1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
16.kolo 15/12/18 18:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
INTER - UDINESE
1:0
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Digisport 1, 2 a 3. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview
Inter Milán byl dalším ze dvou italských týmů, které v týdnu prožily hořkost vyřazení z Ligy mistrů. Nemá ale moc času na truchlení, protože už v sobotu v podvečer se opět otevřou brány San Sira. Přijede totiž nebezpečné Udine.

Sen o tom, že se Inter dostane do další fáze Ligy mistrů, byl ještě před posledním utkáním základní skupiny minimálně hodně reálný. Inter potřeboval jednak malou pomoc od Barcelony a jednak musel porazit nizozemské PSV. Zatímco první ze dvou úkolů ale Barcelona splnila a s Tottenhamem remizovala, Inter selhal. Na domácí půdě totiž s PSV jen remizoval, ačkoli šancí měl dostatek. S Ligou mistrů se proto smutně loučí.

Je otázka, nakolik to ovlivní psychiku hráčů. Liga mistrů je prestižní a pro pokladnu klubu důležitá platforma. Z výsledku i vlastního přístupu se musí co nejdříve vzpamatovat, poučit a opět se soustředit jen na ligu. To ale nebude snadné, což si i zkušený trenér Luciano Spalletti uvědomuje.

"Je obtížné přemýšlet nad tím, co dělat dál, protože delší dobu nám bude v hlavě znít, že tohle jsme měli dokázat. Byli jsme hodně blízko a mě se jen těžko hledají slova, proč jsme to nedokázali. Je ale pravda, že i z toho se musíme něco naučit. Každý velký tým má svá dobrá a špatná období. Naším cílem je, aby to dobré trvalo co možná nejdéle. Teď se potřebujeme připravit na Udinese, které nesmíme v žádném případě podcenit. Naším cílem je pořád umístění v první trojce."

V minulém kole Serie A Inter nezvládl šlágr s Juventusem a ačkoli měl své šance, neuspěl. Jedinou trefou o tom rozhodl chorvatský kanonýr Mario Mandžukić. Inter je i kvůli tomu na třetí příčce a může děkovat svým konkurentům z AC nebo Lazia, že se nechopili svých šancí. Proti Udinese se Interu poměrně daří a za posledních deset ligových klání prohrál se Zebrami jen dvakrát.

Jedinou absencí pro toskánského trenéra je obránce Dalbert, přičemž menší zdravotní problémy má ještě záložník Vecino. To hosté mají mnohem víc zraněných, protože trenér Davide Nicola nemůže počítat s Emmanuelem Baduem, Lukaszem Teodorczykem, Samirem nebo Waguém. Zebry navíc nemají moc dobrou formu a jejich postavení se zásadně nezlepšilo ani se změnou trenéra.

Neúspěšného kormidelníka Julia Velazqueze nahradil již zmíněný Ital Davide Nicola, který se ale potýká jednak s větším počtem absencí a jednak se špatnou formou klíčových hráčů. I proto je Udinese až na současné 17. příčce. Velké potíže má v útoku, který zaznamenal jen pouhých 13 branek. Naposledy dostali Bianconeri tři góly od Duvána Zapaty a jeho Atalanty Bergamo.

29.09.2018XXX7.koloInter - Cagliari 2:0
Inter porazil Udinese až díky proměněné penaltě Icardim. Výhra v 16.kole Serie A se nerodila lehce. Inter byl sice lepší, vytvářel si šance, ale potřebný gól se mu nedařilo vstřelit. Postupem času se hra začala vyrovnávat a pomohla až ruka v pokutovém území, kterou nahlásil rozhodčí VAR.

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic - 2 Vrsaljko, 6 De Vrij, 37 Skriniar, 18 Asamoah - 20 Borja Valero (55' 10 Lautaro), 77 Brozovic, 15 Joao Mario - 16 Politano (85' 14 Nainggolan), 9 Icardi, 11 Keita (70' 44 Perisic). Lavička: 27 Padelli, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 23 Miranda, 33 D'Ambrosio, 87 Candreva Trenér: Luciano Spaletti

Udinese: 1 Musso - 19 Stryger Larsen, 5 Troost-Ekong, 17 Nuytinck - 18 Ter Avest (91' 9 Vizeu), 6 Fofana (85' 16 Machis), 11 Behrami, 38 Mandragora, 77 D'Alessandro - 10 De Paul, 23 Pussetto. Lavička: 23 Scuffet, 88 Nicolas, 2 Wague, 4 Opoku, 7 Pezzella, 14 Micin, 15 Lasagna, 21 Pontisso, 72 Barak, 99 Balic. Trenér: Davide Nicola

Inter Milán si nejtěsnějším možným rozdílem poradil s Udinese. Ačkoli hosté na San Siru srdnatě bojovali, o jejich smůle rozhodla úspěšně zahraná penalta, kterou suverénně proměnil Mauro Icardi.

Inter Milán nutně potřeboval zvítězit, aby alespoň částečně nechal zapomenout na neúspěch v Lize mistrů. Ideální šanci k tomu měl dnes v podvečer, protože na svém stadionu přivítal Udinese. Opět u toho byly hvězdy jako Icardi, Handanovič, Škriniar nebo Baldé s Politanem.

Čas na hřišti si užíval i portugalský záložník Joao Mário, který se snaží dokázat svou kvalitu a obhájit svou cenu. Právě Mário se v šesté minutě dostával k míči a dokázal uvolnit rozběhnutého Vršaljka. Jeho centr ale obrana Zeber dobře zablokovala. A tak to Mário zkusil sám a střelou. S tou si ale brankář Musso velmi dobře poradil.

Udinese hrálo s Interem poměrně vyrovnanou hru a nepouštělo ho do mnoha šancí. Jednu takovou ve 22. minutě spálil Mauro Icardi. Argentinský kapitán Interu si naskočil na rohový kop a hlavičkoval na zadní tyč. Kdyby mířil lépe, brankář Mussi by byl bezbranný. Před něj se ostatně spouštělo velké množství centrů, na které museli jeho obránci velmi pohotově reagovat.

Zkušený obránce Vršaljko hledal přízemním centrem ve vápně Icardiho, jehož sice našel, ale ten se neprosadil. Pár minut před koncem první půle Mário postrčil míč na Baldého, který sice už padal, ale stihl ještě vypálit. Mířil však jen do míst, kam se hbitě přesunul brankář Musso.

Pět minut po změně stran se málem dočkali i hosté. Seko Fofana přihrával z otočky naslepo na zadní tyč, kam si naběhl záložník Rolando Mandragora. Ten sice dal míči velkou razanci, ale mířil nad bránu Handanoviče! Svatyni domácích Nerazzurri pak minul zajímavou křížnou ranou na zadní tyč i obránce Ten Avest!

Interu čas rychle ubíhal a Udinese zatím koncentrovanou obranou zvládalo krotit jeho ataky. Další takový se málem povedl Keitovi Baldému, který servíroval míč svému kapitánovi. Mauro Icardi si na balon sice naskočil velmi pohotově, jenže přední tyč minul o pár centimetrů.

Inter přidával na tempu, remíza mu ani náhodou nestačila. Patnáct minut před koncem se San Siro konečně dočkalo. Seko Fofana zahrál ve vlastním vápně rukou a sudí Abisso po konzultaci s videorozhodčím pískal penaltu. K ní se postavil Mauro Icardi a panenkovsky proměnil. San Siro explodovalo nadšení, od Zhanga přes Zanettiho nebo Wandu Naru.

Udinese potřeboval zlepšit finální fázi a o zajímavé zakončení se ranou z dvaceti metrů postaral útočník Rodrigo De Paul. Mířil ale těsně vedle brány. Minutu před koncem dal ještě druhou branku Icardi, ale radost z ní pro ofsajd mít nemohl. Při poslední akci utkání ho zase zastavilo břevno.