1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 28 29 30 27 31 32 33 34 35 36 37 38
20.kolo 05/01/18 20:45 CET - Stadio Artemio Franchi, Florencie
1:1
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Sport1 a Sport2. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview

Inter Milán nedokázal už ve čtyřech soutěžních duelech vyhrát a jeho forma se povážlivě kývá. Trenér Luciano Spalletti musí vymyslet způsob, jak hráče opětovně nabudit a dostat je do formy, protože ani další soupeř nebude zrovna snadným. Inter totiž navštíví Fialky ve Florencii.

Ještě koncem listopadu šlapal milánský celek jako hodinky a i když mnozí poukazovali na přemíru štěstí, která Nerazzurri k bodům často pomáhala, tým působil hodně kvalitně, odhodlaně a téměř postrádal slabinu. Prosinec se ale do myslí mnoha fanoušků zapsal jako hodně smutný měsíc, protože Inter vypadl z Coppa Italia proti svému soupeři a hlavnímu rivalovi, AC. Kromě toho mu došel dech také v lize.

Remíza s Juventusem, která měla naplno ukázat schopnost Interu bojovat s turínským lídrem, kádr trochu pozastavila. Následovala nepřesvědčivá výhra 1:0 nad Pordenone, ale již v tomto utkání jsme viděli tak trochu jiný Inter. Vše potvrdila porážka 3:1 od Udinese a ještě víc další porážka od Sassuola! Následně Inter prohrál s AC a odpadla mu další možnost vyhrát nějakou trofej. V minulém kole si pak Inter rozdělil body s Laziem, diváci se v tomto utkání branek nedočkali.

Jen proto, že váhají také ostatní týmy těsně pod Interem, zůstává milánský celek zatím na třetím místě. Největší problémy jsou pak v útoku, protože trio Icardi - Perišić a Candreva vázne gólově i herně a za posledních 5 utkání, pokud počítáme jen základní hrací dobu 90 minut, se Inter trefil jen jedinkrát! Je tedy jasné, co musí trenér Spalletti změnit. Rodák z toskánského Certalda se na duel s Fiorentinou už hodně těší, ostatně tam má mnoho známých a jednu restauraci.

Sám před duelem řekl: "K Florencii mám samozřejmě velmi vřelý vztah, dlouho jsem žil kousek od ní. Miluji celé Toskánsko, jsem na něj hrdý a cítím se tu doma. Teď ale přijíždím jako soupeř a udělám maximum pro to, abychom si připsali tři body. Konečně musíme ukázat, že je konec mizerné sérii bez vstřelené branky. Očekávám hodně vyrovnané a atraktivní utkání, myslím, že v něm padne hodně gólů," míní zkušený trenér Spalletti.

Do utkání s Fiorentinou nemůže počítat s kompletním kádrem, k dispozici nejsou Miranda a D‘Ambrosio, což by mohly být problémy. Fiorentina má menší problémy s obranou, neboť stále není fit obránce Pezzella. Od prvních minut bychom se měli dočkat ofenzivního tria Chiesa, Simeone a Théréau. Poslední klání ve Florencii vyhrály domácí Fialky a padlo v něm hned devět branek!

Fialky mají před sebou také ještě hodně dlouhou cestu. Je to ambiciózní celek s mnohaletou tradicí a schopnými lidmi na těch správných postech, ale ani v této sezoně nevykazuje velké známky zlepšení. I kvůli velkému exodu mnoha důležitých hráčů se nový tým stále neumí poprat s tlakem, očekáváním a vlastní identitou. Aktuálně je Viola na sedmém místě tabulky a na Evropskou ligu ztrácí jen tři body.

Nedaří se jí v obraně, která inkasovala už dvacet branek. Za posledních deset zápasů se jí povedlo vyhrát jen tři soutěžní duely, z toho dva v Serii A. Ani minulé kolo pro ni nebylo zrovna příjemné, protože proti slabému AC Milán si chtěla připsat víc bodů než jen jediný. Oba góly navíc padly až v závěrečných dvaceti minutách, když na úvodní trefu Simeoneho odpovídal Calhanoglu.

ACF Fiorentina - pravděpodobná sestava:Sportiello - Laurini, Vitor Hugo, Astori, Biraghi - Benassi, Badelj, Veretout - Chiesa, Simeone, Théréau

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanovič - Cancelo, Škriniar, Ranocchia, Santon - Vecino, Gagliardini - Candreva, Borja Valero, Perišić - Icardi

05.02.2021Serie AFiorentina - Inter 0:2
13.01.2021Italský pohárFiorentina - Inter 1:2 pr.
30.10.2017XXX11.koloVerona - Inter 1:2
Inter ve 20.kole potřeboval po sérii nepodařených výsledků konečně vyhrát, aby mu vedoucí duo Neapol a Juventus přestalo utíkat, ale nepovedlo se. Těžký zápas ve Florencii se sice vyvíjel nadějně, Inter se v druhé půli dostal do vedení po přímém kopu díky Icardimu, ale v nastaveném čase domácí vyrovnali. Černomodří jsou nadále třetí ale oba římské kluby dýchající mu na záda mají o jeden odehraný zápas méně.

20.kolo

Pátek
05.leden 2018
20:45
1:0 55' Mauro Icardi   [ Cancelo ]
1:1 90+1' Simeone

55. Jordan Veretout, 87. Davide Astori - 11. Borja Valero, 28. Andrea Ranocchia, 89. Mauro Icardi

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic - 7 Cancelo (82' 87 Candreva), 13 Ranocchia (75' 55 Nagatomo), 37 Skriniar, 21 Santon - 11 Vecino, 5 Gagliardini - 10 Joao Mario (65' 29 Dalbert), 20 B. Valero, 44 Perisic - 9 Icardi. Lavička: 27 Padelli, 46 Berni, 17 Karamoh, 23 Eder, 77 Brozovic, 98 Lombardoni Trenér: Luciano Spaletti

Fiorentina: 57 Sportiello - 2 Laurini, 20 Pezzella, 13 Astori, 3 Biraghi - 24 Benassi (69' 30 Babacar), 5 Badelj, 17 Veretout (86' 28 Gil Dias) - 25 Chiesa, 9 Simeone, 77 Thereau (62' 10 Eysseric). Lavička: 22 Cerofolini, 99 Dragowski, 4 Milenkovic, 6 Sanchez, 8 Saponara, 15 Maxi Olivera, 19 Cristoforo, 27 Lo Faso, 31 Vitor Hugo. Trenér: Stefano Pioli

Góly
Přímý kop z pravé strany. Vecino posílá ostrý centr na přední tyč. Icardi se v pravý včas rozběhne a dostane se před obránce. Lehce hlavou míč trkne a padající gólman Padelli ho vyrazí. Rozběhnutý Argentinec má druhou možnost, přesto v těžké pozici dokáže usměrnit míč znovu poslat mezi tři tyče a přestože to není žádná velká rána, ležící brankář ho chytit nedokáže.
V první minutě nastaveného čase Birgahi z hranice šestnácky zkouší střelou štěstí a skutečně ho má. Jeho pokus tečuje Candreva. Míč se dostává ke značce pokutového kopu, na útočníka Fiorentiny se sbíhají obránci, ten však nestřílí a nahrává volnému Simeonovi...
Mauru Icardimu se porti Fiorentině obzvláště daří. Už ji vstřelil 10 branek, z toho posledních 8 v posledních 4 duelech.

Inter poprvé v sezoně nevyhrál zápas, v kterém vedl.

Výhru mohl pojistit pár minut před koncem Borja Valero. Dostal centr za obranu a prakticky sám před brankářem mohl hlavou rozhodnout. Bohužel ale přestřelil. Možná ještě o něco větší šanci měl pak Candreva. Po rychlém brejku dokázal obejít i brankáře a z úhlu nedokázal trefit prázdnou bránu. Velká škoda.

Inter hrál hlavně se zajištěné obrany a do mnoha šancí se nedostal. Domácí byli aktivnější. Zápas to byl z pohledu nezaujatého diváka ale určitě zajímavý, pořád se něco dělo.

Inter Milán veze z půdy domácí Fiorentiny jen neuspokojivý bod. Mrzet ho tato ztráta může především proto, že o výhru přišel až v samém závěru utkání, v nastaveném čase. Obě branky padly až po změně stran, na úvodní trefu Maura Icardiho reagoval stejně mladší kanonýr Giovanni Simeone.

Inter měl šanci vytvořit tlak na druhý Juventus Turín a trenér Spalletti to dobře věděl. Čekal doma možná přívětivější atmosféru, ale pro nezaujatého diváka vytvořily oba tábory velmi dobré pozadí. Spalletti věděl, co je v sázce, takže opět spoléhal na oblíbence jako Icardi, Handanovič, Škriniar, Vecino nebo Perišić, zatímco domácí poslali do boje Simeoneho, Chiesu, Badelje, Astoriho nebo Sportiella.

Do první zajímavější situace se prodral domácí štírek Giovanni Simeone, který zatím v Itálii dělá svému slavnějšímu otci velkou radost. Po odražené střele se někdejší hráč Janova dostal do zakončení, jenže balon mu nesedl. Domácí rychle kombinovali a favorizovaný Inter si příliš nevěděl rady. Po kombinaci Chiesy s Théréauem pálil druhý jmenovaný, jenže mířil jen slabou střelou vedle.

O chvíli později se tandem prohodil a vystřelil další nositel slavného fotbalového jména. Chiesova rána ale byla zablokována. Obrana Interu dnes večer zkoušela, co všechno brankář Handanovič vydrží, popřípadě co vydrží nervy trenéra Spallettiho. Nechala totiž úplně volného Chiesu, který sice podklouzl, ale na hranici vápna se osamocený dostal k míči i přesto. Pálil však hodně vysoko.

Útočící Simeone se natahoval po míči ve vápně, těsně na něj ale nedosáhl. Zapojil se také Chorvat Ivan Perišić, který zkusil střelecké štěstí z hranice vápna. Domácí obránci však jeho pokus srazili. Po centru Milana Badelje se k zakončení dostal zblízka obránce Astori, ale s jeho tečovaným pokusem si brankář Samir Handanovič rovněž poradil. První polovina utkání se blížila ke konci a branky jsme se nedočkali.

Hodně soubojů spolu sváděli Simeone a Škriniar, s úspěšností podobně vysokou na obou stranách. První půli zakončil právě Simeone, který se přes slovenského stopera protlačil až do zakončení, které ale poslal mimo. Po změně stran si Giovanni Simeone naskakoval na dobrý centr na malé vápno, jenže těsně před ním se do vzduchu vyšrouboval obránce Andrea Ranocchia a míč odklidil.

Deset minut po změně stran tyč těsně minul zakončující Federico Chiesa, který točil balon k tyči. Brankář Samir Handanovič si musel pořádně oddychnout. Na opačné straně už ale branka padla. V 55. minutě totiž po standardní situaci Cancelo našel přihrávkou za obranu Maura Icardiho a zkušený argentinský snajpr neměl problém zakončit přesně - 1:0 pro Inter Milán!

Od té chvíle se ale aktivity ujala Viola a Inter opět nestíhal. Biraghi pálil velmi tvrdě do horního rohu a brankář Samir Handanovič musel ukázat, že místo v základní jedenáctce má oprávněně. Po hodině hry si přihrávku do vápna od Chiesy z pravé strany Milan Škrniar málem srazil do vlastní brány a měl štěstí, že nastřelil jen Handanoviče. Dvacet minut před koncem zakončoval povedenou ranou opět Chiesa.

S postupujícím časem akcí Fiorentiny přibývalo. Nejprve se do vzduchu položil Milan Badelj a těsně minul, stejně jako o chvíli později Borja Valero, někdejší hráč Violy. Deset minut před koncem se k nůžkám rozhodl střídající Khouma Babacar, jenže mířil nad. V obrovské šanci a po vlastním úniku Icardi sice obešel Sportiella, leč balon umístil jen do boční sítě.

Když už se zdálo, že Inter si těsné vedení pohlídá, domácí se přeci jen dočkali zasloužené branky. Eysseric se zorientoval ve vápně, sebral míč po sražené střele Chiesy a nahrál jej lépe postavenému a především nehlídanému Simeonemu. Ten už jen zamířil a překonal brankáře Handanoviče!