1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 28 29 30 27 31 32 33 34 35 36 37 38
4.kolo 17/09/17 15:00 CET - Stadio Ezio Scida, Crotone
0:2
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Sport1 a Sport2. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview

V dalším kole italské Serie A začíná jako první duel v Crotone. Na tamní stadion Ezia Scidy sice přijede věhlasný Inter s pozměněným týmem a novým trenérem, ale poslední odjezd z Crotone pro Inter rozhodně nebyl nic příjemného.

Jednalo se o zápas 31. kola minulého vydání a celý první poločas demonstroval zbytek utkání. Crotone hrálo jasně a jednoduše, zatímco Inter se chaoticky snažil spoléhat jen na individuální kvalitu. Výsledek 2:1 pro Crotone byl překvapující a nakonec spolu s dalšími zaváháními ani Interu nestačil na Evropskou ligu.

Alespoň se může soustředit na ligu. A to těší nového trenéra, kterým se stal Luciano Spalletti. Charismatický taktik je známý svou schopností umírající kádry (hráče nevyjímaje) pozvednout a udělat z nich opět fungující tým, který využívá svých schopností. Něco podobného potkalo Inter, který už před Spallettiho příchodem měl v kádru velká esa, ale na něco smysluplnějšího to nestačilo. Často dělal chyby, často klopýtal a dál vzpomínal na éru Josého Mourinha.

S trenérem Spallettim získal důrazného a schopného trenéra, což si sami hráči pochvalují. Matías Vecino například před utkáním s Crotone prohlásil: "Je to výborný trenér, pokaždé s námi hodně komunikuje a přesně ví, co máme dělat. Hodně dbá na organizaci a taktickou stránku věcí, ale díky tomu se pak na hřišti můžeme bavit fotbalem. Sleduje detaily a na každého soupeře se velmi důkladně připravuje. Myslím, že máme před sebou krásnou sezonu plnou úspěchů," dodala nová posila z Fiorentiny.

Ozdravná kůra, kterou Nerazzurri pod trenérem Spallettim podstupují, nese první ovoce. Po třech odehraných kolech je Inter na třetím místě tabulky a má devět bodů. Nejprve si poradil s Fiorentinou, které nadělil tři branky. To samé se mu povedlo také u druhého velkého soupeře, AS Řím. A naposled vstřelil dvě branky nováčkovi ze SPALu, i když to nebylo příliš ofenzivní utkání.

Také v tomto utkání by si Inter mohl zastřílet, i když obrana není to, co Crotone trápí nejvíc. Čtyři obdržené branky po třech duelech nejsou v lize nejhorší vizitkou, protože útok má vážnější starosti. Doposud odehrálo Crotone zápasy proti AC Milán, Hellasu a Cagliari, ale nejenže si k remíze připsalo dvě porážky. Především se neprosadilo ani jednou!

A to trenéra Davideho Nicolu hodně mrzí: "Máme poměrně kvalitní hráče, zkušené i mladé, takže musíme najít to, v čem je problém. Vidím jejich nasazení, jejich snahu i kvality, tam problém není. Ale nedaří se nám proměnit snad ani jednu šanci i přesto, že si jich v každém zápase vytváříme několik," povzdechl si mladý trenér Crotone.

FC Crotone - pravděpodobná sestava:Cordaz - Sampirisi, Ceccherini, Cabrera, Martella - Rohden, Mandragora, Barberis, Stoian - Trotta, Budimir

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Škriniar, Dalbert - Gagliardini, Vecino - Candreva, Joao Mario, Perišić - Icardi

20.08.2017XXX1.koloInter - Fiorentina 3:0
Inter vysvobodil ze zakletého Crotone svým prvním gólem v Serii A Slovák Milan Škriniar, který v 83.minutě otevřel skóre. Jeho tým byl do té doby horším týmem a v nudném duelu se čekalo na první branku. Víc příležitostí k ní měli domácí. V nastaveném čase přidal pojistku Ivan Perišič. Černomodří jsou po 4.kole bez ztráty bodu minimálně do neděle na první příčce tabulky Serie A.

4.kolo

Neděle
17.září 2017
15:00
0:1 82' Milan Škriniar   [ Vecino ]
0:2 92' Ivan Perišič   [ Joao Mario ]

82' Cordaz - 40' Miranda, 91' Candreva

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic - 33 D'Ambrosio (85' 13 Ranocchia), 37 Skriniar, 25 Miranda, 29 Dalbert (64' 55 Nagatomo) - 5 Gagliardini (56' 11 Vecino), 20 B. Valero - 87 Candreva, 10 J. Mario, 44 Perisic - 9 Icardi. Lavička: 27 Padelli, 46 Berni, , 17 Karamoh, 23 Eder, 61 Vanheusden, 77 Brozovic, 99 Pinamonti Trenér: Luciano Spaletti

Crotone: 1 Cordaz - 31 Sampirisi, 93 Ajeti (66' 44 Cabrera), 7 Ceccherini (85' 32 Tumminello), 87 Martella - 6 Rohden (72' 37 Faraoni), 10 Barberis, 38 Mandragora, 5 Stoian - 17 Budimir, 24 Tonev. Lavička: 3 Festa, 78 Viscovo, 8 Aristoteles, 11 Kragl, 13 Izco, 20 Pavlovic, 29 Trotta, 34 Simic, 89 Crociata. Trenér: Davide Nicola

Góly
Rohový kop z pravé strany. Centr ven na hranici pokutového území, Vecino hlavičku dovnitř. Míč se dostává ke Škariniarovi. Kolem něj jsou hned tři obránci. Milan míč z voleje netrefuje, k překvapení všech však dostává druhý pokus a jen lehce kopne do míče. Střela je pomalá ale umístěná. Brankář nemá šanci a Inter jde do vedení.
Protiútok do otevřené obrany. Joao Mario posílá přihrávku Perišičovi na levou stranu. ten si míč zasekává kolem jednoho obránce a střelou skrz nohy posílá míč do brány.
V brance Crotone chytal Alex Cortaz, kterého vychoval Inter. V letech 2003-2005 patřil do kádru A týmu a odchytal za něj jediný zápas. První semifinále italského poháru v roce 2004 proti Juventusu, jehož odvedu si pamatuje každý, kdo v té době Interu fandil. Zápas skončil nerozhodně 2:2, Cordaz nahradil v 63.minutě vyloučeného Tolda a hned z první střely dostal gól. V odvetě chytal Fontana, skončila také 2:2 a na penalty postoupil Juventus. I zde byl vyloučen hráč Interu - Cordoba. Po těchto dvouutkání bylo všem v Itálii jasné, že něco Juventus smrdí. A nejenom kvůli dvěma vyloučeným hráčům... Za pár let to bylo prokázano.

Jedno z mnoha českých přísloví říká, že kdo si počká, ten se dočká. Inter Milán čekal na vstřelenou branku v utkání s Crotone hodně dlouho, ale nakonec se dočkal hned dvakrát. Osm minut před koncem pokořil do té doby pevnou obranu domácích Milan Škriniar a v nastavení ještě zvýšil Ivan Perišić.

Inter nemá na Crotone zrovna ideální vzpomínky, ale jak už bylo psáno mnohokrát, letos má tajnou zbraň. Tou je zkušený trenér Luciano Spalletti, který umožnil fanouškům Nerazzurri zase doufat v konstantní formu. Dnes proti domácím nasadil poměrně silnou sestavu, která čítala jména jako Handanovič, Škriniar, Miranda, Dalbert, Gagliardini, Valero, Mário, Perišić a samozřejmě Icardi.

Trochu překvapivě byli ale aktivnější domácí hráči. V 9. minutě se do útočení pustil Aleksandar Tonev, který nasadil ke sprintu a nakonec dokázal také vypálit. Jeho projektil sice nebyl nejpřesnější, ale brankáři Handanovičovi přesto nadělal problémy. Ten měl plné ruce práce také poté, kdy z dálky vyslal střelu útočník Ante Budimir. Brankář Handanovič ale skákavou sřelu nakonec chytil.

Že by byli fanoušci Interu z jeho hry v první půli v extázi, to se rozhodně říct nedalo. Po devětadvaceti minutách se málem hosté prosadili a trenér Spalletti se chytal za hlavu. Po chybě domácí obrany se totiž balon od Valera nesl ke kopačkám Joaa Mária, který se rozhodl pálit. Neudělal to špatně, i když střela letěla kousek od Cordazovy brány. Následně se rána nepovedla Tonevovi.

Crotone hrálo velmi sympaticky a místy svého slavnějšího soka přehrávalo. Pár minut před koncem první půle dostalo Crotone šanci zahrávat volný přímý kop a Handanovič musel být opět ve střehu. Martella dostal krátkou nahrávku a jeho tvrdý projektil prosvištěl těsně vedle tyče!

První půle zůstala ze strany Nerazzurri za očekáváním, takže ve druhé nastoupil favorit v mnohem lepším rozpoložení. Musel si ale dávat pozor také na zadní vrátka, protože domácí byli odhodlaní škodit co nejvíc. Povést se to mohlo Tonevovi, který se hnal hned zkraje druhé půle v podstatě sám na Handanoviče, ale zkušený veterán potvrdil svou extratřídu parádním zákrokem.

Trenér Spalletti postřehl, že jeho tým potřebuje nový impuls, a do hry vyslal duo Matías Vecino - Yuto Nagatomo. Opět to ale byla obrana Interu, která hořela. Těžko jinak popsat situaci z 68. minuty, při níž se ve vlastním vápně obránci Interu nedostali k míči a nechali prostor hlavičkujícímu Rohdénovi. Jeho zakončení ale výtečně zastavil opět Handanovič.

Jeden by řekl, že neproměněné šance Crotone budou maličký celek hodně mrzet. A přesně to se také stalo. Osm minut před koncem se balon ve vápně domácích stal předmětem velkého zmatku, po několika odrazech se dostal k obránci Milanovi Škriniarovi, který se s ním otočil a napálil jej do sítě! Šokované Crotone ještě v nastavení dostalo druhý zásah, o který se parádní střelou postaral Ivan Perišić.