1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
4.kolo 24/09/14 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
2:0
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílá satelitní televizní kanál DigiSport. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Nominace hráčů
Nominace na lombardské derby s Atalantou Bergamo: Handanovic, Carizzo, Berni - Jonathan, Juan Jesus, Andreolli, Campagnaro, Vidic, Dodo, Ranocchia, Mbaye, D’Ambrosio, Nagatomo - Kovacic, Guarin, Kuzmanovic, Medel, Obi, Khrin, Hernanes, M’Vila - Osvaldo, Palacio, Icardi.
Preview

Milánský Inter si po bodové ztrátě na Sicílii hodlá spravit chuť domácím zápasem s Atalantou Bergamo. Lombardské derby sice má favorita v podobě domácího Interu, ten ale na svého soupeře už čtyři roky nevyzrál.

Nerazzurri v neděli nedokázali navázat na drtivou výhru nad Sassuolem a s Palermem pouze remizovali 1:1. Na svém kontě tak mají pět bodů a na duo Juventus - AS Řím už na začátku ztrácejí čtyři body. "Proti Palermu nebyli mí útočníci tak ostří, jako v předchozích zápasech. Nemáme kontinuitu, jakou bych chtěl mít, ale zůstávám optimistou. Chci, aby si tým osvojil mentalitu Interu a také na dosažení tohoto cíle pracujeme," prohlásil někdejší lodivod Neapole.

Atalanta ztrácí na Inter pouze bod, takže v případě vítězství se před něj může posunout. Na stadionu Giuseppe Meazzy ale nebude favoritem, byť zde v minulé i předminulé sezoně překvapivě vyhrála. Bergamaschi mají vůbec s Interem v posledních letech kladnou bilanci, naposledy mu podlehli před více než čtyřmi roky, ještě v Mourinhově éře! Od této doby Inter na Atalantu nevyzrál a nyní bude mít další pokus.

Hosté jinak v minulém kole příliš nezazářili, po jediné brance Jasmina Kurtiče podlehli Fiorentině 0:1 a v tabulce se dělí o osmé místo s janovským FC. Přesto neměl kouč Colantuono svému týmu příliš co vyčítat: "Můj tým odehrál velmi dobrý zápas. Věřím, že když ukážeme stejnou intenzitu, s jakou jsme hráli proti Fiorentině, tak se nemáme čeho bát."

Výhodou Interu bude nejen domácí prostředí, ale také kompletní kádr. Walter Mazzarri tak může nasadit to nejsilnější, co má k dispozici. To samé už se nedá říci o Atalantě, na jejíž marodce zůstávají Rosseti, Spinazzola a Del Grosso.

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanovič - Andreolli, Ranocchia, Juan Jesus - Jonathan, Kovačič, Medel, Hernanes, Dodó - Osvaldo, Icardi

Atalanta Bergamo - pravděpodobná sestava:Sportiello - Zappacosta, Benalouane, Biava, Raimondi - Carmona, Estigarribia, Baselli, Moralez - Boakye - Denis

31.08.2014XXX1.koloFC Turín - Inter 0:0
Inter Milán konečně porazil Atalantu Bergamo. Ve 4.kole vyhrál lombardské derby 2-0 a v Serii A zůstává neporažen. Navíc Samir Handanovič doposud inkasoval jen jedinou branku. Nerazzurri byli lepším týmem a kromě dvou vstřelených branek, trefili se Osvaldo a Hernanes, nastřelili břevno a tyčku a Palacio neproměnil penaltu. Jestliže v předchozích zápasech rozhodčí tým poškodili, tentokrát mu svými spornými výroky pomohli.

4.kolo

Středa
24.září 2014
20:45
40' Osvaldo   [ Guarín - centr z přímoho kopu z pravé strany, akrobatická střela z voleje ]
86' Hernanes   [ Osvaldo - faul těsně před pokutovým územím, střela do šibenice ]

74' Kovacic - 28' Carmona, 89' Boakye

Andrea Ranocchia

INTER (3-5-1-1): 1 Handanovic - 23 Ranocchia, 15 Vidic, 5 Juan Jesus - 2 Jonathan, 13 Guarin (65' 88 Hernanes), 18 Medel, 10 Kovacic, 22 Dodo - 8 Palacio (74' 90 M'Vila), 9 Icardi (25' 7 Osvaldo). Lavička: 30 Carrizo, 6 Andreolli, 14 Campagnaro, 17 Kuzmanovic, 20 Obi, 25 Mbaye, 33 D'Ambrosio, 44 Krhin, 55 Nagatomo Trenér: Walter Mazzarri

Atalanta: 57 Sportiello - 22 Zappacosta, 29 Benalouane, 33 Cherubin, 93 Dramé - 7 D'Alessandro (51' 10 Gomez), 21 Cigarini, 17 Carmona, 18 Estigarribia - 9 Bianchi (73' 19 Denis), 11 Moralez (51' 99 Boakye). Lavička: 1 Avramov, 3 Del Grosso, 5 Scaloni, 6 Bellini, 7 Raimondi, 8 Migliaccio, 10 Gomez, 16 Baselli, 20 Biava, 31 Molina.. Trenér: Stefano Colantuono

Góly
Přímý kop zpravé strany po faulu na Palacio. Pablo Osvaldo si nahěhl na centr do pokutového území a akrobaticky ho zvoleje poslal k tyči. Brankář na míč nedosáhl.
Saltem vzad oslavil svůj gól v 86.minutě Hernanes. Brazilský záložník se trefil krásnou ranou z přímého kopu do šibenice. Brankář Sportiello sice tušil, kam střela půjde, na tvrdou ránu ale nedosáhl. Přímý kop se kopal z hranice pokutového území po faulu, který nebyl.
Ve 28.minutě pískl rozhodčí velmi přísnou penaltu po faulu Gervasoniho na Ranocchiu. Rodrigo Palacio ji však neproměnil. Nekopl ji úplně špatně ale brankář Sportiello střelu skvělým zákrokem vyrazil.

Hráč zápasu. Na brankách se sice jako pablo Osvaldo nepodílel, ale znovu byl výborný. Gary Medel se stává vzorem pro ostatní hráče týmu. Diváci jeho bezchybné zákroky znovu hlasitě oceňovali.

Dvakrát branková konstrukce. Břevno nastřelil hlavou Nemanja Vidič, v druhém poločase pak zastavila střelu Palacia tyčka.

Pablo Osvaldo vstřelil svou druhou branku v sezoně jen díky tomu, že se v prvním poločasu zranil Mauro Icardi. Nutno podoknout, že nový posila doslova vlétla do utkání a na hřišti byla hodně vidět.

Fredy Guarín vstoupil do zápasu velmi špatně. Snad dvacet minut byl doslova tragický a při každém kontaktu s míčem byl mírně řečeno nešikovný. Naštěstí ho to přešlo a skvělými přihrávkami za obranu se skvěle rozehrál.

V prvním poločase byl Inter jasně lepším týmem a mohl klidně vést o tři branky. Ale zhruba od 55.minuty převzali iniciativitu hosté a Inter se musel o hubené vedení hodně strachovat. Trenér Walter Mazzarri musel obětovat Palacia a M'Vilou vyztužit defenzivu, rozestavení se změnilo na 3-4-2-1. Pomohlo to a od 74.minuty měli jeho svěřenci utkání znovu opticky pod kontrolou.

Obě branky vstřelili střídající hráči.

Inter je před čtvrteční dohrávkou mezi Udinese a Laziem na třetí příčce tabulky. Na vedoucí duo Juventus-AS Řím ztrácí čtyři body.

Více než čtyři roky trvalo, než si Inter připsal proti Atalantě vítězství. Dnes se to povedlo zásluhou branek Osvalda a Hernanese. Inter to proti Bergamu neměl jednoduché, brzo musel střídat a za nerozhodného stavu neproměnil penaltu.

Walter Mazzarri hodlal opět spoléhat na talentovaného Maura Icardiho, jenže to byl právě on, kdo musel brzy opustit hrací plochu kvůli zranění. Na trávník tak ve 25.minutě vyběhl Pablo Daniel Osvaldo. Ještě předtím Nerazzurri neproměnili dvě velké šance, když se zaskvěl Sportiello. Brankář Atalanty zazářil i ve 30.minutě, kdy po faulu Benalouaneho na Ranocchiu zahrávali domácí pokutový kop. Rodrigo Palacio ho ale nasměroval přesně do míst, kam skákal Sportiello! Mazzarriho parta ale nepropadala panice a vše si vynahradila pět minut před koncem poločasu. Guarín poslal do vápna centr a Osvaldo ho povedenými nůžkami uklidil do sítě - 1:0 pro Inter.

Po změně stran pokračoval ve spalování šancí Palacio, po přihrávce Medela orazítkoval tyč. Obrana milánského celku toho Atalantě příliš nedovolovala, přesto mohlo být po hodině srovnáno. Proti Gomézově ráně ale skvěle zakročil golman Handanovič. Hosté vůbec zvýšili aktivitu a najednou byli nebezpečnějším týmem, Handanovič ale nemusel nijak výrazněji zasahovat.

Fanoušci Interu si mohli definitivně oddychnout až v 87.minutě. Brazilec Hernanes zakroutil míč z přímého kopu přesně do šibenice a milánští vedli 2:0. Bergamaschi to sice ještě zkoušeli, ale Inter si vše zkušeně pohlídal a po více než čtyřech letech slaví nad Bergamem vítězství. Mazzarriho svěřenci se díky výhře 2:0 posunuli už na třetí místo, Atalanta je jedenáctá.

20:45

Další chvála na Medela? Ivan Zamorano říkal, že si Interisti Medela zamilují, ale že to bude takto rychle? Dle statistiky v procentuální úspěšnosti přihrávek je chilský defenzivní záložník na první příčce, pokud budeme brát v úvahu hráče, které ve čtyřech dosavadních zápasech poslali svým spoluhráčům aspoň 200 přihrávek. Úspěšných jich bylo 93,2%, průměrná hodnota je přitom okolo 70%. Interu se povedlo s Cardiffem uzavřít skvělý obchod.

Ze hřiště při utkání s Atalantou odkulhal a na lavičce měl slzy v očích. Nakonec se však ukázalo, že zranění není vážné a jedná se jen o bolestivou zhmožděninu v oblasti kolena. Další lékařská vyšetření tak nejsou potřeba.

Mazzarri: Osvaldo mě překvapil
"Dnes jsme hráli velmi dobře, povedli se nám pěkné věci. Možná kromě toho konce," řekl trenér nerazurri Walter Mazzarri po výhře nad Atalantou Bergamo 2-0 ve 4.kole Serie A. Jeho tým je nyní na třetí příčce tabulky.

"Začali jsme důrazně a uzavřeli soupeře na jeho polovině. Pokud bych měl něco kritizovat tak to, že jsme zápas nerozhodli dříve. Pokud chceme být konkurenceschopní, musíme se naučit proměňovat všechny naše šance." Hráči sice vstřelili dvě branky, ale neproměnili jednu penaltu (Palacio) a jednou nastřelili tyč a břevno. Další šance pochytal skvělý gólman Bergama.

Jedním z úspěšných střelců proti Atalantě byl Hernanes. Těsně před koncem se skvěle trefil z přímého kopu a oslavu provedl saltem. "Ono to vypadá, že je to jednoduché, ale není. Je potřeba míč správně trefit a nesměrovat ho tam, kam chcete. Skončil přesně v horním růžku, jsem šťastný, pomohl jsem ke třem bodům," řekl Brazilec. "V této sezoně máme tým plný hráčů, kteří mohou hrát, v kterémkoliv jiném týmu světa. Vždycky je musíme na hřišti odevzdat 100 procent. Chceme uspět v Serii A i Evropské lize."

Rozhodčí. Jestliže celé roky Inter svými spornými výroky potápějí, proti Atalantě mu pomohli. Nerazzurri sice byli lepším týmem a výhru si určitě zasloužili, ale obě branky možná padnout ani neměly. První gól skončil v sítí po přímém kopu, který následoval po údajném faulu na Palacia u postranní čáry. Argentinec tomu hodně přidal a údajný provinilec v bílém dresu se hodně rozčiloval. Podobné to bylo i v závěru utkání. Carmona těsně před pokutovým územím vypíchl míč Osvaldovi, který se mu pak otřel o nohu a spadl. Následoval přímý kop z hranice pokutového území. Ideální pozice pro Hernanese... Zapomenout nesmíme ani na penaltu. Ta byla odpískána po Benalouaneho stáhnutí Ranocchii v pokutovém území při zahrávání dalšího přímého kopu. Určitě diskutabilní.

Až na sedmý pokus dokázali černomodří vyhrát nad průměrnou Atalantou Bergamo. Ve třech sezonách po sobě svého regionálního souseda nedokázali ani jednou porazit. Naopak byla to Atalanta, která vítězila. V posledních čtyřech zápasech dokonce třikrát, z toho dvakrát na San Siru. Naposledy Inter vyhrál na jaře roku 2010, krátce na to přišel triumf v italském poháru, lize i Lize mistrů.

Jeden z hráčů Interu v nejlepší formě a zároveň s dvěma dalšími hráči před 4.kolem nejlepší střelec Serie A, Mauro Icardi, se zranil. Z dnešního duelu s Atalantou Bergamo musel odstoupit již ve 25.minutě po té, co si při jednom ze souboji zvrtl kotník. Nahradil ho Pablo Osvaldo, který vstřelil jedinou branku prvního poločasu.