1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
38.kolo 15/05/16 15:00 CET - Mapei Stadium – Citta del Tricolore, Reggio Emilia
3:1
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Sport1 a Sport2. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Předzápasové články
Sezonu uzavře utkání se Sassuolem
12/05/16 - V programu italské Serie A zbývá odehrát poslední kolo. Inter v něm cestuje do regionu Reggio-Emilia na zápas proti Sassuolu. Výkop je stanoven na sobotní večer. Bohužel se tentokrát do vysílání české Sport TV nedostane.

Preview
Sassuolo stále bojuje o Evropu a poměrně se mu to daří. V rozhodujícím utkání hostí na svém stadionu dalšího účastníka evropských pohárů, třebaže ambice Interu Milán byly před sezonou ještě vyšší. Nerazzurri se pokusí v posledním utkání sezony rozloučit se s ligou důstojně.

Jedním z "problémů", které by mohly v cestě za třemi body pro Inter nastat, je především touha a ctižádost Sassuola. Nevelký tým bez dobře placených hvězd pokračuje v dobrých výkonech a díky trpělivé práci charismatického trenéra Di Francesca se blíží k pohárové Evropě. Před posledním duelem sezony sídlí na šestém místě a snaží se odhánět nejbližší soupeře. Těmi je zejména AC Milán a římské Lazio.

Sassuolo sice v polovině minulého měsíce ztratilo ve třech důležitých duelech, ale v poslední době zase najelo na tradiční formu a s vypětím všech zbývajících sil poráží soupeře za soupeřem. Los k němu byl celkem milosrdný a po Turínu s Hellasem se Sassuolo v minulém kole měřilo s Frosinone. Nakonec ale dokázalo zpečetit sestup domácího týmu, který se převážně bránil. Ani dobrá obrana ale nakonec nestačila, protože autorem jediné branky se pět minut před koncem duelu stal Matteo Politano.

Nejen o tom mluví před duelem s Interem agent mladého hráče. Luca Pennacchi pro média zmínil: "Matteo přišel do Sassuola proto, aby se zde rozvíjel a zlepšoval. To se mu zatím daří velmi dobře a zažívá skvělé období. Už se mne na něj některé týmy ptaly, ale Matteo nemá potřebu nikam odcházet. Jeho snem by bylo zahrát si v Evropě právě se Sassuolem, protože tento klub mu hodně pomohl a Matteo ví, že mu dluží. V každém utkání, do kterého nastoupí, odevzdá maximum. Právě to je jedna z jeho největších zbraní," dodává Pennacchi.

Trenér Di Francesco nemůže pro poslední domácí duel sezony počítat s Domenicem Berardim, který slouží jednozápasový trest a se zraněným Terranovou. Jinak má ale kompletní kádr. Trenér Roberto Mancini má o něco větší problémy. Hrát nemohou Perišić s Handanovićem, oba jsou diskvalifikováni kvůli kartám. Mauro Icardi by možná také nemusel nastoupit, ale u něj je problémem lehčí zranění.

Poslední návštěva Sassuola Interu vůbec nevyšla, protože v dresu domácích tehdy ještě řádilo trio Sansone, Zaza a Berardi. Právě tato trojka se trefila a Inter nespasil ani jediný zásah Icardiho. V minulém utkání už padla jen jedna branka, když bylo San Siro vyloupeno gólem Domenica Berardiho v nastaveném čase. Inter nepodává tak suverénní výkony, jaké by si jeho movitý vlastník Erick Thohir přál. Do Ligy mistrů se Inter znovu nepodívá a síly si bude šetřit "pouze" na Evropskou ligu.

Poslední dobou střídá tým trenéra Manciniho slabší výkony s dobrými a opět mu chybí kontinuita. Minulé kolo ale přeci jen mělo příchuť tří bodů a radosti, o kterou se postaraly zásahy dvojice Mauro Icardi - Ivan Perišić. Empoli odcházelo poraženo, i když brankář Samir Handanović zásluhou Pucciarelliho čistý štít neudržel. Ani bez Ligy mistrů ale vedení Interu nehodlá skládat zbraně.

Někdejší legenda Javier Zanetti přiznal: "Postoupili jsme do Evropy a o to se chceme opřít. Nic jiného nás teď nezajímá, než dobro Interu. Tohle je tradiční a skvělý klub, který má velké ambice. Chystáme se posílit, ale ještě předtím chceme co nejlépe dohrát sezonu. Těšíme se na konfrontaci s lepšími celky v Evropě a chceme na tom začít stavět do budoucnosti."

12.03.2016XXX29.koloInter - FC Bologna 2:1
Inter zakončil sezonu prohrou 1-3 se Sassuolem na jeho hřišti. Jedinou branku vstřelil Rodrigo Palacio. Již před utkáním bylo jisté, že Inter skončí v tabulce čtvrtý a půjde přímo do základní skupiny Evropské ligy.

3:1 Politano 39'

Magnanelli 31', Duncan 67', Cannavaro 85 - Telles 22', Brozovic 55', Murillo 59', Jesus 67'

Rodrigo Sebastián Palacio

INTER (4-3-1-2): 30 Carrizo (98 Radu, 72') - 33 D'Ambrosio, 24 Murillo, 5 Jesus, 12 Telles - 77 Brozovic, 83 Melo, 7 Kondogbia (55 Nagatomo, 70') - 23 Eder, 10 Jovetic, 8 Palacio (28 Della Giovanna, 82').. Lavička: 11 Biabiany, 21 Santon, 27 Gnoukouri, 29 Miangue, 34 Bonetto, 92 Baldini, 96 Gyamfi, 97 Manaj, 99 Correia Trenér: Roberto Mancini

Sassuolo: 47 Consigli - 23 Gazzola, 28 Cannavaro, 15 Acerbi, 13 Peluso - 6 Pellegrini (7 Missiroli, 74'), 4 Magnanelli, 32 Duncan - 16 Politano (8 Biondini, 80'), 92 Defrel (9 Falcinelli, 51'), 17 Sansone. Lavička: 1 Pomini, 79 Pegolo, 3 Longhi, 5 Antei, 29 Trotta. Trenér: Eusebio Di Francesco

Góly
 Sassuolo dalo gól již v 6.minutě. Politano vystřelil, Murillo jen roztáhl nohy a tečovanou střelu neměl Carrizo šanci chytit.
 Druhý gól dali domácí z přečíslení, když i částečně využili toho, že Murillo po odhlavičkování míče spadl po souboji na zem a po úderu do hlavy zůstal na hřišti ležet otřesený. Pellegrini zakončoval do prázdné brány právě z místa, kde by asi Murillo byl. Rozhodčí hru nepřerušil, gól platil.
Brozovič ukopl míč Magnanellimu, který si počínal před vlastní šestnáctkou neopatrně. Připravený Palacio pohodlně poslal míč podél gólmana do sítě.
 Centr z pravé strany, Alex Telles zaspal a do hlavičkového souboje s Politanem šel pozdě.
Do zápasu zasáhli i úplní nováčci. Z primavery byli povolání obránce Fabio Della Giovanna a rumusnký brankář Radu. Oba si zahráli posledních pár minut. Brankářská dvojka Carrizo tak celý zápas neodchytala.

Rodrigo Palacio vstřelil druhý ligový gól v této sezoně.

Interu nebyl dvakrát uznán gól pro ofsajd. V druhém případě autor branky v ofsajdu Brozovič nebyl (Eder ano) a gól byl regulérní.

Mauro Icardi je v tabulce střelců Serie A na čtvrté příčce.

Již čtvrtou (jendu v poháru) červenou kartu viděl v této sezoně v 60.minutě Murillo. Rzohodčí zapískl nedaleko středu hřiště odivný faul, Murillo se to nelíbilo a nejprve viděl žlutou kartu. Nebylo zřejmé zda za faul nebo protesty. Murillo však máchal rukama dál a tak mu sudí ukázal bez druhé žluté rovnou červenou.

Inter Milán jen dokumentoval, že se mu letošní sezona opravdu nepovedla a jeho forma vykazuje všechny známky kolísavosti. Domácí Sassuolo jej jasně přehrálo a získává v posledním kole důležité tři body.

Trenér Mancini si přichystal několik změn oproti sestavě, na kterou jsou fanoušci Nerazzurri běžně zvyklí. Do hry se dostali Telles, Jovetić, Eder nebo Palacio, hru měli v záloze tvrdit Kondogbia, Melo a Brozović. Domácím šlo o hodně a trenér Di Francesco postavil to nejlepší, co měl k dispozici. Od prvních minut hráli Duncan, Defrel, Politano a Sansone, šanci dostali i Acerbi, Gazzola nebo Pellegrini.

Už v páté minutě poprvé udeřil Stevan Jovetić, který dostal skvělý pas do vápna a vystřelil. Jenže stál v ofsajdu, což mu sudí neodpustil. Hned vzápětí ale domácí fanoušci vykřikli radostí, protože se Sassuolo ujalo vedení. I díky bojovnosti Defrela sek balonu za vápnem dostal Matteo Politano a krásnou ranou míč opřel o obránce Juana Jesuse. A protože s touto tečí Carrizo nepočítal, inkasoval.

Inter se nehodlal vzdát a odjet ze Sassuola bez bodů. Střela záložníka Felipeho Mela byla ale zablokována a skončila jen pod dohledem brankáře Consigliho. Na opačné straně se k míči ve vápně dostal Defrel, který si balon zpracoval, otočil se s ním a vystřelil, jenže pálil hodně vysoko nad. Domácí pokračovali v tlaku a brzy se jim úsilí vyplatilo. Krásnou a rychlou akci do otevřené obrany Interu zakončil Duncan nahrávkou před bránu, kam si naběhl Lorenzo Pellegrini. Tomu stačilo nastavit kopačku - 2:0!

Ani tentokrát se Inter nenechal zatlačit do dalšího tlaku a Sassuolu vrátil úder. Ze standardní situace se sice neprosadil, jenže balon se dostal k Rodrigu Palaciovi, který už si poradil. Nerazzurri díky veteránovi vstřelili kýženou kontaktní branku a doufali, že to povede k větší agresi.

Nevedlo. Pět minut před koncem první půle si totiž Sassuolo vzalo zpět dvougólové vedení. Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal, který možná není pravidelným střelcem, ale dnešní utkání mu vyšlo parádně. Odchovanec římského AS vstřelil hlavou svoji druhou branku dnešního utkání a trenér Di Francesco se mohl opět usmívat.

Rovněž na začátku druhého poločasu se Inter prosadil. A stejně jako v první půli nebyla branka ani teď uznána. Opět pro ofsajd, do kterého byl lapen Danilo D'Ambrosio. Hostům prostě dnes nebylo přáno, zato domácí si mohli připadat jako řečtí Midasové. Vše, na co sáhli, se měnilo ve zlato. Je pravda, že Inter jim to hodně usnadnil. Nejvíce po hodině hry, kdy obránce Murillo nejprve fauloval a pak dík svému temperamentu ještě pronesl nějaké peprné vyjádření směrem k sudímu. Dostal červenou a Inter dohrával v deseti.

Neroverdi dál útočili, Duncan se dostal s míčem do vápna a jeho rána byla na poslední chvíli zablokována. Deset minutek si na své konto připsal obránce Interu Fabio Della Giovanna, který ochutnal atmosféru utkání první ligy poprvé v letošní sezoně. Zbylý čas využil domácí celek k postupné kombinaci a v duchu hesla "Kdo nic nedělá, nic nepokazí", se nikam nehrnul. Tři body jsou jeho, Inter opět smutní. V letošní sezoně měl mnohem vyšší ambice, ale končí čtvrtý.