1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 26 25 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
11.kolo 02/11/19 18:00 CET - Stadio Renato Dall’Ara, Bologna
1:2
Online textový přenos

Živý videopřenos
V ČR a na Slovensku přenosy ze Serie A vysílají televizní kanály Digisport 1, 2, 6, 7, 8, 9. Seznam všech vysílajících televizních stanic lze najít na liveonsat.com.

Na internetu lze sledovat Inter například pomocí aplikace SopCast nebo Ace Stream. Odkazy na vysílané zápasy lze najít na stránkách livefootball365.ws,arenavision.in nebo rojadirecta.me. Více informací i o jiných způsobech sledování se lze dočíst ve starším článku na našem webu Kde sledovat zápasy Interu?
Preview
Inter se stále přetahuje o první místo s Juventusem a znovu si jej bude chtít pohlídat v sobotním utkání. V rámci 11. kola Serie A se představí na půdě Boloně, která teď nezažívá zrovna ideální časy. Dokáže ale zastavit pád tabulkou proti rozjeté Conteho mašině?

Boloňa to v sobotu odpoledne nebude mít jednoduché. Na Stadio Renato Dall'Ara totiž dorazí Inter, se kterým nemá zrovna ideální bilanci. Za dlouhých dvacet let bojů a přestřelek se totiž Felsinei radovali z výhry nad slavným týmem jen čtyřikrát, což je prostě hrozně málo. Při poslední jízdě z Boloně si Inter vezl domů tři body za tři branky v síti domácích, aniž by sám dostal jedinou trefu do sítě vlastní.

Mezi oběma soupeři je propastný kvalitativní, ekonomický, historický a jakýkoli další rozdíl, který shrnuje jedno číslo - 13. Právě tolik bodů dělí druhý Inter a desátou Boloňu v aktuální tabulce italské první ligy. Felsinei šli do sezony s velkými očekáváními, zvlášť po minulé vydařené sezoně. Od té doby, kdy se trenér Siniša Mihajlović dozvěděl smutnou zprávu o své nemoci, to jde s týmem z kopce.

V posledních deseti utkáních si Felsinei připsali na konto jen tři výhry a zbytek jejich zápasů plodí velmi průměrné výsledky. Po upracované výhře nad trápící se Sampdorií se jim v minulém kole rovněž nedařilo a přestřelku o pěti gólech zvládlo lépe Cagliari. A to přesto, že ve 23. minutě šli do vedení právě hráči Felsinei.

Střelecký účet si v tomto utkání letos poprvé otevřel Federico Santander, který prohlásil: "Minulé kolo se nám vůbec nepovedlo a Cagliari bylo mnohem lepším týmem. Bylo dravější, hladovější a víc chtělo dát branku. My jsme hráli jakoby bez sebevědomí a bez touhy. Doufám, že se nám v příštím kole povede odehrát lepší utkání. Proti Interu můžeme jen překvapit, nemáme co ztratit. Nehodláme se vzdávat předem a nedáme svou kůži lacino," varuje Santander soupeře.

Inter varovat nepotřebuje. Dávno pochopil, že pokud jste úplně nahoře, všichni ostatní se vás o vaše místo budou snažit obrat. S Boloňou mu to naštěstí pro něj jde dobře. Trenér Conte se opírá o perfektně sehraný tým s mnoha individuálními veličinami a dobrou organizaci hry. Pracoval i na obraně, která je spolu s Cagliari třetí nejlepší v lize.

Inter zaváhal doma s Parmou, ale v minulém kole si všechno vynahradil. Proti domácí Brescii dal všechny tři branky, z nichž dvě do té správné sítě. Prosadili se oba jeho útočníci, Lautaro Martínez i Romelu Lukaku, takže se teď Nerazzurri mohou pyšnit druhým nejlepším útokem ligy. Proti Boloně se navíc už devět let nestalo, že by se diváci nedočkali aspoň nějaké branky.
Hráči mimo hru

Vzájemné zápasy a forma
09.03.2024Serie AFC Bologna - Inter 0:1
20.12.2023Italský pohárInter - FC Bologna 1:2 pr.
01.09.2019XXX2.koloCagliari - Inter 1:2
Inter měl v Boloni skvělý 1.poločas, gól však nedal a naopak udeřili domácí. Po střele Škriniara však dorazil míč do sítě Lukaku a belgický útočník přidal v samotném závěru i rozhodující trefu z penalty po faulu na Lautara. Inter v 11.kole Serie A vyhrál nad FC Boloňou 2:1 a v tabulce zůstává druhý.

1:2 90+1' Romelu Lukaku   [ Martinez (faul) ]

41. Danilo, 81. Mattia Bani, 90+4. Gary Medel - 35. Marcelo Brozović, 73. Roberto Gagliardini, 77. Milan Škriniar, 86. Matías Vecino

Samir Handanović

INTER (3-5-2): 1 Handanovic - 37 Skriniar, 6 De Vrij, 95 Bastoni - 19 Lazaro (16 Politano 84'), 5 Gagliardini (8 Vecino 72'), 77 Brozovic, 23 Barella, 34 Biraghi (87 Candreva 74') - 10 Lautaro, 9 Lukaku. Lavička: 27 Padelli, 46 Berni, 2 Godin, 13 Ranocchia, 12 Sensi, 20 Borja Valero, 21 Dimarco, 30 Esposito. Trenér: Antonio Conte

FC Bologna(4-2-3-1): 28 Skorupski - 15 Mbaye, 23 Danilo, 13 Bani, 11 Krejci - 16 Poli (5 Medel 72'), 32 Svanberg - 7 Orsolini, 21 Soriano (31 Dzemaili 76'), 10 Sansone (9 Santander 84') - 24 Palacio. Lavička: 1 Da Costa, 97 Sarr, 4 Denswil, 6 Paz, 17 Skov Olsen, 25 Corbo, 26 Juwara, 29 Cangiano, 30 Schouten. Trenér: Miroslav Tanjga (Sinisa Mihajlovic)

Inter je jediným týmem v top 5 evropských ligách, který vyhrál všechny venkovní ligové zápasy. Doposud jichy bylo šest. Naposledy se Interu takto dlouhá série povedla v listopadu 2012.

Inter dal 10 branek ze standardních situací. Nejvíce ze všech týmů Serie A.

Milan Škriniar odehrál stý zápas za Inter.

Inter se proti domácí Boloně hodně zapotil, ale nakonec opět potvrdil své kvality. Díky dvěma brankám Romela Lukakua zvítězil na hřišti nebezpečného soka a otočil zápas na 2:1.

Inter byl proti Boloně obrovským favoritem, ale musel to dokázat na hřišti. A tam je oproti papírovým předpokladům Boloňa mnohem náročnějším soupeřem. A Felsinei to dokazovali hned od začátku. Už ve 4. minutě musel brankář Samir Handanovič likvidovat první zajímavou ránu, kterou vyrážel před sebe. A nebýt útočníka Lautara Martíneze, který míč odkopával z prostoru před brankou, dost možná by byli Nerazzurri v problémech.

Osmělil se i Inter. Krajní bek Lazaro poslal v 9. minutě velmi chytrý pas na Lautara Martíneze a ten zkoušel míči změnit trajektorii. Polský brankář Skorupski zasáhl výborně a nedovolil Interu jít do vedení. Skorupski musel o pár minut později napravovat svoji vlastní chybu, když špatně rozehrál a míče se zmocnil Lukaku. Ten ale z první vůbec netrefil branku, takže polská opora Felsinei si mohla oddechnout.

Po většinu první půle byl samozřejmě v permanenci a ve 30. minutě musel někdejší hráč AS Řím vytasit další perfektní zákrok. Romelu Lukaku si na hraně vápna poradil s prvním protihráčem kličkou do středu vápna a ranou k tyči pořádně protáhl Skorupského. Toho sice o chvíli později překonal Lautaro Martínez, ale velmi dobře věděl, že to bylo z ofsajdu, takže gól platit nemohl.

Inter byl každopádně na koni a jeho akce dávaly mnohem větší smysl, než tomu bylo u soupeře. Pět minut před koncem první půle podnikl výpad Valentino Lazaro, který nacentroval před bránu a sledoval, jak Lukaku skóruje. Jenže sudí La Penna dobře postřehl, že Lazaro centroval míč až za čarou.

Druhou půli začali lépe domácí hráči, kterým se na míči víc dařilo. V 53. minutě se Boloňa dostala k volnému přímému kopu, jenže slovinský brankář Samir Handanovič nakonec zasahovat nemusel. To ale domácím zase tak moc vadit nemuselo, protože v 59. minutě Svanberg dobře poslal míč na volného Roberta Soriana, který výtečnou střelou míč dostal až do branky - 1:0.

Inter mohl vzápětí reagovat obdobně, jenže to by Romelu Lukaku musel míč trefit lépe než jen mimo tyč. Belgický šutér si všechno vynahradil hned v 75. minutě. Lautarovu střelu dokázal ještě brankář Lukasz Skorupski vyrazit, jenže dobíhajícího Lukakua už nikdo nezastavil.

Jenže to nebyla jediná pohroma pro aktivní domácí. Lautaro Martínez byl v 89. minutě podražen ve vápně a sudí nejprve odmítal nařídit penaltu. Nakonec však přeci jen odpískal pokutový kop a ten proměnil bez větších potíží Romalu Lukaku! Svou druhou branku tak definitivně otočil utkání s nepříjemnou Boloňou a Inter je aspoň na chvíli první.

Blog MP: FC Bologna - INTER 1:2
V 11.kole Serie A cestoval Inter na ihrisko nepríjemnej Bologne. Do zostavy sa konečne vrátil Sensi, hoci zatiaľ len na lavičku náhradníkov. Voľno dostal Asamoah. Pre zranenia stále chýbala dvojica Dambrosio, Sanchez. Zdá sa teda že Contemu sa vyprofilovala základná kostra mužstva, v ktorej v rámci možností točí len pár hráčov.

Conteho slová po výhre v Bologni: „Na inkasovaný gól sme zareagovali skvelo, mohlo nás to zlomiť ale nestalo sa tak. Máme veľkú silu a vytrvalosť, toto je veľmi dobrá správa. Pracujeme veľa a neustále. Najkrajšie je to, že pracujem s veľmi profesionálnym tímom. Každý je k dispozícii spraviť pre Inter čokoľvek. Dnes aj kto nastúpil počas zápasu výrazne pomohol a dal do toho všetko. Tento tím sa nikdy nevzdáva. Ak budeme takto bojovať a odchádzať z ihriska stým, že sme potili aj krv, môžeme byť na seba hrdí aj keď výsledok nebude optimálny.“

„Lautara som si naštudoval, je to hrotový útočník a zároveň podhrotový útočník. Aj Lukaku je taký, je fyzický silný ale veľmi rýchli. Spolu hrajú skvelo, rozumejú si a nahrávajú si. Som na nich hrdý, okrem gólov pomáhajú veľmi aj tímu.“

„Neustále čítam že Conte chce toho a toho. Ja nechcem nikoho. Hovoria že chcem Rakitića, Vidala, Maradonu a Neymara. Ale nejde len o to čo chcem ja, o všetkom rozhodujeme spoločne s vedením. Rovnako to bolo aj s Lukakuom, nechcel som ho len ja, chceli sme ho všetci.“

„Dnes sa do hry pridal konečne aj Lazaro. Nebol spokojný s jeho doterajšími výkonmi, potreboval čas ale pracovali sme na ňom a teraz je pripravený. Je to šikovný hráč a veľký talent, jeden z najväčších v Rakúsku.“

Tým už dnes odcestoval k zítřejšímu zápasu na hřišti jedenáctého týmu tabulky. Do Boloni jel vlakem. Výkop zápasu je v 18:00. Volno dostal Asamoah, kterého by měl nahradit na levé straně Biraghi. S týmem odcestoval i Sensi, jenž byl od reprezentační pauzy zraněný.

Sensi bude k dispozícii najskôr v zápase proti Bologni. Medzitým má svalové problémy aj Vecino, ktorý by proti Parme nemal byť k dispozícii.