Farinos1
Seedorf1
Ferrante1
Jugovic1
51' Tacchinardi, 54' Inzaghi, 63' Del Piero - 66' Vieri (p)
Zlute karty: Tacchinardi, Davids - Jugovic, Di Biagio
Rohy: 6-5
Divaku: 60.000
Rozhodci: Farina

INTER (4-4-2): Frey 6, Zanetti 5.5, Blanc 6, Ferrari 5, Serena 6 (63' Ferrante 6), Brocchi 6, Di Biagio 5.5 (85' Seedorf), Jugovic 5.5, Dalmat 4.5, Vieri 5.5, Recoba 5 (64' Gresko 6). (22 Ballotta 30 Cirillo 15 Cauet 54 Sukur). Trener: Tardelli.
JUVENTUS (4-3-1-2): Van Der Sar 6.5, Tudor 6, Iuliano 6.5, Montero 6.5, Pessotto 6.5 (77' Ferrara), Zambrotta 6, Tacchinardi 7, Davids 6, Zidane 6 (88' Conte), Inzaghi 6.5, Del Piero 6.5 (91' O'Neill). (35 Carini 3 Paramatti 11 Fonseca 18 Kovacevic). Trener: Ancelotti 6.

Tardelli

Inter nastoupil se svym tradicnim utokem Vieri - Recoba a trochu pozmenenou obranou. Misto zraneneho Cordoby musel znovu naskocit mlady Ferrari. Ze zaloznika a kapitana Zannetiho se stal asi jiz natrvalo obrance... Po dvouzapasovem trestu nastoupil take Laurent Blanc.
Sedesat tisic divaku cekalo na gol az do druheho polocasu. Inter prisel z kabin na hriste asi ne moc koncentrovany a behem dvanacti minut prohraval 3:0. Prvni gol vsitil Tacchinardi v 51. minute. Z voleje napalil mic pred sestnactkou, brankar Frey nedosahl... O tri minuty pozdeji zvysoval Inzaghi po te, co se protahl ve vapne kolem Ferrariho a stastne podstrelil Freye. V 63. minute nehlidany Del Piero napalil mic akrobatickym zpusobem k leve tyci, tentokrat francouzsky golman ani nezareagoval. Inter prohraval 3:0 a vypadalo to na debakl. Nastesti za chvilku srazil Montero v pokutovym uzemi Vieriho, ktery pak se stestim promenil penaltu. Van der Saar smer strely vystihl, na mic ale nedosahl, odrazil se od tyce.
Inter prohral a tim si velmi zkomplikoval svoji situaci. Z seste pricky klesl na sedmou a vysnene ctvrte misto se mu vzdalilo. Juventus behem deviti dnu stahl naskok vedouciho AS Rim z deviti bodu na ctyri a souboj o scudetto radne zdramatizoval.
"Jen deset minut jsme hrali blaznivy fotbal a to Juventusu stacilo, aby rozhodl zapas. Je tymem, ktery tresta kazdou chybu. My jsme jich dnes udelali moc. Jinak si myslim, ze Inter je dobry tymem. Meli jsme sance skorovat, bohuzel jsme je ale nevyuzili," prohlasil po utkani trener Tardelli.
Podobne se vyjadril i prezident klubu Massimo Moratti: "Deset minut mizerne hry vedlo ke ztraceni zapasu. Cela predvedena hra byla pro me zklamanim. Potrebujeme vic osobnosti."

CESI V ITALII
Vsichni cesti fotbaliste si ve 26.kole zahrali. Prestoze prisel na hriste az sedm minut pred koncem stal se nejlepsim Cechem Marek Jankulovski. Zajistil dulezite tri body pro jeho SSC Neapol a zachoval tomuto tymu sanci udrzet se i pro pristi sezonu. V devadesate minute si na hranici sestnactky prohodil mic s Amorusem a ocitl se sam pred brankarem, ktereho s prehledem obhodil. Neapol porazila posledni Bari 1:0 a Jankulovski dostal od TV Rai vysokou znamku 8.0, tolik nedostal v teto sezone jeste ani jednou ani Pavl Nedved.

Video - Gol Jankulovskeho

Dalsi ohrozeny tym sestupem s nasim fotbalistou je Brescia. Pavel Srnicek za ni odchytal zapas s Veronou a pomohl tak k vyhre 1:0.
Ve viteznem Zapase Fiorentiny s Lecce nechybel v obrane domacich ani minutu Tomas Repka. Jeho "fialky" vyhrali 2:0.
V duelu Reggina - Lazio byli na hristi k videni hned tri nasi zastupci. V dresu domacich odehral cele utkani obrance Martin Jiranek, na druhe strane pak Pavel Nedved. Ctvrt hodiny pred koncem vystridal Karla Poborskeho Stankovic. Hoste vyhrali 2:0 diky golum ostrostrelce Crespy, ktery jiz v tabulce strelcu dostihl zatim vedouci Sevcenka z AC Milan.