1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 28 29 30 27 31 32 33 34 35 36 37 38
12.kolo 05/11/17 12:30 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
1:1
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Sport1 a Sport2. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview

Inter Milán je příjemným překvapením první části letošního ročníku a pod vedením charismatického trenéra Spallettiho konečně naplno využívá potenciál svého kádru. Proti němu se o víkendu postaví FC Turín, který už sází na Andreu Belottiho.

V neděli v poledne se málokomu chce cokoli dělat, ale byla by chyba nechat si ujít první nedělní utkání programu 12. kola. Na téměř posvátnou půdu milánského San Sira totiž zavítá Turín a o něm je známo, že se poslední dobou bije za budoucnost trenéra Siniši Mihajloviće. Vypadá tak jako vzteklé a poraněné zvíře, se kterým není radno si zahrávat. Favoritem je samozřejmě Inter, ale pro výhru bude muset hodně obětovat.

Pod trenérem Spallettim Inter vyrostl po týmové i taktické stránce, takže je nyní velmi organizovaný a zároveň kreativní. Směrem dopředu se nebojí riskovat a nespoléhá jen na kapitána Maura Icardiho. Proti Hellasu Verona se naposledy trefili Borja Valero a Ivan Perišić, proti Dorii pomohl Icardimu také slovenský obránce Milan Škriniar.

Velký talent slovenského fotbalu směřuje k největším překvapením v Itálii a již nyní je jasné, proč se ho Inter nechtěl vzdát. Mladý stoper patří neodmyslitelně do základu Spallettiho Interu a k výborné práci v obraně přidává také nebezpečí v útoku. I díky němu ve spolupráci s Handanovičem a Mirandou Inter inkasoval jen osm branek za 11 odehraných kol, což z něj dělá druhou nejlepší obranu v lize.

K Interu řekl zkušený Giuseppe Bergomi v rozhovoru pro Sky Sport následující: "V mnohém mi vlastně připomíná éru Josého Mourinha a jeho Interu. Mauro Icardi jako Diego Milito, Matiás Vecino v roli Dejana Stankoviće a Valero coby Sneijder a Škriniar na místě Samuela. Proč ne? Mohlo by to tak být a až chlapci trochu dozrají a sehrají se, mohli by tu starší generaci ještě překonat. Inter je velkým favoritem na Scudetto," míní Bergomi.

Do hry se v barvách Interu zřejmě nepodívá snad jen zkušený záložník Marcelo Brozović, který začne na lavičce a bude sbírat minuty po zranění. Ta se celkově u důležitých hráčů Interu vyhýbají. Turín naopak je absencemi sužován. Do hry se alespoň po uplynutí trestu vrací Rincón a už minule nastoupil na hrotu útoku také obávaný útočník Andrea Belotti.

Hvězda Turína a jeho hlavní kanonýr byl dlouho zraněn, což na Turín hodně dolehlo, ale zdá se být už v pořádku a připraven. Minule se mu ještě nepovedlo vsítit branku, ale již jen jeho přítomnost byla znát. O góly se v utkání s Cagliari postarali Iago Falqué a Joel Obi. Turín se i díky tomu znovu vyhoupl do první části tabulky a v současnosti sídlí na devátém místě. Přerušil tím dlouhou sérii pěti duelů bez výhry a dál pomýšlí na postup.

To ostatně dokládají slova Giuseppeho Pallaviciniho, který v Turíně hrával v letech 1974 až 1976. "Líbí se mi ten systém, jakým se snaží hrát trenér Mihajlović. Ten trident vepředu je skvělý a sehraný a problémy nastávají jen v době, kdy jeden z nich vypadne. Teď se na hrotu místo Belottiho nikomu nepovedlo tu mezeru zaplnit a proto Turín prohrál. Jinak se ale dle mého názoru v létě posílilo a věřím, že Turín letos skončí vysoko," přeje si Pallavicini.

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanovič - D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Nagatomo - Gagliardini, Vecino - Candreva, Borja Valero, Peričić - Icardi

Turín FC - pravděpodobná sestava:Sirigu - De Silvestri, N'Koulou, Moretti, Ansaldi - Rincon, Baselli, Obi - Iago Falqué, Belotti, Ljajić

10.09.2017XXX3.koloInter - SPAL 2:0
Inter nedokázal ve 12.kole Serie A porazit FC Turín a remizoval s ním na San Siru před více než 71 tisíci diváky 1-1. Hráčům nerazzurri nechyběla snaha, ale ve finální části měli smůlu a když už si vypracovali dobrou příležitost nedokázali ji proměnit. Hosté byli v tomto ohledu lepší a využili prakticky svou první a jedinou šanci. Inter musel dotahovat a zásluhou Édera stihl jen vyrovnat.

12.kolo

Neděle
05.listopad 2017
12:30
0:1 60' Iago Falque
1:1 79' Eder   [ Icardi ]

33' Matías Vecino, 66' Milan Škriniar, 83' Marcelo Brozovic - 42' Nicolás Burdisso, 56' Tomás Rincón, 61' Salvatore Sirigu, 64' Joel Obi, 89' Afriyie Acquah

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic - 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 25 Miranda, 55 Nagatomo (76' 77 Brozovic) - 11 Vecino, 5 Gagliardini (69' 23 Eder) - 87 Candreva, 20 B. Valero, 44 Perisic - 9 Icardi. Lavička: 27 Padelli, 46 Berni, 7 Cancelo, 10 Joao Mario, 13 Ranocchia, 17 Karamoh, 21 Santon, 29 Dalbert Trenér: Luciano Spaletti

FC Turín: 39 Sirigu - 29 De Silvestri, 33 N'Koulou, 13 Burdisso, 15 Ansaldi - 88 Rincon, 8 Baselli, 22 Obi (73' 6 Acquah) - 14 Iago Falque (82' 11 Niang), 9 Belotti, 10 Ljajic (89' 21 Berenguer). Lavička: 1 Ichazo, 32 Milinkovic-Savic, 3 Molinaro, 5 Valdifiori, 16 Gustafson, 20 Edera, 24 Moretti, 31 Boye, 97 Lyanco. Trenér: Sinisa Mihajlovic

Góly
Perišič ideálně odcentroval z levé strany na zadní tyč, bráněný Icardi jen sklepl míč vedle osamocenému Ederovi, který byl před brankářem úplně sám a bez problémů zakončil.
Inter zůstává nadále neporažen. Díky tomu, že remizovala i vedoucí Neapol, ztrací nerazzurri na první místo stále jen dva body. V tabulce je ale přeskočil Juventus, takže jsou třetí.

V 88.minutě napřáhl z velké dálky Vecino a jeho dělovka se zastavila na břevně.

Béčko Interu. tak by se dalo říkat FC Turínu. Na lavičce trenér Siniša Mihajlovič a na hřišti v červeném dresu Burdisso, Ansaldi, Obi a Ljajič. Všichni v minulosti prošli Interem.

Milan Škriniar mohl dnes přidat svoji třetí branku v sezoně. Po rohovém kopu hlavičkoval takřka do šibenice, ale brankář jeho míč senzačně vyrazil.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar viděl teprve svoji první žlutou kartu v sezoně. A mohl za to spoluhráč, který ho zbytečně vystavil do nebezpečné situace.

Inter Milán doma jen remizoval a jeho vítězná série se zastavila. Postaral se o to hostující Turín, který dokonce šel do vedení díky trefě Iaga Falquého. Domácí však po zvýšené aktivitě spasil střílející Éder, který pár minut před koncem srovnal.

V Miláně nepršelo zase tak moc jako třeba v Římě, takže poobědové utkání domácího Interu se na rozdíl od Lazia mohlo bez problémů uskutečnit. Trenér Luciano Spalletti věděl, že Turín bude zvláště s Andreou Belottim opět silným a nehodlal nic podcenit. Na trávník vyběhli borci jako Handanovič, D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Vecino, Candreva, Valero, Perišić nebo samozřejmě kapitán Icardi.

Především útočné trio Turína v podání Belottiho, Ljajiće a Falquého mělo hodně zlobit prostor bráněný Škriniarem nebo Handanovičem. Aktivnějšími hráči ale byli jasně domácí, ať už to byla rána Valera, atak Candrevy nebo následně průnik Ivana Perišiće zastavený až D'Ambrosiem. Na další zajímavý centr D'Ambrosia po jeho vlastním sprintu si naskakoval Perišić, ale míč ho přelétl.

Candreva byl dnes také střelecky aktivní, jenže nepřesný. Pak zkoušel patičkou uvolnit Valera, který však byl až příliš rychlý na jeho myšlení. Ademu Ljajićovi se sice po třiceti minutách podařilo odcentrovat přes D'Ambrosia, ale míč skončil i přesto mimo. Deset minut před koncem první půle čaroval Salvatore Sirigu, který musel vytahovat krásnou a přesnou hlavičku Milana Škriniara mířící do středu!

Další velkou šanci si oba týmy nechaly na konec utkání. Bek Ansaldi se dostal k centru, před bránou hlavičkoval na zadní tyč Baselli a rankář Handanović musel se všemi silami vyškrábovat míč mimo tyč! Na začátku druhého poločasu nevyšla Interu spolupráce mezi Perišićem a Icardim, který sice stál ve vápně, ale balon se k němu nedostal.

O pár minut později to málem mladému kapitánovi Nerazzurri vyšlo. Mauro Icardi si naskočil na centr z levé strany, ale jeho hlavičku dokázal vyrazit Sirigu pohotovým zákrokem! Turín toho moc nepředváděl, jeho kombinace vázly a inkasování branky bylo cítit ve vzduchu. Domácím nevyšla kombinace mezi Valerem, Perišićem a zakončujícím Icardim, který se sicedostal k ráně zpoza vápna, ale nebyl přesný.

Před úderem odehrané hodiny ale byo všechno jinak. Nepříliš aktivní Turín se ujal vedení! Zkušený Iago Falqué si navedl míč na střed a dokázal vypálit i přes trojici bránících hráčů tak, že byl brankář Samir Handanovič bez šance - 1:0!

Joel Obi mohl o pár minut později navýšit vedení svého celku, ale jeho hlavička mířila těsně nad! V hodně atraktivních chvílích se Inter málem dočkal srovnání. K hlavičce se protlačil Škriniar, přeskočil v souboji Obiho, ale mířil těsně mimo! Inter tlačil a šel za gólem, ale něco mu chybělo.

Právě v té chvíli se dostal na hřiště veterán Éder, kterému stačilo deset minut na to, aby ukázal, proč si ho Spalletti nechává v týmu. Stále totiž má velmi dobrý cit pro zakončení, což ukázal také dnes po obědě. Hrozil svým pohybem a pár minut před koncem se konečně dočkal.

V 79. se totiž Italo-Brazilec ocitl ve vápně ve správnou chvíli, dostal se k němu balon od Maura Icardiho a Éder srovnal! Inter se hnal za vedením, ale více než Vecinovu ránu z větší vzdálenosti, kterou zastavilo břevno, už nestihl. Proti Turín je to ale zlatý bod, zatímco pro Inter zklamání.

VIDEO
Zatím zde není žádné video. Pokud chceš pomoct s přídáváním odkazů, kontaktuj webmastera stránek.

12.kolo

Neděle
12:30

Éder v týdnu prodloužil smlouvu do roku 2021 a oslavil to tak, že proti Turínu vstřelil v neděli jediný gól Interu. Byl to jeho první v sezoně. "Důležité je, že máme aspoň bod," řekl italský útočník. "V prvním poločase jsem hráli dobře a byli jsme blízko ke vstřelení branky. V druhém poločase jsme inkasovali a chvíli jsme se z toho vzpamatovávali. Pak jsme ale dokázali získat remízu. Není to výhra, ale lepší než porážka. Děkujeme našim fanouškům, dnes byli fantastičtí. Dodali nám mnoho energie a atmosféra byla neuvěřitelná. Výhru jsme jim nedali, ale v tabulce máme dobrou pozici. Máme víc bodů než se očekávalo. naším cílem je Liga mistrů, jsem na dobré cestě a to nás těší."

"Jako vždy jsme se snažili až do konce, věřili jsme, ale měli jsem trochu smůly," řekl Borja Valero. Inter ve 12.kole pouze remizoval před zaplněným stadionem v Miláně s FC Turín 1-1 a klesl na třetí příčku. "Dali jsem do toho vše a přesto dnes něco scházelo. Tři důležité body jsme doma nezískali. Byli jsme dobře připraveni takticky, věděli jsme, že v záloze osobně brání a přesto jsme s tím měli menší potíže."

"Je nám to líto, chtěli jsem potěšit spoustu fanoušků," kteří dnes na San Siro přišli, řekl Danilo D'Ambrosio po remízovém zápase s FC Turín pro Inter TV. "Na konci utkání jsme skutečně moc chtěli zápas otočit. Vždycky chceme vyhrát. Dnes jsme to nedokázali a je to trochu zklamání protože hlavně doma chceme získávat maximum bodů. Celý tým to cítí stejně, je tam velké odhodlání, což je důležitý faktor. Nesmíme nikdy usnout na vavřínech."

Spaletti: Torino je na stejné úrovni jako my
"Střetli jsme se soupeřem, který je na stejné úrovni jako my," řekl po remíze s FC Turín trenér Luciano Spaletti. "Hráli svoji vlastní hru a chtěli vyhrát. Bylo to blízko, udělali jsme víc chyb než obvykle. V některých situacích jsme se nerozhodovali správně." Inter je po ztrátě dvou bodů po 12 kolech stále neporažen a patří mu před dohrávkami třetí pozice.