1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
9.kolo 21/10/18 20:30 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
INTER - AC MILáN
1:0
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Digisport 1, 2 a 3. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview

Město módy je opět na nohou! Milán čeká další prestižní "Derby della Madonnina" mezi Interem a Milánem. Zahálí se severoitalská metropole do modročerných nebo červenočerných barev? V tabulce si vedou lépe svěřenci Luciana Spallettiho, na druhou stranu Rossoneri se neustále zlepšují a pod Gennarem Gattusem dosud prohráli jediné utkání.

Inter bude na stadionu Giuseppe Meazzy evidován jako domácí celek a také jako mírnější favorit, i když se říká, že derby favoritá nemívá. Ve prospěch Nerazzurri ale hovoří lepší výchozí postavení a také letní mercato, po kterém byl Inter pasován do role největšího konkurenta suverénního Juventusu. Po špatném začátku nabral Inter na síle a jak v domácí soutěži, tak v Lize mistrů je šest zápasů v řadě bez ztráty kytičky. Pro nastávající derby tedy ideální konstalace, na druhou stranu je otázkou co s rozjetým týmem udělala reprezentační přestávka.

Modročerná část Milána už se stejně jako druhá polovina nemůže dočkat výkopu. Na derby zavzpomínala z řad obou táborů i celá řada legend. "Každé derby je jiné, ale vždycky je to speciální zápas. Doufám, že Inter zahraje dobře a dokáže zvítězit," nechal se slyšet útočník Diego Milito, který stejně jako jeho krajan Mauro Icardi zažil, jaké je to v derby vstřelit hattrick.

"Derby je jedinečné a mimořádné - je to zápas roku. Nikde jinde nemůžete získat takové emoce. Pokud se cítíte dobře psychicky a ráno vstáváte na derby, je to úžasný pocit," podotkl pro Sky Sport další bývalý hráč Interu Nicola Berti.

Inter jde do zápasu z průběžného třetího místa, zatímco Milán je až desátý! Na druhou stranu Rossoneri mají o jedno odehrané utkání méně. Je ale pravdou, že Milánu se v úvodu sezony zas tolik nedaří. Prohrál sice jen jednou, v prvním zápase v Neapoli, ale následně zbytečně poztrácel spousty bodů s týmy, které hrají o záchranu.

Také Gattusovi svěřenci se pyšní zajímavou sérií, napříč všemi soutěžemi neprohráli osm utkání v řadě a podobně jako Inter jsou ve své skupině evropského poháru stoprocentní. Fanoušci AC ale mohou Interu závidět Ligu mistrů, která se díky modročerným barvám do města módy vrátila po několika letech. Oba celky ještě čeká náročný program, zvláště Inter, který se v týdnu střetne s FC Barcelonou.

Historie derby je bohatá. Loni Inter opanoval "domácí" zápas 3:2, díky hattricku Maura Icardiho, zatímco ve druhém vzájemném zápase branka nepadla. AC Milán zase zvítězil ve čtvrtfinále Coppa Italia, kde vyřadil Inter brankou Patricka Cutroneho v prodloužení.

Dobrou zprávou pro Luciana Spallettiho je prázdná marodka. Po reprezentační přestávce se všichni hráči stihli dát dohromady a na derby jsou tedy připraveni. Na druhé straně je to podobné, kouč Gattuso nemůže počítat dlouhodobě s Ivanem Striničem.

Inter Milán - pravděpodobná sestava:Handanovič – D'Ambrosio, De Vrij, Škriniar, Asamoah – Brožović, Gagliardini – Politano, Nainggolan, Perišič – Icardi

AC Milán - pravděpodobná sestava:Donnarumma – Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodríguez – Kessié, Bíglia, Bonaventura – Suso, Calhanoglu, Higuaín

20:30
90'+2' 1:0 Mauro Icardi   [ Vecino ]

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic; 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah; 8 Vecino, 77 Brozovic; 16 Politano (83' 87 Candreva), 14 Nainggolan (30' 20 Borja Valero), 44 Perisic (70'11 Keita); 9 Icardi. Lavička: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 10 Lautaro, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 23 Miranda, 29 Dalbert, 33 D'Ambrosio Trenér: Luciano Spaletti

AC Milán: 99 G. Donnarumma; 2 Calabria (91' 20 Abate), 22 Musacchio, 13 Romagnoli, 68 Rodriguez; 79 Kessie (84' 14 Bakayoko), 21 Biglia, 5 Bonaventura; 8 Suso, 9 Higuain, 10 Calhanoglu (74' 63 Cutrone). Lavička: 25 Reina, 90 A. Donnarumma, 4 Mauri, 7 Castillejo, 11 Borini, 16 Bertolacci, 17 Zapata, 33 Caldara, 93 Laxalt. Trenér: Gennaro Gattuso

Derby della Madonnina ovládl Inter Milán, takže město módy se zahalilo do modročerných barev. Už už to ale vypadalo na bezbrankovou remízu, která by možná oběma celkům slušela více, než v nastavení rozhodl Mauro Icardi. Více zajímavých okamžiků, včetně dvou neuznaných gólů Icardiho a Musacchia, nabídl první poločas, v tom druhém už oba celky vsadily na taktiku.

Vyprodaný stadion Giuseppe Meazzy sledoval v úvodu převahu fotbalistů Nerazzurri, kteří drželi častěji balón na svých kopačkách a obranu Milána výrazně vystrašili v 11. minutě, kdy se z ofsajdového postavení trefil Mauro Icardi. Argentincova branka však nemohla být a ani nebyla uznána. Milánské derby jako tradičně nepostrádalo patřičný náboj, oba celky si nedarovaly absolutně nic.

Mírnější převahu Interu poněkud pokazila událost ze 30. minuty utkání. Luciano Spalletti totiž musel už v prvním poločase nuceně střídat, neboť Interu se zranil bojovník Radja Nainggolan. Jeho místo zaujal španělský záložník Borja Valero.

Po půlhodině hry také přišla obrovská šance Interu a byl to znovu nepolapitelný Mauro Icardi, který dostal takřka na hranici malého vápna prostor a střelou z první orazítkoval brankovou konstrukci. Za další čtyři minuty pak stejný hráč nedosáhl na pas Vršaljka. Závěr prvního poločasu přinesl vzrušení na obou stranách. Nejprve na zadní tyči uklidil Susův centru do branky stoper Musacchio, jenže stál v ofsajdu a tudíž podobně jako Icardiho gól nebyla tato branka uznána. Vzápětí v obrovské příležitosti přestřelil Donnarummovu branku Matías Vecíno. Diváci i přes nerozhodný výsledek museli být s předvedenou hrou prvního poločasu spokojeni.

Kdo ale čekal, že i po změně stran budou milánské týmy bavit, ten byl zklamán. Inter rozehrál s Milánem spíše šachovou partii a vyložené příležitosti vlastně přestaly existovat. Jak Luciano Spalletti, tak i Gennaro Gattuso se pokusili rozproudit ofenzívu střídáním, do hry přišli Keita Baldé nebo Patrick Cutrone, ale kýžený efekt to nepřineslo. Milánské derby směřovalo k nerozhodnému konci a nejspíše i trenér AC Gennaro Gattuso s dělbou bodů počítal, jenže v nastavení se vynořil kat Mauro Icardi. Matías Vecíno vykouzlil u postranní čáry vskutku nádherný centr a Mauro Icardi mezi dvěma stopery překonal povyběhnutého Donnarummu. Chvilka nepozornosti a nedůslednosti nakonec AC stála celý zápas. Na San Siru propukla obrovská radost modročerných Tifosi, Inter dokázal znovu ovládnout prestižní Derby della Madonnina.

20:30

Hodně ostrý byl po dvaceti minutách hry střet Nainggolana s Bigliou. Špatně z tohoto prvního souboje vyšel záložník AC Milán, jelikož vyfasoval žlutou kartu. Po zápase si ale stěžoval na toto rozhodnutí rozhodčího, protože Nainggolan mu přišlápl kotník a podle Argentince si za to zasloužil také žlutou kartu, dokonce vyžadoval VAR.

Pár minut na to však znovu Biglia fauloval Nainggolana, pro kterého tento zákrok znamenal konec v zápase. Belgičanovo zranění kotníku je však natolik vážné, že si to vyžádá i několika týdenní pauzu, dnes to potvrdil oficiální web Interu. Otazníky visely i nad Perišičem a Brozovičem. Naštěstí jejich problémy nepotřebují nějaké vážnější léčení a testování, a tak by měli být oba k dispozici již proti Barceloně.

Marco Materazzi vidí taktiku Interu na zítřejší derby jasně: "Spalletti má k dispozici více kvalitních hráčů než Gattuso. Myslím, že naordinuje zuřivý útok, který bude tlačit obranu AC Milán. Pokud tak udělá, jsem si jistý, že AC Milán nemá šanci dlouho čelit hráčům jako Nainggolan, Perišič nebo Icardi."

V pořadí již 222. (v lize 169.) Derby della Madonina je vyprodané! Gazzetta dello Sport opět zdůrazňuje, že Inter má nejlepší návštěvnost. "Od srpna kdykoli Inter hraje na San Siru, se jednalo o stadion s nejvíce diváky v Itálii. Inter hrál doma čtyři zápasy Serie A a společně se zápasem Ligy mistrů proti Tottenhamu se jich zúčastnilo 294 233 diváků, průměrně 58 846 diváků na zápas. Tento průměr se po derby zvýší na 62 000. Inter musel zastavit prodej permanentek poté, co dosáhl čísla 37 000, tzn. když byla polovina stadionu již zaplněná. Zvýšení návštěvnosti mělo také vliv na výnosy klubu."

O víkendu je zpět Serie A a s ní i milánské derby! Italský tisk mimo jiné píše i o derby mezi Icardim a Higuaínem, na které se bude v neděli spoléhat. Icardi: "AC má dobré hráče. Kdybych si musel někoho vybrat, řeknu Higuaína, protože dává hodně gólů. On je to, co Milánu chybělo. Nevidím mezi námi nějakou rivalitu. Higuaín má skvělou kariéru a je to vynikající útočník. Nastoupíme proti sobě, ale jsem klidný a snažím se dělat to nejlepší. Jestli dám více gólů než Higuaín nebo Ronaldo? Na začátku sezóny o těchto věcech nerad mluvím, snažím se skórovat a zbytek uvidíme v květnu."

Higuaín: "Nehrajeme tenis, je to fotbal. Je to 11 proti 11, nikoli útočník proti útočníkovi. Vyhrávají týmy, ne hráči, ale Icardimu se vede dobře už několik let. Dal hodně gólů a je na něm, aby v tom pokračoval. Přeji mu štěstí. Umí ve vzduchu a ve vápně je hotový assasin. Jestli bychom mohli spolu hrát? Řekl bych, že ano, protože pro mě není problém hrát s jiným útočníkem. Hrál jsem už s mnoha útočníky a musel jsem se přizpůsobit všem, stejně jako se museli přizpůsobit oni mně. Jestli spolu mluvíme i mimo hřiště? Ne, nemluvíme."

Matías Vecino předčasně opouští tábor Uruguaye kvůli problémům s kolenní šlachou. Vrací se do Milána, kde se podrobí více testům. Nemělo by to však být nic vážného, otázkou ale zůstává, zda o víkendu stihne derby s AC Milán.

Šime Vrsaljko stále léčí své koleno, které ho vyřadilo ze hry na začátku září. Po reprezentační pauze by však měl být již připraven nastoupit. A prvním zápasem po nejbližší reprepauze je AC Milán!