1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
4.kolo 15/09/18 15:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
INTER - PARMA
0:1
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Digisport 1, 2 a 3. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Hráči mimo hru

Vzájemné zápasy a forma
09.01.2023Italský pohárInter - Parma 2:1 pr.
19.08.2018XXX1.koloSassuolo - Inter 1:0
Odchovanec Interu půjčený do Parmy potopil svůj klub. Nádhernou ranou z dálky zařídil Federico Dimarco Parmě překvapivou výhru 1-0 na San Siru ve 4.kole Serie A. Inter byl jednoznačně lepším týmem, vytvářet si šanci sice nebylo jednoduché, ale když už nějaká přišla, nedokázali ji jeho hráči proměnit. V 80.minutě přišel překvapivý gól, na který domácí nedokázali reagovat. Inter má po čtyřech kolech pouhé čtyři body a pohybuje se ve středu tabulky.

4.kolo

Sobota
15.září 2018
15:00
80' Dimarco

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic - 33 D'Ambrosio (71' 18 Asamoah), 6 De Vrij, 37 Skriniar, 29 Dalbert - 77 Brozovic, 5 Gagliardini - 87 Candreva (59' 16 Politano), 14 Nainggolan, 44 Perisic - 11 Keita Balde (46' 9 Icardi). Lavička: 27 Padelli, 8 Vecino, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 B. Valero, 23 Miranda Trenér: Luciano Spaletti

Parma: 55 Sepe - 2 Iacoponi (76' 13 Sierralta), 22 B. Alves, 28 Gagliolo, 18 Gobbi (46' 3 Dimarco) - 32 Rigoni, 5 Stulac, 17 Barilla - 20 Di Gaudio (63' 8 Deiola), 45 Inglese, 27 Gervinho. Lavička: 1 Frattali, 56 Bagheria, 7 Da Cruz, 9 Ceravolo, 10 Ciciretti, 23 Gazzola, 26 Siligardi, 93 Sprocati, 95 Bastoni. Trenér: Roberto D'Aversa

Inter v zápase dominoval, držení míče měl přes 70 procent, často zamknul Parmu na její polovině hřiště a několikrát to vypadalo, že je jen otázkou pár minut, než vstřelí gól. Přesto se tak nestalo a hosté šokovali San Siro v 80.minutě překvapivým gólem.

Inter Milán opět padl. O překvapení sobotního programu se postaral nováček z Parmy, který na favorizovaného soupeře vyzrál. Pro fanoušky Interu je prohra o to horší, že Nerazzurri potopil jejich kmenový hráč, střídající Federico Dimarco.

Inter hodlal před domácím davem ukázat, že reprezentační pauza mu prospěla a že se dostává do formy. Radost a odhodlání mu trochu kazila absence zraněného kapitána Maura Icardiho, místo něhož při další absenci Martineze na hrotu figuroval Keita Baldé. V dresu Parmy měli obranu Interu zlobit rychlíci Di Gaudio s Gervinhem.

Nerazzurri hráli od prvních minut velmi pozorně a aktivně. První šanci si vypracoval Antonio Candreva, který vypustil z kopačky skákavou střelu. Brankář Luigi Sepe si s ní poradil jen s vypětím všech sil. Další projektil vymyslel Ivan Perišić, jehož rychlé nohy dělaly obráncům Parmy problémy.

Chorvatský útočník byl v úvodních dvaceti minutách hodně aktivní a jeho rána ze 17. minuty také nevypadala špatně. Kdyby si míč ještě zpracoval místo unáhlené střely z voleje, Sepe by dost možná lovil míč v síti. O pár chvil později se mohl slavným stát obránce Danilo D‘Ambrosio, jehož hlavička na zadní tyči měla gólové parametry.

Parma sázela na rychlé brejky a jeden takový málem skončil gólem. Postaral se o to Gervinho, jemuž ani angažmá v Číně zase tak moc na rychlosti neubralo. Hbitý útočník podnikl sprint skrz nezformovanou obranu Interu a jen díky fantastickému Handanovičovi se neprosadil!

Ke konci první půle pálil velmi nebezpečně Radja Nainggolan, jehož projektil těsně minul tyč! Následně se neprosadil ani Ivan Perišić, jehož snahu z úhlu pro změnu zastavil Luigi Sepe! Aktivní Inter pokračoval také po změně stran, tentokrát již s Icardim na hřišti. V dresu Parmy se představil kmenový hráč Interu Federico Dimarco.

První nebezpečí musel hasit Samir Handanovič. Štulac totiž tlačil míč pod břevno a jen dlouhán Handanovič mu zákrokem zkazil radost. Nadějnou šanci na druhé straně zase poslal Antonio Candreva jen do boční sítě. O chvíli později Perišić lobem překonal brankáře Sepeho, ale za něj na brankové čáře zaskočil vracející se Dimarco!

Po hodině hry se do zajímavé šance protlačil záložník Gagliardini. Po gólmanem vyraženém centru se uvnitř pokutového území dostal k odraženému míči, ale odkrytou branku minul! Tu dobře trefil Radja Nainggolan o chvíli později, ale jeho bombu zastavil pohotový Sepe.

Když se zdálo, že se Inter nadechuje k tlaku, San Siro utišil hráč, který právě zde chtěl excelovat. Střídající Federico Dimarco nejprve zachránil Parmu před inkasováním a v 79. minutě Ducali poslal do vedení! Jeho nádhernou ránu ze třiceti metrů brankář Handanovič sice viděl, ale zabránit jí v cestě do sítě už nedokázal - 1:0 pro slavící Parmu.

15:00

Šéf rozhodčích v Serii A Marcello Nicchi tvrdí, že sudí Gianluca Manganiello udělal chyby, když v utkání Inter-Parma nevyužil VAR. Přesněji udělal dvě chyby. První video mělo být použito za ruku Dimarca ve vápně Parmy a poté na Gagliardiniho faul, který měl být potrestán kartou.

Šime Vrsaljko si z reprezentačních zápasů přivezl zranění, které mu bohužel ještě na několik zápasů neumožní nastoupit. Jedná se o zánět chrupavky. Střídat ze zdravotních důvodů včera musel i další bek D'Ambrosio. Zde není zatím jasné, jestli stihne do úterý vyléčit svůj stehenní sval. Může se tedy stát, že kvůli nedostatku krajních obránců nastoupíme vzadu proti Spurs se třemi stopery.

Včerejší zápas rozhodl Federico Dimarco, mladý obránce hostující v Parmě, který je však odchovancem Interu, jemuž stále patří. Dimarco dal Interu svůj první gól v Serii A povedenou střelou z dálky a jeho radost byla opravdu velká. 21letý hráč se po zápase rozhodl na svůj Instagram napsat následující slova: "Moje oslava byla jakýmsi pocitem osvobození během těžkých posledních let. Nikdy jsem nechtěl dát gól proti týmu, který mám v mém srdci, ale fotbal už je takový. Omlouvám se fanouškům, kteří se cítí být uražení, není to tak. Chci váš požádat, abyste se na mě nehněvali, jsem šťastný za tři body a také se mi narodila dcera! Pro mě to byl nezapomenutelný den!"