1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
24.kolo 17/02/19 18:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
INTER - SAMPDORIA
2:1
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Digisport 1, 2 a 3. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview
Inter se v minulém týdnu výsledkově polepšil a po výhře nad Turínem i Rapidem Vídeň alespoň na chvíli umlčel své kritiky. Přesto nepanuje v táboře Nerazzurri optimální nálada, tahanice kolem prodloužení smlouvy Maura Icardiho vygradovaly bizarním kamenným útokem na vůz jeho ženy a je nepravděpodobné, že by někdejší kapitán Interu do utkání zasáhl. Co se týče hostů, ti by potřebovali ve městě módy zareagovat na poslední dvě porážky.

Mauro Icardi, Wanda Nara a Inter Milán, tři subjekty které momentálně hýbou italskou fotbalovou scénou. Poprask kolem protahování prodloužení nové smlouvy vyústil v útok příznivců Interu na auto Wandy Icardi Nary, hráčovy manželky a agentky v jedné osobě. Kouč Luciano Spalletti navíc už dříve zbavil argentinského útočníka kapitánské pásky, což sám fotbalista nese velmi nelibě. "Rozhodnutí odebrat pásku nebylo nic proti Icardimu, ale naopak ve prospěch Interu," nechal se slyšet zkušený kouč.

Právě Icardi je symbolickou postavou tohoto zápasu, protože do Interu přišel ze Sampdorie Janov. Milánský velkoklub bude doma hájit třetí příčku a rád by výsledkově navázal na zápasy s FC Turínem a Rapidem Vídeň.

Sampdoria cestuje na stadion Giuseppe Meazzy po dvou porážkách v řadě a navíc bez vstřeleného gólu, což jí odsunulo na deváté místo. Boj o evropské poháry se tím sice zkomplikoval, ale útok ze zadních pozic může týmu trenéra Giampaola vyhovovat. Sampdoria nebude na půdě Interu v žádném případě favoritem, s milánským obrem prohrála třikrát v řadě, včetně potupného domácího debaklu 0:5 z loňské sezony.

Start Maura Icardiho je dle slov Luciana Spallettiho vyloučen. Argentinský útočník vůbec nezasáhl do utkání s Rapidem Vídeň a vzhledem k nastalým problémům se dalo očekávat, že kouč Spalletti někdejšího kapitána nenasadí ani tentokrát. Krom toho určitě nebude hrát chorvatský obránce Šime Vršaljko. Dvě absence hlásí i Sampdoria, která se bude muset obejít bez Caprariho a Barreta.

07.12.2018XXX15.koloJuventus - Inter 1:0
Inter potvrdil zlepšující se formu a ve 24.kole Serie A zaslouženě porazil Sampdorii Janov 2:1. Zvládl to dokonce i bez nejlepšího střelce Icardiho, který byl v týdnu zbaven kapitánské pásky a údajně kvůli zranění netrénuje a na San Siru seděl pouze na tribuně. Dvě branky za nerazurri zařídil D'Ambrosio a Nainggolan. V tabulce se nic nemění, Inter je na třetím místě čtyři body před AC Milán.

Samir Handanović

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic - 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 29 Dalbert - 5 Gagliardini (59' 15 Joao Mario), 77 Brozovic - 16 Politano (68' 87 Candreva), 14 Nainggolan (89' 8 Vecino), 44 Perisic - 10 Lautaro. Lavička: 27 Padelli, 13 Ranocchia, 18 Asamoah, 20 Borja Valero, 21 Cedric, 23 Miranda Trenér: Luciano Spaletti

Sampdoria: Audero, 24 Bereszynski (81' 7 Sala), 15 Andersen, 26 Tonelli, 29 Murru; 10 Praet, 6 Ekdal (81' 4 Vieira), 16 Linetty; 5 Saponara (75' 23 Gabbiadini) ; 27 Quagliarella, 92 Defrel. Lavička: 33 Rafael, 72 Belec, 12 Bahlouli, 15 Colley, 20 Sau, 22 Tavares, 25 Ferrari. Trenér: Marco Giampaolo

Tři branky v rozmezí pouhých pěti minut rozhodly o výhře Interu nad Sampdorií 2:1. Utkání na stadionu Giuseppe Meazzy dlouho žádnou branku nenabídlo, až dvacet minut před koncem se strhla menší přestřelka se šťastným koncem pro milánský velkoklub. Pro Inter šlo zároveň o třetí soutěžní výhru v řadě.

Inter nastoupil dle očekávání bez Maura Icardiho jinak v obvyklé sestavě a proti Sampdorii byl favoritem. Hostům se v poslední době nedaří, poté, co se střelecky zasekl Fabio Quagliarella, to Námořníkům nevychází a nevyšlo to ani ve městě módy.

Nerazzurri sice byli v prvním poločase lepší, ale o nějaké jednoznačné převaze nemohla být řeč. Inter si vytvářel nebezpečné situace, například po rohovém kopu v 6. minutě to v ochozech jen zahučelo poté, co balón proletěl kolem branky a nikdo z domácích ho nedokázal usměrnit do sítě. Sampdoria pak srovnala hru, ale pět minut před koncem prvního poločasu zase začal tlak Interu stoupat. S ranou Perišiće měl Audero nezvyklé problémy, ale balón dokázal před brankovou čarou zkrotit. Ve druhé minutě nastaveného času se Interu podařilo skórovat, ovšem sudí Martínezovu branku kvůli ofsajdu neuznal.

Sampdoria poprvé výrazněji zahrozila krátce po změně stran. Do zakončení se v blízkosti Handanoviće dostal Defrel, slovinský brankář a nově také kapitán Interu dobře zasáhl. V 56. minutě Námořníci přežili další velký závar domácích, před Auderem se zjevili Martínez a Politano, ale ani jeden z nich nedokázal hostujícího gólmana překonat.

O výsledku zápasu nakonec rozhodla závěrečná čtvrthodina, přesněji řečeno krátká pětiminutovka od 74. minuty. Inter otevřel skóre, když Perišićovu přihrávku před branku uklidil Danilo D'Ambrosio, jenže Sampdoria okamžitě odpověděla. V nepřehledné situaci ve vápně nedokázala obrana Nerazzurri odkopnout balón a Manolo Gabbiadini sám před Handanovičem nezaváhal. Z vyrovnání se Giampaolovi svěřenci radovali jen dvě minuty, protože následně si Inter vzal vedení znovu zpátky. Radja Nainggolan se z hranice vápna opřel do odraženého balónu a střelou k tyči dal na 2:1.

Sampdoria se po zbytek zápasu usadila na polovině Interu, ale vyrovnat už nezvládla. Inter i bez Icardiho vyhrál třetí soutěžní zápas v řadě a trenér Luciano Spalletti může být zase o něco klidnější.

Spalletti: Kapitánem není Icardi pro dobro týmu
Téma odebrání kapitánské pásky Mauru Icardimu plní noviny. Legenda Interu Giuseppe Bergomi oceňuje Inter za odvahu, kterou musel najít k vyřešení této situace. Argentinský útočník prakticky neustále během svého působení požaduje navýšení platu a v médiích je to nekonečný příběh. Klub jeho požadavky považuje za přemrštěné a dobro to nedělá ani v kabině. Tak se správný kapitán chovat nemá.

Inter vstřelil aspoň dvě branky v Serii A poprvé od prosince, kdy se mu to povedlo do sítě AS Řím. V prvním poločase neinkasoval již podvacáté v sezoně a je v tomto nejlepší v lize. Sampdoria poprvé vystřelila na bránu až ve 46.minutě. Branku vstřelil střídající Manolo Gabbiadini již po 25 vteřinách hry a ustanoval i nový rekord v této sezoně.

41% všech gólů dal milánský klub v posledních 15 minutách hry a také v tomto ohledu nemá konkurenci. Radja Nainggolan se v tomto čase trefil a rozhodl o výhře. Byla to jeho první trefa od listopadu a čekal na ní osm zápasů.

Třetí soutěžní výhru v řadě si v neděli večer proti Sampdorii Janov připsali černomodří vedení taktovkou trenéra Luciana Spallettiho: "Je to ukázka našeho profesionalismu. Chtěli jsme překonat kopec všech věcí, které se o Interu teď říkali. Budeme bojovat ještě tvrději, tak jako dnes. V prvním poločase jsme se trochu báli udělat chybu a nebyli jsme na míči tak rychlí, jak jsme chtěli být. Po přestávce jsme využili našich individuálních kvalit posunout tým dopředu. Potlesk od fanoušků, který přišel po vyrovnávací brance, byl nádherný, protože nám dodal energii," řekl 59letý kouč. Rozhodující gól vstřelil krátce na to Nainggolan a když pak střídal, vyprovázel ho ze hřiště aplaus. "Radja dělal věci, které jsou v jeho repertoáru. Pro nás je důležité, abychom jeho kvalitu mohli použít."

"Je to povzbuzující výhra. Bojovali jsme od začátku až do konce," prohlásil po zápase proti Sampdorii slovinský brankář, který v týdnu převzal kapitánskou pásku od Maura Icardiho. "Museli jsme hrát proti soupeři, který si velmi dobře vede s míčem. Navíc byli velmi hodně namotivovaní, zrovna si procházejí těžkým obdobím a potřebovali nutně vyhrát. Těší mě výhra i způsob, jakým jsme hráli. Chtěli jsme vyhrát za každou cenu a odpolední výsledky nás k tomu nabádaly. Správná cesta? Myslím, že ta dnešní ano. Demonstrovali jsme, že jsme skutečný tým, který ví, jak má na hřišti bojovat," řekl bývalý reprezentační gólman Slovinska.

Vítězný gól do sítě Sampdorie vstřelil ve včerejším podvečerním utkání Radja Nainggolan: "Musíme mluvit na hřišti, je to jediná věc, kterou můžeme udělat. Od začátku jsme chtěli útočit, abychom vyhráli a dokázali jsme to. Jsem šťastný, je pěkné pro každého, když dá gól,", řekl belgický záložník. " Nejdůležitější je, že teď můžeme v klidu pracovat dál. Ukázali jsme, že jsme jednotná parta a zasloužíme se být v tabulce tam, kde jsme. Tvrdě jsme bojovali a hráli dobře. Dál se musíme zlepšovat, ale vyhrávat je to podstatné. Udrželi jsme náskok před týmy, co jsou za námi. Teď přepínáme na Rapid Vídeň. Mohli bychom si užít tři body, ale potřebujeme přemýšlet o tom, jak se dostat do dalšího kola Evropské ligy," prohlásil Ninja.

"Máme tři nezbytné body, díky kterým si držíme od týmu v tabulce za námi odstup," řekl po výhře nad Sampdorii Matteo Politano. "Sampdoria hrála velmi dobře a my jsme s touto výhrou spokojení. Nebylo to lehké, ale máme silný a úzce propojený tým, dnes jsme to ukázali. Icardi? Je pro nás velmi důležitý, tak doufejme, že bude brzo zpět. Pro nás je všechno v pořádku. Teď zas musíme okamžitě přepnout na Evropskou ligu," řekl italský křídelník.

Mauro Icardi se dnes dostavil do tréninkového centra Interu, kde probíhal trénink hráčů, kteří neodcestovali do Vídně. Argentinský útočník však netrénoval, místo toho se podrobil vyšetření kotníku, se kterým má problémy. Vypadá to tedy, že nebude k dispozici ani o víkendu proti Sampdorii.