1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
7.kolo 19/10/14 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
2:2
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílá satelitní televizní kanál DigiSport. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Nominace hráčů
Hned 11 hráčů opustilo Inter, aby se věnovalo reprezentačním povinnostem. Čekají na ně přátelské zápasy, zápasy kvalifikace o ME nebo o Africký pohár národů. Dodo si možná poprvé zahraje za seniorskou reprezentaci Brazílie. Jedná se o tyto hráče: Yuto Nagatomo, Mateo Kovačič, Fredy Guarin, Ibrahima Mbaye, Gary Medel, Zdravko Kuzmanovič, Daniel Osvaldo, Andrea Ranocchia, Samir Handanovič, Dodo a Juan Jesus.
Preview
Inter Milán privítá ve šlágru kola hostující Neapol a zejména pro trenéra Waltera Mazzarriho to bude velmi pikantní zápas. Mazzarri se totiž proslavil zejména jako trenér týmu pod Vesuvem. Jeho soucasné angažmá rozhodne tak úspešným zatím není a zkušený stratég by rád využil menších problému v týmu soupere, aby svuj celek znovu "nastartoval".

Velký šlágr kola se bude konat na San Siru, kde domácí Inter hostí Partenopei. Souboj dvou týmu, které mely jasne udávat tempo ligy hned za Juventusem Turín a rímským AS, bude o to zajímavejší, že se ani jednomu z nich nedarí naplnovat ocekávání. Walter Mazzarri je mužem, na kterého se v Miláne hodne píská. A negativní ovace lze ocekávat také v nedeli vecer, protože práve Mazzarri dovedl Neapol až k zisku Coppa Italia a tento celek vedl ctyri roky.

Zkušený trenér bude muset hodit minulost s Neapolí za hlavu, nyní jej totiž cekají daleko nárocnejší úkoly. Inter dvakrát za sebou prohrál a v lize se mu vubec nedarí. Nárocný program má také Evropská liga, do které se Inter probojoval. Ale ani v ní príliš neoslnil, zejména v minulém utkání skupiny F proti Qarabagu Agdam herně příliš své fanoušky nepotěšil.

Po zápase s Cagliari trenér Nerazzurri Walter Mazzarri prohlásil, že je to pro tým jako facka, aby se dokázal vzpamatovat. Pokud měl pravdu, tak dnešní výkon nepochybně označí a tvrdé K.O. Fialky sebejistým výkonem "převálcovaly" milánský Inter a poslaly jej domů bez bodů a s prázdnou. O góly se podělilo trio Khouma Babacar, Juan Cuadrado a Nenad Tomović. I díky tomu stoupají na devátou příčku, zatímco Interu se opět nedaří. Za svým posledním sokem zaostává Inter o jeden bod. A dobrou zprávou pro trenéra Mazzarriho není ani pohled na soupisku zraněných.

V sestavě Interu Milán se šest týdnů neobjeví Danilo D'Ambrosio, italský obránce má zraněné koleno. Mladý Ital ale není jediným hráčem, který nemůže nastoupit. Yuto Nagatomo si stěžuje na poraněné lýtko, Fredy Guarín se z reprezentačního srazu pro změnu vrátil se zraněnou nohou a do třetice je nejistý start Gary Medela, jehož postihlo kuriózní zranění jazyku. Kromě nich je zraněný také Pablo Daniel Osvaldo, který bude rovněž svému týmu hodně chybět. Pokud totiž Inter něco trápí, tak je to především neschopnost efektivně zakončovat a rozhodovat zápasy.

To je ovšem také problém Neapole. Gonzalo Higuaín je ve světě fotbalu stále velký pojem a už v Realu Madrid měl pověst skvělého střelce. V Neapoli mu sice střelecký prach občas zvlhl i v minulé sezoně, ale až v té probíhající může Higuaín mluvit o velké smůle. Je to totiž hráč, který má na svém kontě v celé lize nejvíce střeleckých pokusů bez toho, že by z nich dal gól. Tým trenéra Rafaela Beníteze byl sice kritizován za své výkony, ale konečně se zdá, že se Partenopei začínají sehrávat. A především se jim daří i po herní stránce. Tři body uzmuli také Turínu. Nebýt dnes večer brankáře Gilleta, zřejmě by si Býci domů vezli debakl.

Neapol rovněž musí počítat zraněné hráče. Walter Gargano si bude muset počkat na další starty v dresu Neapole. Uruguayský záložník má zlomenou lícní kost a v nejbližší době ho čeká operace, po níž bude stanovena délka absence. Do záložní řady by se proto mohl postavit zatím poměrně kritizovaný záložník David López. Podaří se trenéru Benítezovi zacelit mezery a pokračovat v dobré práci, nebo se Mazzarri dočká osobní odplaty?

31.08.2014XXX1.koloFC Turín - Inter 0:0
Inter v 7.kole Serie A nedokázal porazit Neapol, přestože byl v prvním poločase jasně lepší. Nakonec byl rád za jeden bod díky remíze 2-2. Dvakrát musel vyrovnávat. Nejprve v 82.minutě Guarín, pak v 91.minutě Hernanes.

2:2 90+1' Hernanes   [ Dodo - centr do šestnáctky, hlavička ]

37' Hernanes, 84' Juan Jesus - 45' Britos, 70' Higuain, 73' Jorginho,
 83' Mazzarri (trenér) - 70' Pecchia (asistent trenéra)

Andrea Ranocchia

INTER (3-5-2): 1 Handanovic - 23 Ranocchia, 15 Vidic, 5 Juan Jesus - 20 Obi (58' 25 Mbaye), 88 Hernanes, 18 Medel (81' 13 Guarin), 10 Kovacic, 22 Dodo - 8 Palacio (88' 90 M'Vila), 9 Icardi.. Lavička: 30 Carrizo, 46 Berni, 6 Andreolli, 17 Kuzmanovic, 44 Krhin, 97 Bonazzoli. Trenér: Walter Mazzarri

Neapol(4-2-3-1): 1 Rafael - 5 Britos (48' 31 Ghoulam), 33 Albiol, 26 Koulibaly, 18 Zuniga - 88 Inler, 19 Lopez - 7 Callejon, 17 Hamsik (62' , 8 Jorginho), 24 Insigne (69' 14 Mertens) - 9 Higuain.. Lavička: 45 Andujar, 15 Colombo, 4 Henrique, 6 De Guzman, 11 Maggio, 16 Mesto, 21 Michu, 91 Zapata. Trenér: Rafael Benitez

Góly
 První branku dostal Inter kvůli dvou individuálním chybám. Ranocchia nepochopiteně zaváhal při odkopu míče do bezpečí a nakonec musel zahrát do autu. Po vhazování pak další zkrat předvedl Vidič. Místo toh, aby balón přenechal lépe postavenému Dodovi, snažil se ho za každou cenu hlavou uklidit sám. Bohužel ho však jen lízl a dokonale tak nahrál Callejonovi.
Po rohu Doda hlavičkoval k zadní tyči Icardi a připravený Guarín po zemi uklidil míč do sítě.
 V poslední minutě regulérního času si do volného prostoru mezi Mbayeho, Medela a Ranocchiu naběhl Callejon a po ideálním pasu zakončil již podruhé v tomto zápase.
Na koho v 91.minutě centroval z levé strany, ví asi jen samotný Dodo. Nicméně do prostoru, kam míč směřoval, si nasprintoval Hernanes a skvělou hlavičkou k tyči vyrovnal na 2-2. Statická obrana neapole tomuto gólu nemohla zabránit.
Interu klesá návštěvnost. Na šlágr kola s Neapolí přišlo pouhých 40 tisíc diváků.

Na stadionu bylo na hlavní i protější tribuně přítomno dost fanoušků Neapole, kteří hodně nahlas a vášnivě slavili vstřelení branky svého týmu. Výsledkem bylo několik menších konfliktů s domácími fanoušky.

Inter byl v prvním poločase jasně lepší, svoji dominanci však přetavit v gól nedokázal. V největší šanci nastřelil Hernanes tyč.

Po přestávce převzali iniciativu hosté a jen pět minut jim stačilo, aby Insigne také trefil tyč.

Obrana Interu fungovala většinu utkání velmi dobře, jenže stačilo pár zaváhání a hned z toho byly dvě inkasované branky.

75 sekund potřeboval po příchodu na hřiště Fredy Guarín, aby vyrovnal na 1-1. Vystřídal Medela.

Po delší době odehrál velmi povedený zápas Hernanes.

Už v 84.minutě si řekl kvli zdravotním problémům o vystřídání Palacio. Nakonec šel ze hry až v 88.minutě kvůli křečím.

Trenér Mazzarri byl v druhém poločase vykázan z lavičky.

Inter Milán sice dvakrát prohrával, ale pokaždé dokázal záhy odpovědět. Nejprve se prosadil José Maria Callejón, na jehož trefu vzápětí reagoval Guarín. Ani další zásah Callejóna nestačil na výhru hostí, protože Hernanes v nastaveném čase srovnal.

Milánský klub nutně potřeboval dobrý výsledek, což si uvědomoval také trenér Walter Mazzarri. Ten měl za sebou úspěšné angažmá právě na lavičce dnešního soupeře, takže věděl, že jej nečeká snadný zápas. Radost mu neudělala ani jména jako Gonzalo Higuaín, Marek Hamšík nebo José Callejón na soupisce pro základní sestavu. V té domácí se objevil například obránce Dodo, záložník Mateo Kovačić nebo Rodrigo Palacio.

Pravou stranu Interu dostal na starost Joel Obi, který se pokoušel nahrávat na Rodriga Palacia, ale jeho úmysl vystihli obránci Partenopei. Ti se pokoušeli dostat do první šance pomocí Higuaínových schopností, ale tomu míč odebrala obrana domácích. Neapol sice držela míč na svých kopačkách častěji, ale byl to Inter, který hrozil. Do vápna soupeře se prohnal Joel Obi, udržel stabilitu a nahrával pod sebe, ale Kovačič zareagoval později.

Chorvatskému tvůrci hry se poté povedlo skvěle vysunout Maura Icardiho, který si míč jednou nohou zpracoval a druhou vypálil těsně nad břevno! V ochozech San Sira to jen zahučelo poté, co se Dodo dostal k centru ze strany a nabíhající Palacio hlavičkoval jen těsně vedle Rafaelovy tyče. Přímo do ní pálil po povedené akci Interu záložník Hernanes a jeho rána musela brankáře Rafaela Cabrala pořádně vyděsit.

Vstup do druhého poločasu zastihl v lepší formě spíše Neapol, která nechtěla padnout proti svému bývalému trenérovi. Slovenský záložník Marek Hamšík parádní přihrávkou vytvořil gólovou pozici pro mladíka Lorenza Insigneho, který se objevil sám před Handanovičem. Kupodivu ale namířil míč jen do tyče! Poté, co Inter vystřídal unaveného Obiho Mbayem, se ani druhý jmenovaný hráč neprosadil. Využil sice své rychlosti a v přečíslení sprintoval směrem k bráně, ale jeho centr byl přinejmenším hodně nepovedený.

Marek Hamšík dnes neodvedl špatnou práci, ale Neapoli ve středu hřiště stále něco chybělo. Vyřešit tento problém měl defenzivně laděný záložník Jorginho, který slovenského hráče po hodině hry vystřídal. Po nenápadné akci se do vápna prohnal Hernanes a po kontaktu s protihráčem upadl, ale sudí Orsato faul k nelibosti hostujících fandů nepískal. Pískal naopak odkop od brány Interu poté, co Callejón velmi ostře vypálil a Handanović měl co dělat, aby jeho ránu zkrotil.

Unaveného Lorenza Insigneho vystřídal Dries Mertens. Neapol čeká v týdnu těžký zápas Evropské ligy proti Young Boys, takže trenér Benítez chce a musí své hráče šetřit. Ani sudí Orsato se nevyhnul několika sporných výrokům, když na jedné straně přehlédl faul na pronikajícího Palacia, na opačné nepískal zákrok na Higuaína. Mazzarri se nervózně pohyboval ve svém vymezeném prostoru a divoce gestikuloval směrem k hráčům.

A ti mu moc radosti neudělali, protože v obranné řadě vznikla mezera po centru ze strany, v ní se nacházel jen José Callejón a povedenou ranou propasíroval míč pod brankářem Samirem Handanovićem!

Ani Inter se ale nevzdal a střídající Fredy Guarín jej spasil díky dobrému pohybu ve vápně. Guarín vystřídal Medela a jen minuta mu stačila na to, aby si naběhl do vápna a usměrnil nahrávku od Icardiho do sítě! Neapol si chtěla vzít vedení zpět, ale po krásné kombinaci zablokoval Higuaínovu ránu obětavý obránce Vidić!

Dramatický závěr ale nekončil. David López byl možná kritizován, ale v devadesáté minutě poslal skvělý pas za obranu na Josého Callejóna a ten míč usměrnil z voleje za záda brankáře Handanoviće. To však nebyl konec dramatickým momentům, protože Inter vrhl všechny síly do útoku a snaha se mu vyplatila. Hernanes si naskočil do vápna na centr ze strany a uzavřel skóre atraktivního duelu. Duelu, který rozhodl až infarktový závěr.

Mazzarri: Je jasné, že se zlepšujeme
"Odehráli jsme skvělý zápas z taktického úhlu pohledu," řekl o těsné výhře nad Sampdorií trenér Interu Walter Mazzarri. "Sampdoria do tohoto utkání neprohrála. Vytvořili jsme si mnoho šancí, ale nedokázali je proměnit. Když se ale vyhraje, tak s tím problém nemám. Jsem šťastný za mé hráče."

Jak se hraje Vidičovi ve tříčlenné obraně, v které nikdy předtím nehrál? "Ptáte se na to stejné jako když jsem v létě přišel. Tvrdě v tréninku pracuji. Jak mi to jde, musí soudit jiní. Z mého pohledu musím říct, že se stále snažím být lepší," řekl srbský obránce. "Lidé jsou svobodní a mohou si říkat, co chtějí. Vždycky ale říkám, že fotbal není sprint ale maratón. Lidé by měli soudit až na konci."

"Za remízu v zápase s Neapolí jsme skutečně rádi. Dvakrát jsme museli vyrovnávat. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a měli bychom si z něho odnést pozitiva. Můžeme být ještě lepší. Kdy uvidíte nejlepšího Vidiče? Cítím se dobře, zapadl jsem a v tréninku mi to jde. Myslím, že jakmile se zlepší výkony Interu, zlepší se i moje vlastní. Doufám, že toho budu součástí."

Hernanes odehrál proti Neapoli velmi povedený zápas. Byl to právě on, kdo vrátil fanouškům aspoň trochu úsměvu na tváře, když v první minutě nastavení vyrovnal hlavou na 2-2. "Jsme potěšeni výsledkem, ale nebylo to lehké. Dnes tým ukázal známku charakteru. To je víc než cokoliv jiného. Takovýto duch musí být v každém utkání. Dnes jsem se ve své roli cítil velmi dobře. Dříve mi chyběla fyzička. Když jsem ve formě, dokážu se dostat blíž k bráně soupeře. Teď po dvou týdnech se cítím skutečně dobře a je to rozdíl," řekl brazilský záložník.

Proč byl trenér Walter Mazzarri vykázán v zápase s Neapolí na tribunu? Podle novináře Nanda Sanvita z Mediaset došlo k nedorozumění. Trenér zápas velmi emotivně prožíval a když během druhého poločasu vybouchl, rozhodčí Orsato si myslel, že ho znovu kritizuje. Na tiskovou konferenci přišel po zápase místo Mazzarriho Piero Ausilio.

Utkání 7.kola mezi domácím Interem a Neapolí se hraje od 20:45 a vysílá ho tv stanice Digisport. Nominace: 1 Handanovic, 30 Carrizo, 46 Berni - 5 Juan Jesus, 6 Andreolli, 15 Vidic, 22 Dodò, 23 Ranocchia, 25 Mbaye, 55 Nagatomo - - 10 Kovacic, 13 Guarin, 17 Kuzmanovic, 18 Medel, 20 Obi, 44 Krhin, 88 Hernanes, 90 M'Vila - 8 Palacio, 9 Icardi, 97 Bonazzoli.

Nedělní zápas proti Neapoli bude řídit rozhodčí Daniele Orsato, kterého Inter moc nemusí. Z posledních jeho sedmi zápasů, vyhrál pouze jeden. Naposledy v roce 2012 vyhrál milánské derby 1-0.

Ještě nedávno měl trenér Walter Mazzarri k dispozici kompletní kádr. Před zápasem s Neapolí však skoro nestíhá počítat zraněné. Pablo Osvaldo má natažený sval a zpátky bude na Veronu nebo AC Milán. Také mozek týmu Mateo Kovačič má svalové problémy na levé noze, zda bude moct v neděli hrát není jasné. Levá noha trápila v předchozích týdnech i Jonathana. Pokud nestihne tento zápas, k dispozici by měl být v týdnu na Saint Etienne. Campagnaro je na tom obdobně. Levá noha a trenér s ním může počítat až na další utkání. Jediný D’Ambrosio má potíže s pravou nohou, konkrétně s vazem v koleni a nevypadá to s ním dobře. Podle prvních odhadů by se mohl vrátit na trávník až první týden v prosinci.