1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
6.kolo 27/09/15 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
1:4
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Sport1 a Sport2. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Nominace hráčů
Jeison Murillo se nestihne dát do zítřejšího zápasu s Fiorentinou do pořádku a tak je jasné, že hrát ve večerním duelu, který vysílá Sport 1, nebude.
Preview
Letošní sezona má zatím jediného suveréna a tím jsou fotbalisté Interu Milán. Nerazzurri získali z pěti kol plný počet bodů a vyrovnali klubový rekord. Vedoucí celek se teď představí doma, kde přivítá druhou Fiorentinu.

Inter vyhrál všechna utkání vždy o jednu branku, čtyřikrát výsledkem 1:0, na půdě Carpi pak v samotném závěru 2:1. Roberto Mancini totiž zapracoval na tom, v čem byla v minulých sezonách dost možná největší slabina - obraně. Nebál se posadit kapitána Andreu Ranocchiu a nové obranné složení mu zatím dělá radost. Jedna inkasovaná branka za pět kol je skvělou vizitkou. Daří se i letním posilám a vůbec to vypadá, že by se v černomodré části Milána opět mohlo blýskat na lepší časy. Roberto Mancini zatím krotí euforii a má pro to pádné důvody, dalším soupeřem totiž bude Fiorentina a ta na Inter umí.

Viola v minulé sezoně zvládla oba duely s Interem, aniž by inkasovala a v tabulce se umístila lépe. Návštěva Fialek tak bude pro Manciniho družinu velkou zkouškou. Hostům se navíc v této sezoně také daří, až na zápas v Turíně všechno vyhráli a na Inter ztrácí jen tři body. Naposledy si hosté poradili s Boloňou 2:0. Svěřence Paula Sousy čeká pohárová Evropa. První zápas proti Basileji jim nevyšel a na půdě portugalského Belenenses by si rádi vedli lépe.

Dobrou zprávou pro všechny fanoušky jsou minimální absence na obou stranách. Interu bude chybět pouze Dodó, Fiorentině zase Bakić. Jak Roberto Mancini, tak i Paulo Sousa mohou nasadit to nejsilnější, co mají k dispozici.

Utkání začne na stadionu Giuseppe Meazza ve večerních hodinách a papírovým favoritem bude i přes minulé obtíže Inter. Fiorentina ale rozhodně nebude bez šancí.
Inter Milán - pravděpodobná sestava:
Handanovič – Santon, Miranda, Medel, Telles – Brožović, Felipe Melo, Kondogbia – Perišić – Jovetič, Icardi
ACF Fiorentina - pravděpodobná sestava:
Tatarusanu – Roncaglia, Rodriguez, Astori – Blaszczykowski, Badelj, Vecino, Alonso – Bernardeschi, Borja Valero – Kalinič

05.02.2021Serie AFiorentina - Inter 0:2
13.01.2021Italský pohárFiorentina - Inter 1:2 pr.
23.08.2015XXX1.koloInter - Atalanta 1:0
Inter jasně prohrál v 6.kole Serie A v souboji doposud nejlepších týmů soutěže doma s Fiorentinou. Na první porážku sezony bylo zaděláno velmi rychle. Během 23 minut inkasoval Handanovič tři branky a o deset minut později byl ještě vyloučen stoper Miranda. Nerazzurri nakonec prohráli 1-4 a klesli na druhou příčku. Jediný gól vstřelil Mauro Icardi.

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-3-1-2): 1 Handanovic - 21 Santon, 25 Miranda, 17 Medel, 12 Telles - 13 Guarin (Brozovic 77'), 83 Melo, 7 Kondogbia (Ranocchia 46') - 44 Perisic (Biabiany 60') - 8 Palacio, 9 Icardi.. Lavička: 30 Carrizo, 5 Jesus, 14 Montoya, 22 Ljajic, 27 Gnoukouri, 55 Nagatomo, 93 Dimarco, 97 Manaj Trenér: Roberto Mancini

Fiorentina: 12 Tatarusanu - 32 Roncaglia (Gilberto 74'), 2 Rodriguez, 13 Astori - 16 Blaszczykowski (Tomovic 69'), 8 Vecino, 5 Badelj (Mati Fernandez 72'), 28 Alonso - 72 Ilicic, 20 Borja Valero - 8 Kalinic. Lavička: 33 Sepe, 24 Lezzerini, 10 Bernardeschi, 11 Rebic, 18 Suarez, 21 Verdu, 22 Rossi, 30 Babacar. Trenér: Paulo Sousa

Góly
  Medel dával malou domů brankáři. Handanovič si však míč při zpracování moc předkopl a Kalinic ho předběhl. Slovinský gólman o protihráče ve snaze hrát balón kolenem zavadil a sudí nařídil pokutový kop. Ilicic penaltu bezpečně proměnil.
 V 18.minutě si našel prostor k tvrdé střele Ilicic. Handanovič míč míč vyrazil směrem vzhůru, jenže nakonec stejně dopadl na brankovou čáru a Kalinič ho dokopl do sítě.
 Ve 23.minutě dokonal dílo zkázy prvního poločasu Kalinič, který pod brankářem poslal míč po centru Alonsa do brány. Alonso centroval z levé strany po té, co utekl Perišičovi.
Palacio byl faulován před pokutovým územím. Telles odcentroval, Icardi hlavou zamířil do tyče a odražený balón stihl ještě nohou dokopnout do brány.
 Při jednom z brejků nedokázal Santon odkopnout míč, ten se dostal ke Ilicicovi, který našel na penaltě Kalinice. Slovinec si vystřelil hattrick.
Diskvalifikace hráčů - Příští zápas
HráčDůvod
Joao Miranda červená karta

Stevan Jovetič se zranil při rozvičení před zápasem a nakonec si vůbec nezahrál.

Důležitý okamžik přišel již ve 3.minutě. Medel dával malou domů brankáři. Handanovič si však míč při zpracování moc předkopl a Kalinic ho předběhl. Slovinský gólman o protihráče ve snaze hrát balón kolenem zavadil a sudí nařídil pokutový kop. Nebylo se čemu divit. Ilicic penaltu bezpečně proměnil.

Ve 32.minutě se rozběhl Kalinic a Miranda ho rukama zastavoval před pokutovým územím. Rozhodčí odpískal přímý kop a Mirandu vyloučil. Znovu se nebylo čemu divit.

Mezi lety 2001 a 2013 porazil Inter Fiorentinu doma dvanáctkrát v řadě. Letos v březnu prohrál 0-1 a nyní fialky vyhráli 4-1.

Prvních třicet minut stačilo, aby byl šlágr kola mezi Interem Milán a Fiorentinou rozhodnut. Před tímto kolem neporažený Inter vstoupil do zápasu přímo katastrofálně, rychle dostal tři góly a navíc přišel o vyloučeného stopera Mirandu. Fiorentina se tak díky vysoké výhře 4:1 posouvá do čela Serie A, s Interem má sice stejný počet bodů, ale mnohem lepší skóre a v tuto chvíli i vzájemnou bilanci. Hattrickem se blýskl Nikola Kalinič.

Ačkoliv Inter do této doby neztratil ani bod a navíc hrál před vlastním publikem, nebyl jasným favoritem. Fiorentina totiž v tomto ročníku Serie A prohrála jen jednou, navíc minulý rok se jí v zápasech proti Interu mimořádně dařilo.

Inter odstartoval opravdu hrůzostrašně, už ve třetí minutě fauloval Handanovič pronikajícího Kaliniče a sudí nemilosrdně odpískal pokutový kop. Josip Iličič si nebral servítky a razantní ranou poslal Violu do rychlého vedení! Inter se pokoušel o co nejrychlejší odpověď, ale místo kýženého srovnaní přišel druhý gól hostů. Ránu Iličiče dokázal Handanovič jen vyrazit před sebe, kde dobíhal nikým nebránění Kalinič - 2:0 pro Fiorentinu. A to nebylo zdaleka všechno.

Jen o pár minut později obešel Santona Marcos Alonso a přesným centrem našel Nikolu Kaliniče, jenž vstřelil svojí druhou branku v zápase a celkově už třetí svého týmu. Roberto Mancini se na lavičce Nerazzurri nestačil divit a další šediny mu přichystal stoper Miranda, když ve 32.minutě nedovoleně zastavil Matíase Vecina. Jelikož forvard Violy postupoval sám na branku, neměl sudí Antonio Damata příliš na výběr a stopera Interu vyloučil. Suma sumárum, Inter prohrával doma o tři branky a k tomu ještě musel dohrávat hodinu o desíti, dá se tak říci, že bylo hotovo.

Jediným pozitivem domácích byl fakt, že už nemají vůbec co ztratit. Fiorentina druhý poločas kontrolovala, přesto vykřesal domácím malou naději Mauro Icardi. Alex Telles poslal do vápna přesný centr a Icardi nadvakrát překonal Tatarusanua. Ze strany oslabeného Interu to bylo vše. Čtvrthodiny před koncem definitivně uhasil jakékoliv naděje čtvrtým gólem Fiorentiny Nikola Kalinič, ovšem pochválit je nutno Josipa Iličiče, který odvedl skvělou práci.Kalinič po jeho přesné přihrávce zkompletoval hattrick a zbytek utkání už se jen dohrával.

Fiorentina vyloupila stadion Giuseppe Meazzy výsledkem 4:1 a jde do čela Serie A. Inter bude mít v dalším kola na hřišti Sampdorie Janov co napravovat.

20:45

Fiorentina deklasovala Inter na jeho hřišti 4:1. "Nezapomínejme, že jsme pořád v tabulce nahoře," připomněl autor jediné branky černomodrých a kapitán Mauro Icardi. "Jsme jednotná a talentovaná skupina. Víru kvůli tomuto utkání neztratíme. Když jsme šli do oslabení, tak pak se zápas otáčí těžko. Velké závěry bych z toho nevyvozoval," řekl Argentinec.

Brankář nerazzurri Samir Handanovič vzal odpovědnost za porážku s Fiorentinou na sebe. "Je to moje chyba. Byl to špatný zásah ode mne. Ale byla to jedna z těch penalt, co se pískat nemusela. Špatná noc v každém případě. Potřebujeme na výsledek zapomenout a posunout se dál. Čas jde ve fotbale rychle. Jedna špatná věc střídala dnes další. Jedna porážka nesmí změnit náš přístup a sebedůvěru."

Nominace na večerní zápas proti Firoentině: 1 Handanovic, 30 Carrizo, 46 Berni - 5 Juan Jesus, 12 Telles, 14 Montoya, 21 Santon, 23 Ranocchia, 25 Miranda, 55 Nagatomo, 93 Dimarco - 7 Kondogbia, 13 Guarin, 17 Medel, 27 Gnoukouri, 77 Brozovic, 83 Melo - 8 Palacio, 9 Icardi, 10 Jovetic, 11 Biabiany, 22 Ljajic, 44 Perisic, 97 Manaj.