1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
23.kolo 09/02/19 20:30 CET - Stadio Ennio Tardini, Parma
PARMA - INTER
0:1
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají satelitní televizní kanály Digisport 1, 2 a 3. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball.ws, wiziwig.tv, stopstream.tv nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview
Tři soutěžní porážky v řadě dostaly Inter pod tlak a zejména pak trenéra Luciana Spalletiho, čím dál více se totiž hovoří o návratu Josého Mourinha. Inter teď bude chtít vyvrátit spekulace výhrou na půdě Parmy, která před týdnem dokázala obrat Juventus a mimochodem Inter už letos jednou porazila.

Ducali totiž v polovině září Inter dokonale zaskočili a na stadionu Giuseppe Meazzy zvítězili 1:0. Návrat Parmy mezi italskou smetánku je vůbec plný překvapení a kdysi slavný klub prožívá povedené období.

Poměrně dlouhou dobu se zdálo, že Inter si bude hrát na svém písečku a v poklidu hájit průběžné třetí místo, stačilo však trojí zaváhání, nejprve proti Sassuolu, následně proti Turínu a naposledy doma proti Boloni, aby ze slibného náskoku zbylo jen "torzo". Nerazzurri mají na třetím místě už jen dvoubodový náskok a pokud budou pokračovat v nastoleném trendu, vmíchají se do náročného boje o čtvrté místo.

Krize Interu dopadá nejen na výsledky v lize, ale také na dalších frontách. V Coppa Italia vypadli Spallettiho svěřenci po domácí bitvě s Laziem a už ve čtvrtek je čeká Evropská liga a utkání s Rapidem Vídeň, ve kterém budou milánští napravovat vyřazení z Ligy mistrů.

Dle jména i předpokladů je Inter jasným favoritem, současná forma však šance vyrovnává, tím spíše, že Inter už Parmě letos jednou podlehl. "Jsme lepší, než jak jsme nedávno ukázali, ale vše přichází s prací," prohlásil hostující kouč Spalletti. "Ve finální fázi nám scházela kvalita, ale stává se to každému týmu, který ztratí hráče vinou zranění nebo vyloučení," pokračoval zkušený kouč.

Parma se bude muset obejít bez tří absentérů, zranění trápí Grassiho, Sierraltu a Dimarca. Stejný počet hráčů bude chybět i na druhé straně barikády. Luciano Spalletti nemůže využít služeb Borja Valery a Vršaljka a hrát nebude ani potrestaný Politano.
Hráči mimo hru

Vzájemné zápasy a forma
09.01.2023Italský pohárInter - Parma 2:1 pr.
02.12.2018XXX14.koloAS Řím - Inter 2:2
Stále mnoho nevynucených chyb, přesto jednoznačně zlepšecný výkon a zasloužená výhra. Inter ve 24.kole Serie A vyhrál na půdě Parmy 1-0 díky gólu střídajícího Martineze 10 minut před koncem. Devět zápasů v řadě Inter nedal více než jednu branku. V těchto zápasech ztratil 13 bodů, přesto zůstává na třetí příčce tabulka. Na druhou Neapol mu chybí 9 bodů, pokud AC Milán v dohrávce vyhraje, bude mít na čtvrtém místě o 5 bodů méně.

23.kolo

Sobota
09.únor 2019
20:30
79' Martinez   [ Nainggolan ]

61. Riccardo Gagliolo, 89. Jonathan Biabiany - 37. Matías Vecino, 85. Radja Nainggolan

Mauro Emanuel Icardi

INTER (4-2-3-1): 1 Handanovic - 33 D'Ambrosio, 37 Skriniar, 6 De Vrij, 18 Asamoah - 8 Vecino, 77 Brozovic - 15 Joao Mario (76' 10 Lautaro), 14 Nainggolan (88' 5 Gagliardini), 44 Perisic - 9 Icardi (93' 21 Cedric). Lavička: 27 Padelli, 13 Ranocchia, 23 Miranda, 29 Dalbert, 87 Candreva Trenér: Luciano Spaletti

Parma: 55 Sepe - 2 Iacoponi, 22 Alves, 95 Bastoni, 28 Gagliolo - 87 Kucka (84' 93 Sprocati), 21 Scozzarella (77' 5 Stulac), 17 Barill? - 27 Gervinho, 45 Inglese, 26 Siligardi (58' 77 Biabiany). Lavička: 1 Frattali, 56 Bagheria, 8 Diakhate, 9 Ceravolo, 14 Machin, 18 Gobbi, 23 Gazzola, 32 Rigoni, 33 Dezi. Trenér: Roberto D'Aversa

Icardi střelecky mlčí. Sedm ligových zápasů za sebou se netrefil kapitán Mauro Icardi. Jeho nepohoda je na hřišti vidět. V jasných šancích, kdy býval stoprocentní kolikrát ani netrefí bránu.

Výhru zařídil střídající Lautaro Martinez. 21letý Argentinec se trefil pošesté v sezoně a počtvrté v Serii A v této sezoně. V Interu dal více gólů v nejvyšší soutěži pouze Icardi.

První velkou šanci měli domácí. Gervinho po zaváhání Vecina a D'Ambrosia napálil břevno.

Danilo D'Amrbosio vstřelil po centru Brozoviče z rohového kopu gól. Na základě VAR mu ale nebyl uznán. Do sítě ho dopravil paží.

V závěru utkání nastřelil Marcelo Brozovič technickou ranou tyčku.

Inter konečně zabral a na hřišti Parmy si pojistil třetí místo. Výhra Nerazzurri se ovšem nerodila lehce, milánský celek byl sice po většinu utkání lepším týmem, ale dlouho se nemohl střelecky prosadit. O vítězství nakonec rozhodl jedenáct minut před koncem Lautaro Martínez.

Alespoň pro tento moment si výrazně oddychl kouč Luciano Spalletti, který je po předchozích výsledcích pod velkým tlakem. Inter sehrál v Parmě dobré utkání, byť nakonec vstřelil jen jednu branku.

Parma vstoupila do utkání aktivně a v počáteční fázi byla i lepším týmem, jenže ze své převahy nic nevytěžila. Už v 5. minutě utkání měl Handanović poměrně štěstí, že hlavička domácího hráče skončila těsně vedle, ve 22. minutě zase Gervinho po individuálním průniku napálil břevno! Inter se poprvé vytasil se solidní možností po půlhodině hry, kdy vlétl do vápna Perišić a trefil jen brankáře Sepeho. Nerazzurri pomalu, ale jistě přebírali iniciativu, i když poločas ukončil nepřesnou ranou Inglese.

Stadion Ennio Tardini si na branky musel počkat do druhého poločasu. Krátce po obrátce ještě zmařil obrovskou příležitost Icardi, když na přední tyči zakončoval těsně vedle, ale v 54. minutě už se Inter radoval. Tedy jen chvíli, protože gól Danila D'Ambrosia vstřelený po rohovém kopu nakonec neplatil. Vzápětí se hosté dožadovali pokutového kopu za hru rukou, ale ani tady sudí Inter nepotěšil.

Inter začínal mít čím dál větší převahu a před Sepem bylo hodně horko. Icardi před prázdnou brankou na balón těsně nedosáhl a i další příležitosti zůstávaly nevyužity. Rozhodující moment zápasu přišel nakonec v 79. minutě, Nainggolan posunul balón do vápna na Lautara Martíneze a argentinský útočník střelou pod břevno rozradostnil příznivce modročerných barev. Do konce utkání ještě zbývalo jedenáct minut a Inter klidně mohl přidat pojistku. Lautaro Martínez se zblízka sice vyhnul Sepemu, ale balón za brankovou čáru díky postavení Gagliola neprocpal. Parma se do žádného závěrečného náporu nedostala, Inter jí to vůbec nedovolil a těsné vedení dovedl do zdárného konce.

Spalletti: Lautaro má vítězného ducha
Inter se v sobotu v Parmě předvedl ve velmi dobrém světle. Po zahřívacím prvním poločase v tom druhém jasně dominoval a zaslouženě vyhrál. Branek měl vstřelit ale rozhodně více. Jediný gól vstřelil v 79.minutě Martinez. Trenér Luciano Spalletti po utkání prohlásil: "Máme potenciál překonat naše obtíže, i když v některých okamžicích se zdá, že na nás poslední zápasy stopy zanechaly a výkon klesne pod náš obvyklý standard. Prostě musíme ukázat na hřišti vše, na co máme. V utkání jsme byli dobře organizováni a nebylo to snadné, protože nemůžete proti Parmě nesmíte ztratit míč. Inglese je velmi pracovitý a Gervinho velmi nebezpečný, když ho pustíte do šestnáctky," pochválil hráče soupeře kouč Interu.

Vítězný gól do sítě Parmy vstřelil Lautaro Martínez, který přišel na trávník jen pár minut před tím jako střídající hráč. "Jsem velmi šťastný, protože jsme se konečně vyhráli a to byla ta nejdůležitější věc," řekl. "Jsme šťastní, ale musíme pokračovat v práci, protože se musíme pořád zlepšovat. Mentální stránka je velmi důležitá, protože posledních pár zápasů nedopadlo tak, jak bychom si představovali. Vždycky chceme tři body. Chceme si uchovat náskok v tabulce před našimi soupeři, abychom splnili cíl, kterou je kvalifikace pro příští sezónu do Ligy mistrů. "

Fakta ze zápasu Parma-Inter: Inter vstřelil gól v lize po 360 minutách. Naposledy do sítě Empoli 29.prosince. Až na pátý pokus ve všech soutěžích konečně vyhrál. Výhru zařídil jediný gól Lautara Martineze, který se trefil poprvé venku. Byl to jeho 4.ligový gól v této sezoně. Nahrál mu Radja Nainggolan, pro kterého to byla první asistence v černomodrém dresu po příchodu z AS Řím.

Střelecká impotence Maura Icardiho pokračuje. Sedm zápasů za sebou nedal gól. Jeho zabijácký instinkt je pryč. Na vstřelení branky měl již 18 pokusů, což je jeho smutný rekord.

Inter vyhrál v Parmě a velkou roli v zápase měl Radja Nainggolan: "Očekávali jsme, že to bude těžké, ale neztráceli jsme hlavu a hráli v pohodě, přestože si prožíváme choulostivé období. Musíme takto pokračovat a nemyslet na to, v jaké situaci jsme. Sezóna je dlouhá, za námi je spousta týmů, my jsme před nimi. Osobně doufám, že si nepřivodím žádné zranění, snažím se tomu předcházet. Děkuji klubu, protože mi dovolili, abych pracoval co nejlépe a je teď na mně, jak tu důvěru splatím. Ukázali jsme dnes velkou touhu. Teď se zaměřujeme na Evropskou ligu, která je naším velkým cílem," řekl Belgičan. Nerazzurri hrají ve čtvrtek ve Vídni s Rapidem.

Keita Balde se po třítýdenní absenci vrací na scénu. Včera již částečně trénoval se zbytkem týmu a mohl by být nominovaný na zápas v Parmě.

Gazzetta: "Nainggolan je stále na začátku své cesty, která může vést k jeho znovuzrození. Dnešní Ninja se zdá být velmi odlišný od toho, který byl během Vánoc vyřazen za disciplínu z týmu. Díky svému osobnímu výcvikovému plánu ztrácí váhu a je v čím dál tím lepší kondici."