Doma57.853
    Venku30.034
    Doma78.124
    Venku70.000
    55'Pecchia, 73'Zauli - 89'Seedorf
    Zlute karty: Castellini, Fresi, Brioschi - C.Zanetti, Georgatos, Sorondo, Materazzi,
    Střely na bránu:
    Rohy: 11-2
    Divaci: 37.000
    Rozhodci: Collina

INTER (4-4-2): Toldo 6, J.Zanetti 6, Sorondo 5.5, Materazzi 5.5, Georgatos 5.5 (61'Vivas -), Conceicao 6, Di Biagio 6 (70'Seedorf 6.5), C.Zanetti 6, Recoba 6.5, Vieri 5, Ventola 5 (73'Kallon -). (Fontana, Simic, Farinos, Guly). Trenér: Cuper

FC BOLOGNA : Pagliuca 6.5, Gamberini 6, Fresi 5.5, Castellini 6.5, Brioschi 6 (70'Firmani -), Brighi 6.5, Pecchia 7, Tarantino 6, Zauli 7 (89'Zaccardo -), Nervo 6, Cruz 6. (Coppola, Smit, Goretti, Bellucci, Della Rocca). Trenér: Guidolin

Jestliže jsem minule mluvil o tom, že by se Inter možná nachází v menší krizi, tak teď už to můžů říct naplno. Z posledních tří zápasů získal pouhé dva body a vstřelil stejný počet golů. Remizoval s podprůměrnými kluby Serie A a v tomto utkání prohrál na půdě šestého celku tabulky. Scudetto se pomalu vzdaluje a Inter musí doufat v bodové ztráty soupeřů. Ve večerním zápasu našěstí hráli AS Řím a Juventus tím nejlepším způsobem, jakým mohli hrát, a remizovali 0:0. AS tak má na třetí Inter náskok pouhých dvou bodů. Pronásledovatelé top tria naštěstí také ztrácely. Chievo doma prohrálo 1:2 s Udinese, s kterým hrajou nerazzurri v příštím kole, a AC Milán pouze remizoval.

Trenér Cuper udělal celkem dost změn v sestavě. V obraně místo distancovaného Cordoby nečekaně místo Šimiče nasadil mladého Soronda, na kraji obrany pak chyběl Vratislav Greško, místo něho si zahrál uzdravený Řek Grigorios Georgatos. V 60.mintě ho vystřídal Argentinec Nelson Vivas, ani jemu se ale moc nevedlo. Po zranění dostal plnou důvěru Alvaro Recoba.

Inter měl v prvním poločase celkem dost šancí, branku ale nedal. Již v devaté minutě pálil Nicola Ventola, kterému tentokrát dal Cuper přednost místo Kallona hned od začátku. Jeho střelu jen stěží a se štěstím vyrazil brankář na roh. V nastaveném čase pak Gigi Di Biagio dvakrát hlavou ohrozil exinteristu Gianlucu Pagliucu, neúspěšně. Poločas skončil bez branek, v druhém dala Bologna dva góly po hrubých chybách obrany Interu.

Po rohovém kopu Tarantina skóroval Pecchia, když metr před brankovou čarou zcela volný a v kleku poslal míč hlavou do sítě. Toldo ani Georgatos opřený o tyčku si ho nevšímali... Druhý gól vstřelil Zauli. Bránícímu Vivasovi naznačil střelu, ten se mu ve vápně naivně vrhl po míči, ten už měl ale Zauli na druhé noze a umístěnou střelou prostřelil Tolda. Materazzi přispěchal pozdě. V předposlední minutě snížil Clarence Seedorf po té, co se doslova probil do pokutového území a poslal míč do opačného rohu brány, než kde stál Pagliuca. Ani tři obránci domácích jeho střelu nedokázali zblokovat. Bologna tak nečekaně a hlavně po velmi dobrém výkonu vyhrála a drží přední příčky tabulky. Na rohy vyhrála 11-2. Znovu se potvrdilo pravidlo - Vieri nedal gol, Inter prohrál... Nejlepšími hráči Interu byli Alvaro Recoba, který si vůbec porpvé v této sezoně zahrál celé utkání a Clarence Seedorf, ten přišel na hřiště 20 minut před koncem místo Di Biagia.