Doma12.681
    Venku13.750
    Doma25.358
    Venku25.000
    23'Konstantinidis, 57'Nikolaides - 20'Greško, 58'Ventola
    Žluté karty: Kapsis - C. Zanetti
    Střely na bránu:
    Rohy: 6-2
    Diváci: 25.000
    Rozhodci: Nilsson (Švédsko)

INTER (4-4-2): Toldo 6.5, J.Zanetti 6.5, Cordoba 6.5, Simic 5.5, Gresko 6, Conceicao 6.5, Di Biagio 6, C.Zanetti 6.5, Guly 5.5 (65'Seedorf 6), Kallon 6, Ventola 7.5 (86'Recoba -). (Fontana, Materazzi, Pasquale, Perfetti, Bretti). Trenér: Cúper

AEK ATENY (3-5-2):Chiotis 6, Georgeas 5.5, Gamarra 6, Kapsis 5, Xenidis 5.5 (75'Petkov -), Lakis 6.5, Zagorakis 6.5, Ramos 5.5 (46'Maladenis 5.5), Tsartas 6.5, Kostantinidis 6 (75'Folha -), Nikolaidis 6.5. (Lymperopoulos, Kostenoglou, Karayannis, Kappos). Trenér: Fernando Santos

Clarence Seedorf

Inter remizoval v Aténách v odvetě osmifinále Poháru UEFA s místním AEK 2:2 a postoupil tak jako Liberec do čtvrfinále. Tam na něj čeká španělská Valencie, která nejprve doma porazila Servette Ženevu 3:0 a v odvetě uhrála také remízu 2:2. Pro Cúpera to bude jistě zajímavý dvojzápas...

Duel dvou lídrů národních lig začal celkem svižně. Ve 21.minutě fauloval Conceicaa při průniku do vápna Kapsis a vyfasoval za to žlutou kartu. Trestný kop na hranice pokutového území zahrál Greško. Jeho bomba skončila v šibenici řeckého gólmana. Inter vedl 1:0 a dost tak zkomplikoval naděje na postupo pro domácí. Pro slovenského reprezentanta Vratislava Greška to byl jeho první zápis do střelecké listiny v této sezóně. O dvě minuty později AEK vyrovnal zásluhou hlavičky Konstantinidise a začalo se témeř od začátku. Poločas skončil 1:1 a AEK bylo stále ve hře stačilo, aby dalo dvě branky a prodlužovalo se.

V 57.minutě Nikolaides ze zápasu málem udělal drama. Dostal přihrávku za obranu a ve skluzu prostřelil Tolda. Hned z rozehrávky ale po ose Kallon-C.Zanetti vyrovnal Nicola Ventola a poslal tak Řeky do kolen. Na to, aby postoupili, potřebovali od této chvíle vstřelit tři góly a to už přeci jenom bylo trochu moc.

"Věděli jsme, že to bude těžký zápas. Jsem spokojen s výkonem za celých devadesát minut. Hlavně mě potěšilo, jak jsme se hned vypořádali se špatnou situací za stavu 1:2," řekl Cúper a zároveň přiznal, že čtvrtfinálový duel s Valencií bude mít pro něj zvláštní příchuť.