1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
11.kolo 03/11/18 15:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
INTER - FC JANOV
5:0
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Digisport 1, 2 a 3. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview
Inter v posledních týdnech opět našel svůj rytmus a podává dlouhodobě vyrovnané výkony. A protože ho už v úterý čeká další duel s Barcelonou, jeho ligové utkání se trochu netradičně odehraje už v sobotu od tří hodin.

Nerazzurri mají za sebou povedené utkání s Laziem, v němž si napravili chuť i statistiky po nepovedeném zápase s Barcelonou. Konfrontace s katalánským mistrem se Interu moc nepovedla, ale jeho sen o postupu ze skupina stále žije a má poměrně reálné obrysy. Ještě než se Inter znovu pustí do Barcelony, musí se soustředit na další důležité klání. Na San Siru se totiž objeví nevyzpytatelný Janov.

Trenér Luciano Spalletti odvádí velmi dobrou práci a její výsledky vynesly Inter na současnou druhou příčku hned za Juventus. O druhé místo se sice dělí s Neapolí a hned za ní jsou i týmy jako AC Milán nebo Lazio, ale oproti loňskému roku se fanoušci Interu mohou opravdu radovat z toho, jak tým vypadá a jak se prezentuje. Vidět to bylo i z poslední konfrontace s římským celkem, nad nímž Inter zvítězil až překvapivě snadno rozdílem tří branek.

Brankář Interu Daniele Padelli v rozhovoru pro InterTV uvedl: "Moje srdce bije pro tyto barvy. Jsem tu opravdu šťastný, protože je to moje rodina. Celý klub se snaží, aby tady byla přátelská a rodinná atmosféra pro všechny. Ať už hrajete v základu nebo ne, každý je tu profesionál. Úkolem nás všech je dělat maximum pro to, abychom byli co nejsilnější. Já jsem vždy připraven, pokud trenér Spalletti bude chtít, abych nastoupil, dodala někdejší opora Turína."

Dobrou zprávou pro trenéra Spallettiho je fakt, že má k dispozici téměř všechny hráče, protože mu chybí jen Radja Nainggolan. Je proto možné, že se za Maurem Icardim objeví mladík Lautaro Martinez. Janovu budou chybět dva zranění hráči, kterými jsou veteráni Marchetti a Spolli.

V zápasech mezi Interem Milán a CFC Janov panuje už dlouho taková nepsaná "dohoda", protože v posledních pěti letech vždycky vyhrál domácí tým. A zřejmě to tak dopadne i nyní. Janov sice má ve svém středu výtečného kanonýra Krzysztofa Piąteka, který má na kontě už devět branek, ale to mu zápasy v posledních týdnech také nevyhrává.

Janovští Grifové nevyhráli už čtyři po sobě jdoucí zápasy a po minulé porážce od AC Milán v rámci odloženého prvního kola si rovněž připsali porážku. "Nehráli jsme vůbec špatně a měli jsme si rozhodně odnést z toho utkání víc. Proti AC jsme ukázali, že umíme bojovat a že se nevzdáváme. Inter bude podle mého názoru ještě složitějším soupeřem. Musíme se naučit lépe proměňovat naše šance," hlásí mladý útočník Cristian Kouam?.

26.08.2018XXX2.koloInter - FC Turín 2:2
Zatím nejlepší své utkání odehrál Inter proti Janovu. V 11.kole Serie A na San Siru proti svému soupeři zahrál takřka dokonale jednoznačně zvítězil 5:0. Hvězdou zápasu se stal nečekaně Joao Mario. Hráč, který v létě prohlásil, že za Inter po návratu z hostování hrát určitě nechce, vstřelil jednu branku a na další tři nahrál! Dva góly dal další hráč nezapsaný na soupisku pro Ligu mistrů - Roberto Gagliardini. Pátý zásah přidal Politano. Nerazzurri se po sedmé výhře v řadě dostali již na druhou příčku tabulky.

5:0 90+3' Radja Nainggolan   [ Joao Mario ]

8' D'Ambrosio, 31' L.Martinez - 18' Gunter, 34' Sandro

Samir Handanović

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 29 Dalbert; 5 Gagliardini, 77 Brozovic (87' 14 Nainggolan) ; 16 Politano (58’ 11 Keita), 15 Joao Mario, 44 Perisic (75' 20 Borja Valero) ; 10 Lautaro . Lavička: 27 Padelli, 2 Vrsaljko, 8 Vecino, 9 Icardi, 13 Ranocchia, , 18 Asamoah, 23 Miranda, 87 Candreva. Trenér: Luciano Spaletti

FC Janov: 97 Radu; 14 Biraschi, 17 Romero, 3 Gunter; 32 Pereira, 8 Romulo (80' 40 Omeonga), 30 Sandro (58' 44 Veloso), 24 Bessa, 22 Lazovic; 19 Pandev (50' 9 Piatek), 11 Kouamé. . Lavička: 25 Vodisek, 23 Russo, 5 Lisandro Lopez, 10 Lapadula, 15 Mazzitelli, 33 Lakicevic, 45 Medeiros, 87 Zukanovic, 88 Hiljemark.. Trenér: Ivan Juric

Trenér Luciano Spalletti šetřil Maura Icardiho. Již v úterý totiž nerazzurri hsotí v Lize mistrů Barcelonu.

Inter Milán rozstřílel Janov a předvedl na domácí půdě parádní show. Nejenže od svého soka neinkasoval ani jednu branku, ale kromě mnoha šancí mu nasázel pět gólů, z nichž dvě měl na svědomí Roberto Gagliardini.

Nerazzurri byli jasným favoritem utkání proti Janovu a navíc měli velkou výhodu v podobě domácího prostředí. Přesto trenér Luciano Spalletti nehodlal nic podcenit a nasadil co možná nejsilnější sestavu. Do ní se vešli Handanovič, Škriniar, Brozović, Mário nebo Martinez s Politanem.

Hostující Janov se tentokrát obešel bez polského kanonýra Piąteka, který dle slov trenéra potřeboval oddych. Jeho místo zaujal zkušený veterán Pandev, kterému měl sekundovat Kouamé. Šanci na hrotu Interu dostal Lautaro Martinez, neboť Icardi rovněž odpočíval. A právě Martinez se poprvé dostal do větší šance. Jeho rána z voleje sice byla vyslána z deseti metrů, ale mířila nad!

Na opačné straně se do šance propracoval ofenzivní univerzál Lazović, který však svou ránu rovněž namířil mimo bránu Handanoviče a slovinský brankář mohl zůstat v klidu. Janov se dostával pod stále větší tlak a ve 14. minutě už to nevydržel. Portugalský tvůrce hry Mário našel Roberta Gagliardiniho, který si z otočky ve vápně poradil a prostřelil brankáře Radua!

Aby se náhodou Janov nepokusil vzdorovat Interu, zasadil mu domácí tým další rychlou ránu. Velmi špatnou a pomalou nahrávku obrany Janova vystihl útočící Matteo Politano, zmocnil se míče a poté snadno překonal mladého brankáře v bráně Grifů - 2:0 pro domácí!

Psala se teprve 16. minuta a Janov už prohrával o dvě branky. Přesto se nevzdával. Záložník Sandro zkusil střelu z dálky, která mířila dost mimo. Deset minut před koncem první půle se mohl Inter málem radovat z další branky. Marcelo Brozović si našel ideální střeleckou pozici a nebezpečně střílel k levé tyči, jenže pozorný brankář Radu ho skvěle vychytal.

Do konce první půle se Inter míče nevzdával a snažil se co nejdřív zasadit soupeři ještě jednu branku, aby jej v šatně dostatečně deprimoval. Do druhého poločasu nastoupil Inter opět skvěle. Nejprve ještě pas od Perišiće nenašel jeho spoluhráče a chorvatské křídlo se hodně zlobilo, ale o pár minut později už Inter udeřil. Po vhazování musel nejprve Radu zachraňovat míč z brankové čáry, jenže následný volej v podání Roberta Gagliardiniho už neměl šanci odvrátit.

Hned poté se na hřiště dostal útočník Piątek, jenže svému týmu zase tak moc nepomohl. Naopak se do další zajímavé šance probíjel Ivan Perišić, který už se dostal dost daleko. Jenže pokazil finální nahrávku, takže z jeho sprintu nic nebylo. Janov pak zahrával dvě standardní situace, ale ani ty mu moc nepomohly.

Na hřiště se v barvách Interu dostal Borja Valero, který měl přinést dostatek zkušeností a klidu. A Inter skutečně hrál hodně sebevědomě. Dlouho to ale vypadalo, že se skóre už do konce utkání nezmění. V první minutě nastavení střídající rychlík Keita Baldé nahrál na střed vápna portugalskému záložníkovi Jo?u Máriovi, který zamířil a překonal krásnou ranou brankáře Radua!

A nebylo to všechno. O dvě minuty později Inter rozjel zajímavou akci a po nahrávce od sprintujícího Mária si na jeho pas do vápna naběhl střídající Radja Nainggolan. Na hřišti byl belgický záložník sotva pět minut, ale i to mu stačilo k přesné hlavičce! Janov kapituloval a z Milána si veze jasný debakl.

15:00
Luciano Spalletti po zápase s Janovem: "Hráči měli v zápase s Janovem ten správný přístup, který od nich očekávám. Pracovali jako jeden tým, vyvíjeli na soupeře tlak a v obraně působili s jistotou. Tento přístup je důležitý, i když není vždy odměněn tím správným výsledkem."

"Za největší úspěch však považuji těch 70 tisíc lidí na stadionu. Všichni byli nadšení a je to pro ně odměna za jejich důvěru, kterou v nás vkládají již od minulé sezóny. Je mi jasné, že Gagliardini je zklamaný, že není na soupisce Ligy mistrů a že proti Laziu také nehrál. Přesto včera jasně ukázal, že chce týmu pomoct a toho si nesmírně cením. Bylo totiž také možné, že se urazí a na jeho výkonech by to šlo výrazně poznat. Jsem však rád, že k tomu přistoupil jako profesionál. Stejně tak to platí u Joao Mária nebo Dalberta, kteří si vedli taktéž dobře."

Luciano Spalletti o Radja Nainggolanovi: "Celou dobu pilně trénuje, chce se rychle vrátit a překonává bolest. Jen tím ukazuje, jak silný je. V nominaci figuruje, i když nevím, jestli nastoupí. Půl hodiny by ale klidně mohl odehrát."

V nominaci na Genoa CFC je i Radja, který dnes již trénoval s týmem. Jeho start v zítřejším utkání je ale nejistý, mohl by však nastoupit v týdnu v Lize mistrů proti Barce.

Spalletti nechá pravděpodobně v zápase s Janovem odpočívat několik opor v čele s Icardim, místo kterého by měl hrát Lautaro Martinez. Od začátku možná začnou i Dalbert, D'Ambrosio nebo Keita. Zápas se hraje v sobotu již od 15:00!

Hráči dostali dnes volno, k přípravám na zápas s Janovem se tak vrátí až zítra. Při sobotním utkání má být na Meazze až 65 tisíc fanoušků! V úterý hrajeme doma s Barcelonou. To má být vyprodáno a očekává se nový klubový rekord ohledně příjmu ze vstupenek (nad 5 milionů eur).