčce, tedy dost daleko od míst, kde chtěl být před sezonou. Inter je v tuto chvíli bez Pabla Daniela Osvalda, který přestoupil do Bocy Juniors. Mimo hru je také Yuto Nagatomo, který bude na marodce ještě několik týdnů. Dlouhá absence čeká také Jonathana, který už sice je po operaci, ale mimo hru bude ještě minimálně 2 měsíce. Cagliari žádné větší starosti nemá a naopak může trenéra Gianfranca Zolu těšit formu hráčů jako Donsah, Brkić nebo Sau s Copem.

Cagliari, které s Interem Milán prohrálo naposledy v roce 2011, mohlo v minulém týdnu děkovat především skvělému brankáři Brkićovi, který likvidoval jednu šanci FC Turín za druhou. Tím přispěl ke konečné remíze 1:1. Po půlhodině se prosadil Godfred Donsah, osmnáctiletý objev sardinského klubu. Výsledek trenéra Zolu potěšil, ale zároveň mu ukázal, na čem má ještě Cagliari pracovat. V rozhovoru pro Rai Sport Zola řekl: "Hlavní bude zachovat si klidnou hlavu v zakončení. To nám dělá problémy. Naše obrana je také nejistá, takže se musíme koncentrovat a nepouštět soupeře do větších akcí tak často."

"Mrzí mě to, že jsme nedokázali proměnit víc našich šancí. Měli jsme jich dost, ale nešlo to. Naučili jsme se něco víc z každého minulého zápasu, ale tohle ještě ne - nemáme klid v zakončení a přicházíme o důležité body. Jsem přesvědčen, že jsme si proti FC Turín zasloužili víc. Musíme udělat maximum proti Interu Milán, který naše zaváhání potrestá daleko lépe než Turín," zakončuje Zola.

Cagliari Calcio - pravděpodobná sestava:Brkić - Gonzalez, Rossettini, Capuano, Avelar - Donsah, Conti, Dessena - M'Poku, Ekdal - Sau

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanović - Campagnaro, Vidić, Juan, Santon - Guarín, Medel, Brozović - Shaqiri - Icardi, Podolski

15.12.2014XXX15.koloChievo - Inter 0:2
Inter ve 24.kole Serie A oplatil Cagliari porážku z vlastního hřiště a na Sardinii vyhrál 2-1. Jedná se o třetí výhru v lize v řadě, což se v této sezoně stalo poprvé. Inter byl hlavně v prvním poločase jasně lepší, ale Podolski nedokázal proměnit své šance. Góly nakonec dali Kovačič a Icardi. V tabulce jsou nerazzurri šestí, pět bodů za Fiorentinou. Předskočit je však ještě můžou oba janovské kluby, které odehrají odložené derby zítra. Pokud zápas skončí remízou, klesne Inter o dvě příčky.

24.kolo

Pondělí
23.únor 2015
21:00
0:1 47' Mateo Kovačic   [ Icardi - v pádu přiťuknutí v pokutovém území, střela do šibenice ]

Fredy Alejandro Guarín Vásquez

INTER (4-3-1-2): 30 Carrizo - 14 Campagnaro, 15 Vidic, 5 Juan Jesus, 21 Santon - 13 Guarin, 18 Medel, 77 Brozovic (82' Hernanes) - 10 Kovacic (93' Kuzmanovic) - 9 Icardi, 11 Podolski (81' Dodo). Lavička: 46 Berni, 6 Andreolli, 20 Obi, 23 Ranocchia, 28 Puscas, 33 D'Ambrosio, 91 Shaqiri, 93 Dimarco Trenér: Roberto Mancini

Cagliari: 44 Brkic - 16 Dessena, 15 Rossettini, 33 Capuano, 8 Avelar - 30 Donsah, 5 Conti, 4 Crisetig (72' Ceppitelli) - 40 M'Poku, 7 Cossu (67' Joao Pedro) - 90 Cop (56' Longo). Lavička: 1 Colombi, 27 Cragno, 2 Gonzalez, 3 Murru, 14 Pisano, 17 Farias, 18 Barella, 22 Husbauer, 37 Diakhite. Trenér: Gianfranco Zola

Góly
Po pěkné akci se vrátil míč možná trochu šťastně před Kovačiče, který měl dostatek prostoru přesně zamířit. Střelou do šibenice poslal Inter na začátku druhé půle do vedení. Míč mu přiťukl Icardi.
Medel zastavil ve středu hřiště protiútok Cagliari a získaný míč poslal hned kolmou přihrávkou za obranu Guarín. Icardi naznačil kličku a technickou střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť.
Na Sardinii bylo v pondělí večer docela teplo - 13,6°C.

Gólmanská jednička Samir Handanovič má zraněný kotník a tak stejně jako ve čtvrtek na Celtiku musel do branky Carrizo.

Brankáři Juan Pablu Carrizovi byl připsán vlastní gól. Střídající hráč, kterého nerazzurri vlastní, Samuele Longo napálil v 74.minutě tyč a od padajícího gólmana se míč odrazil do sítě.

Český reprezentant Hušbauer, který přišel do Cagliari v lednu ze Sparty, se na hřiště nedostal.

Těsně před koncem mohl být Hugo Campagnaro rád, že viděl od rozdhodčího jen žlutou kartu. Za karatistický kop do hlavy protihráče si zasloužil červenou.

V nastaveném čase napálil střídající Hernanes krásnou ranou z dálky břevno. Míč se odrazil jen půl metru před brankovou čáru.

Milánský Inter zvládl náročné utkání proti domácímu Cagliari a ukázal, že to s bojem o pohárové příčky myslí vážně. První branku si připsal Chorvat Mateo Kovačić, druhou vstřelil nejlepší zakončovatel mužstva Mauro Icardi. Vlastní branku si pak připsal dnes nevýrazný brankář Juan Carrizo.

Inter Milán měl za sebou náročné utkání ve Skotsku a dnes chtěl ukázat, že má dostatek sil i schopností na to, aby se plně koncentroval jen na ligu. Pod dohledem sudího Mazzoleniho se na trávníku v dresu hostí objevil například Lukas Podolski, o nové smlouvě jednající střelec Mauro Icardi nebo mladík Mateo Kovačić, kterého trenér Mancini nasazoval poslední dobou sporadicky. Obranu Nrazzurri měli zlobit především M’Poku, Cossu a mladík Čop.

První větší chybu si připsal zkušený matador Nemanja Vidić, který nabídl šanci M’Pokuovi, ale tomu nevyšel první kontakt s míčem. Aktivnější domácí hráči hodně spoléhali na rychlost, kterou disponuje právě M’Poku nebo chorvatský střelec působící před ním, ale mladé posile z Belgie nevyšel první krok. Na opačné straně se prezentoval zajímavou ranou přes hlavu Fredy Guarín, který je v poslední době ve velké formě.

M’Poku se dostával do zakončení velmi snadno a často ho nestíhal ani anglickou Premier League prověřený Davide Santon. Byl to ale milánský Inter, který si vytvořil první velkou šanci zápasu. Na dlouhý nákop si naběhl Lukas Podolski, který kličkou obelstil hned tři protihráče včetně brankáře Brkiće. Poté se sám dostal ze střeleckého úhlu, takže ještě nahrál před bránu. Marcelo Brožović ale pálil vysoko nad.

Podolski měl další obrovskou šanci o pár minut později, kdy sám zakončoval centr po brilantním průniku Santona, ale míč poslal těsně vedle. Přesně po půlhodině hry se ukázal brankář Brkić. Osmadvacetiletý brankář nejprve skvěle vykryl ránu Brožoviće a následně se stihl dostat zpět na nohy, aby vyrazil také dorážku Maura Icardiho do odkryté brány! Na opačné straně vyrobil velkou chybu brankář Carrizo, který neudržel v rukavicích míč ze strany, ale naštěstí s tím domácí nepočítali.

Před koncem poločasu se nadechl k velkému sprintu s míčem u nohy Fredy Guarín, který centrem hledal ve vápně naskakujícího Podolského, ale ten minul. Kdo neminul, to byl paradoxně nepříliš viditelný Mateo Kovačić. Chorvatů bylo na hrací ploše několik, ale radoval se Kovačić. Centr do vápna od Podolského si zpracoval Mauro Icardi hrudí, ale upadl. Naštěstí pro Inter stál hned vedle Kovačić, který propálil bezmocného Brkiće - 1:0 pro Inter.

Cagliari se ale nehodlalo vzdát. Zpoza pokutového území pálil teprve osmnáctiletý Donsah, jenže jeho rána mířila do Carriza. Sardinský celek měl několik šancí na srovnání. Například když chyboval Juan a Cossu zakončoval sám před Carrizem. Míč ale podebral a napálil hodně vysoko nad. Zářnou budoucnost má před sebou M’Poku, který byl dnes pro obránce Interu prakticky nedostižný. Další nejistý zákrok Carriza ale nepotrestal. Stejně tak se to nepovedlo ani dvojici Cossu - Longo.

Dvacet minut před koncem zápasu Inter Milán využil jednu z mála šancí druhé půle. Když se domácí nadechovali k náporu, dostal Mauro Icardi míč do vápna od Garyho Medela, míč si zasekl a druhou nohou obstřelil brankáře Brkiće - 2:0.

Na dnešní zápas nebude v dobrém vzpomínat brankář Juan Carrizo. Ten dnes rozhodně nebyl oporou svého celku a přidal k tomu také vlastní branku. Samuele Longo napřáhl za vápnem k tvrdé ráně, která se od tyče odrazila do zad brankáře Carriza. Od něj míč putoval do brány a Cagliari srovnalo. Víc už ale nedokázalo.

21:00

Mateo Kovačič se v této sezoně nebývale rozstřílel. Dvacetiletý záložník vstřelil v letošní sezoně již osmý gól. Třikrát se radoval v předkole Evropské ligy a pět zásahů si připsal v Serii A.