1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
16.kolo 21/12/14 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
2:2
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílá satelitní televizní kanál DigiSport. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Nominace hráčů
Inter bude platit pokutu 5 tisíc euro za to, že během zápasu s Laziem jeho fanoušci oslňovali hráče soupeře laserem.
Preview

Matné výkony Interu Milán slavný celek dohnaly až na současnou jedenáctou příčku. Tým trenéra Roberta Manciniho pokračuje v nevýrazném projevu, ale posledním ligovým kolem v tomto kalendářním roce chce před vlastními fanoušky získat zpět svou hrdost. Proti bude Lazio, které se naopak pyšní formou více než dobrou.

Poslední čtyři zápasy totiž Biancocelesti neprohráli. Trochu překvapující bezbrankovou remízu s podceňovaným Chievem Verona nahradila tříbodová radost po utkání Coppa Italia proti Varese. V něm si Lazio s chutí zastřílelo a svého soupeře deklasovali třemi brankami. Ve čtrnáctém kole se Lazio utkalo s Parmou a opět si vedlo dobře. Trenér Stefano Pioli si mohl oddychnout poté, co na branku Parmy zareagoval nejprve Stefano Mauri gólem na 1:1. Vítěznou trefu si na své konto připsal zlepšující se talent Felipe Anderson. Další kolo už Lazio zvládlo v suverénnějším stylu.

Biancocelesti doma zdolali neškodnou Atalantu Bergamo, které nasázeli tři branky. O dvě z nich se ve druhém dějství postaral skvělý Stefano Mauri, třetí měl na svědomí Senad Lulič. Díky tomuto vítězství se Lazio posunulo na čtvrté místo s pouhým jedním bodem scházejícím na třetí Neapol. Ta má ale o zápas navíc. Laziu bude chybět Lucas Biglia, který bude v příštích třech týdnech laborovat se zraněním stehenního svalu. Ani Inter nebude kompletní. Sice se do kádru vrací Brazilec Hernanes, někdejší opora právě římského týmu, ale pro změnu nebude přítomen útočník Pablo Daniel Osvaldo. Tomu nedávno zemřel tchán a zkušený útočník dostal od klubu povolení odcestovat zpět do Argentiny.

Inter Milán se již delší dobu snaží vzpamatovat a vrátit se na výsluní za éry trenéra Josého Mourinha. Dopomoci mu k tomu měl v Neapoli úspěšný trenér Walter Mazzarri, ale nakonec byl po neuspokojivých výsledcích propuštěn. Na jeho místo si nový vlastník Interu přivedl světoznámou kapacitu na poli trénování Roberta Manciniho. Ani tento italský trenér, jenž má s účinkováním na lavičce Nerazzurri bohaté zkušenosti, se ale zatím spíše trápí. Inter musel okusit prohry s římským AS i Udinese Calcio. Fanoušky příliš nepotěšila ani remíza s Karabachem v rámci Evropské ligy.

Mnohem lepší pocity měly tifosi poté, co Inter Milán v minulém kole zdolal Chievo Verona. První branku Interu vstřelil mladík Mateo Kovačič, druhou pak obránce Andrea Ranocchia. Domácí nedohráli v plném počtu, protože byl vyloučen Rubén Botta. A trenér Roberto Mancini je odhodlán navázat na dobrý výkon proti veronskému týmu i v posledním klání tohoto kalendářního roku. Navíc se může spolehnout na podporu nadšených diváků známého San Sira.

Na tiskové konferenci před zápasem italský taktik sdělil: "Líbí se mi přístup mých hráčů, protože je radost sledovat je při tréninku. V týmu vládne pohoda a úplné koncentrování před tak důležitým zápasem. Na jeho výsledku nám hodně záleží, protože chceme tento rok zakončit co nejlépe. Hodně nám pomohlo vítězství nad Chievem, to jsme hodně potřebovali. Teď se soustředíme na Lazio, protože to bude velmi náročný tým."

"Výhra nad Laziem by nám mohla dodat hodně sebevědomí a podpory do nového roku. Lazio velmi dobře známe a víme, co nám hrozí. Je to agresivní tým zvyklý vysoko napadat. Jeho protiútoky jsou velmi nebezpečné, mají rychlé hráče a dokáží potrestat každé zaváhání. Dvakrát jsme prohráli, takže nemohu být spokojen s výsledky. Jsem ale spokojen s přístupem hráčů. Když se něco nedaří, vždycky vše probereme a dokážeme si vysvětlit, co příště udělat lépe. Sezona je ještě hodně dlouhá a my se na ni chceme dobře připravit přes zimní přestávku. Naším cílem je třetí místo. Sice o něj bojuje mnoho týmů, ale my se pokusíme udělat maximum pro jeho získání," uzavírá Mancini. Udělají jeho hráči krok k třetí příčce už v zápase s Laziem?

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanović - D’Ambrosio, Ranocchia, Juan Jesus, Dodo - Guarin, Medel, Kuzmanović - Kovačič - Icardi, Palacio

SS Lazio - pravděpodobná sestava:Marchetti - Basta, De Vrij, Cana, Radu - Parolo, Ledesma - Lulic, Anderson, Mauri - Đorđević

19.10.2014XXX7.koloInter - Neapol 2:2
Inter na San Siru remizoval s třetím týmem tabulky Laziem 2-2 až díky zlepšenému závěru zápasu, v kterém dokázal vstřelit dvě branky a byl i blízko k třem bodům. Gól dal nádhernou ranou zvoleje Kovačič a zblízka doklepl míč do brány Palacio.

1:2 66' Mateo Kovačič   [ Kuzmanovič - centr z rohu, hlavička soupeře a volej ]
2:2 80' Rodrigo Palacio   [ D'Ambrosio - přiťuknutí hlavou před poloprázdnou bránu ]

Andrea Ranocchia

INTER (4-4-2): 1 Handanovic - 33 D'Ambrosio (Campagnaro 90'+1'), 23 Ranocchia, 5 Juan Jesus, 55 Nagatomo - 13 Guarin (Bonazzoli 75'), 10 Kovacic, 17 Kuzmanovic, 22 Dodo (Medel 45') - 9 Icardi, 8 Palacio. Lavička: 30 Carrizo, 46 Berni, 6 Andreolli, 15 Vidic, 20 Obi, 25 Mbaye, 44 Krhin, 88 Hernanes. Trenér: Roberto Mancini

Lazio(4-3-3): 22 Marchetti - 8 Basta, 3 De Vrij, 27 Cana, 26 Radu - 16 Parolo, 24 Ledesma (Gonzalez 82), 19 Lulic (Onazi 64) - 6 Mauri, 7 Felipe Anderson - 11 Klose (Djordjevic 56).. Lavička: 1 Berisha, 77 Strakosha, 13 Konko, 14 Keita, 32 Cataldi, 39 Cavanda. Trenér: Stefano Pioli

Góly
Inter držel míč častěji ve své moci, hlavně ve druhém poločasu dominoval. Zajímavé je, že Lazio za celý zápas nekopalo ani jeden roh.

Hrálo se za chladné milánského večera, teplota byla 3°C.

Roberto Mancini zřejmě první poločas prokoučoval. Na levé straně byli za sebou Nagatomo a Dodo, což moc neklapalo a hlavně na hřišti chyběl defenzivní štít Gary Medel, který by pravděpodobně nedopustil, aby nerazzurri dostali druhý gól takovým způsobem jako ho dostali. Mancini ho poslal na trávník až těsně před přestávkou.

Lazio zůstalo třetí a Inter na něj z 11.místa nadále ztrácí 6 bodů.

Lazio sice skvěle zvládlo první půli, ale pro změnu se mu nepovedla polovina druhá. Famózní výkon předvedl v prvním poločase hostující Felipe Anderson, který vstřelil obě branky římského celku. Do druhého poločasu ale trenér Roberto Mancini motivoval své hráče daleko lépe a ti se mu odvděčili dvěma zásahy.

Dlouho to vypadalo, že tři body si odvezou ze San Sira hosté, protože tým z Věčného města první půli naprosto dominoval. Zaskvěl se zejména mladý Brazilec Felipe Anderson, který dal dva góly. Druhá půle už patřila jen domácím. Nejprve jim dal naději Mateo Kovačič a v samém závěru kýženou vyrovnávací trefu vyprodukoval Rodrigo Palacio. Inter je v této chvíli na jedenácté pozici, zatímco hostům bod stačil ke třetímu místu.

Hned v první půli se Mateo Kovačič zaskvěl, když vystihl špatnou nahrávku hostí a chtěl posílat Maura Icardiho do útoku. Včas byl ale na svém místě nizozemský stoper de Vrij. Hned z následného protiútoku naopak udeřilo Lazio. Stefan Radu našel centrem do vápna Felipeho Andersona, který si rychle míč do běhu zpracoval, obešel s ním pozdě reagujícího obránce Interu a krásnou ranou propálil brankáře Samira Handanoviće - 0:1.

Lazio tlačilo svého soka a dařilo se mu to především dobrým napadáním a větším pohybem. Juan Jesus odhlavičkoval Guarínův centr jen za sebe, kde stál připravený Felipe Anderson. Další povedenou ranou z voleje ale bránu Interu přestřelil. Poté aktivitu na pár chvil převzal Inter, ale kombinace mezi Rodrigem Palaciem a Maurem Icardim nebyla ideálně. Z větší vzdálenosti se pokoušel zakončovat Fredy Guarín, ale jeho pokus nebyl přesný. Chorvatský režisér hry Interu Milán Mateo Kovačič udílel jednu nahrávku za druhou a většinou z nich hledal Maura Icardiho, ale hrotový útočník Interu často na dlouhé míče nedosahoval.

Po sérii několika faulů si míč pod patronát vzal opět Fredy Guarín, jenž vystřelil z kroku zpoza vápna, ale ani tentokrát nepálil přesně. Deset minut před pauzou se zdálo, že Inter zvyšuje obrátky, ale v té chvíli chyboval. Felipe Anderson převzal balon na půlící čáře, obehrál dva domácí obránce a nakonec střelou na přední tyč skrz bránícího Danila D'Ambrosia prostřelil i brankáře Samira Handanoviće - 0:2.

Ve skvělé formě hrající Felipe Anderson se pokoušel dát svou třetí dnešní branku a Interu v tu chvíli vypadal jako potácející se Rocky Balboa těsně před koncem dramatického utkání. Přece jen Interu ale něco pomohlo - přestávka, při které bych v šatně Interu nechtěl být. Ale plamenná slova trenéra Roberta Manciniho donutila hráče, aby hráli aktivněji. Tlak Interu narůstal, ale Fredy Guarín si nerozuměl s nabíhajícím Icardim. Když se na hodinkách sudího Tagliaventa objevila hodina hry, Inter mohl srovnat. Díky aktivnímu Kovačičovi se k balonu ve vápně dostal Mauro Icardi, ale svou příležitost zahodil!

O pouhou minutu později se Kovačič osobně vtělil do role střílejícího, když mu nabil Rodrigo Palacio. Rána mladého Chorvata byla ještě tečována, ale přesto nadělala brankáři Marchettimu obrovské starosti. Icardi o pár minut později nahrával Palaciovi, kterého ale pohlídal Radu. Z další standardní situace už to ale Interu vyšlo. První centr do vápna ještě defenzíva hostí odvrátila, ale míč skončil u Kovačiče. Ten si s ničím nelámal hlavu a krásnou ranou překonal Marchettiho!

Inter se díky tomu vrátil do boje o body. První rána Guarína ještě nevyšla, ale bylo jasné, že zbytek zápasu bude hodně dynamický. Patnáct minut před koncem zápasu se na hřiště dostal i mladý útočník Frederico Bonazzoli, ale hvězdou domácích byl zkušenější zakončovatel. Deset minut před koncem zápasu totiž Kovačić výborně zahrál standardku za obranu na D'Ambrosia, který ještě posunul na Palacia. Zkušený Argentinec už měl úlohu snadnou a poradil si - 2:2.

VIDEO
Zatím zde není žádné video. Pokud chceš pomoct s přídáváním odkazů, kontaktuj webmastera stránek.

16.kolo

Neděle
20:45

"Po každé když ochutnám atmosféru prvního týmu jsem šťastný. Dnes mám dvojnásobnou radost, protože přímý kop skončil u Palacia, který dal gól," řekl mladý útočník Frederick Bonazzoli. "Cítím se lépe, jak po technické tak po taktické stránce. Oproti primaveře jsou zde velké rozdíly. Musíte víc běhat a útočníci musí bránit. Trenéři to po mě chtějí, takže jsem jen splnil povinnost."

Rodrigo Palacio ještě před rokem nezastavitelná mašina na střílení gólů se letos zasekla. Proti Laziu Řím vyrpvnával na 2-2. Byl to jeho první gól po 225 dnech. Naposledy se trefil v posledním zápase Zanettiho 10.května a zase do sítě Lazia.

V prvním poločase křídla Interu Milán v zápase proti Laziu odcentrovali hned 20krát ale pouze jediný z nich našel spoluhráče! Tragická bilance. Teprve po přestávce, když se Kovačič přesunul do středu a uvolnil místo D'Ambrosiovi a Nagatomovi přišlo zlepšení. Z 19 centrů jich bylo 5 úspěšných a našlo adresáta.

Massimo Moratti pochválil Manciniho práci: "Tým se zlepšuje a to je dobře. Adaptuje se a mění, akorát výsledky ještě nejsou. Konečně jsem viděl odehrát Inter pěkný zápas." Moratti nebyl na stadionu dva měsíce. "Návrat na stadion? Nemám to v plánu, ale vždycky sleduji Inter v televizi. Jistě, na stadionu si užijete víc zábavy, ale také víc trpíte," řekl bývalý majitel a prezident Internazionale FC.