Doma57.853
    Venku29.615
    Doma78.124
    Venku70.000
    32' C.Zanetti, 57' Vieri, 59' Vieri
    Zlute karty: Materazzi, Di Biagio, C.Zanetti
    Střely na bránu: 2-9
    Rohy: 6-10
    Divaci: 25.000
    Rozhodci: Farina

INTER (4-4-2): Toldo, J.Zanetti, Materazzi, Cordoba, Georgatos (46'Vivas), Seedorf, C.Zanetti, Di Biagio (75'Farinos), Recoba (82'Guly), Ventola, Vieri Trenér: Cúper

VERONA : Ferron (19'Nigmatullin), P.Cannavaro, Zanchi, Dainelli, Oddo, Italiano (36'Mazzola), G.Colucci, Teodorani; Cassetti, Frick (38'Cossato), Mutu. Trenér: Malesani.

Bobo řádil.

Inter konečně procitl. Po třech utrápených zápasech, v nichž získal jen dva body, rozstřílel Veronu na jejím hřišti 3:0. Přitom byl veronský tým před tímto kolem na skvělém sedmém místě. V prvním letošním vzájemném duelu vyhrál Inter na San Siru také 3:0, dvakrát se trefil Ronaldo a jednou Vieri. Po prvním poločase vedli nerazzurri 1:0 brankou Cristiana Zanettiho. Italský záložník se letos trefil poprvé. V druhé půli zaúřadoval božský Bobo. Během tří minut skóroval dvakrát. Stále si tak drží neuvěřitelný průměr více jak jednoho gólu na zápas. Z 15 startů 16 branek... Kdo je víc? Christian Vieri však stále není na prvním místě tabulky střelců. 34-letý Hubner z Piacenzy se také trefil dvakrát a má na kontě o jeden zásah víc.

V další zápasech 23.kola v sobotu Juventus porazil Fiorentinu 2:1, za fialky se znovu trefil Adriano, a AS Řím překvapivě remizoval 0:0 v Brescii. Díky tomu se trio na špici tabulky trochu prostřídalo. Vede Juve, o bod za ním je Inter a obhájce scudetta - AS Řím.

Citelná rána přišla pro domácí hned na začátku. V 19.minutě se zranil brankář Fabrizio Ferron a do branky tak musel náhradník. Pro Rusa Ruslana Nigmatullina to byl premierový start v Serii A. Čištý štít mu vydrřel deset minut. Po centru do šestnáctky Vieri lehkým obloučkem poslal hlavou míč na Cristiana Zanettiho, ten si míč zpracoval hrudí a ze značky pokutového kopu propálil Nigmatullina. V 57.minutě rozehrál Clarence Seedorf roh, znovu tam byl hlava Vieriho a znovu gól. Tentokrát zakončoval sám Mr.Bobo, balón se odrazil od země a gólman máchl rukou naprázdno. O dvě minutky později zaspala obrana Verony, Vieri utekl a lehkým obloučkem přehodil bezmocného brankáře - 0:3.

V první minutě dostal žlutou kartu obránce Marco Materazzi, naštěstí zbylých 90 minut již napomínán nebyl a zápas dohrál. Podobné štěstí neměl Luigi Di Biagia. V 75.minutě ho fauloval exinterista Adrian Mutu a zraněný Gigi musel střídat. Po distancu za karty se vrátil do sestavy Kolumbijec Ivan Cordoba.

Nádherný gól a skvělou práci předvedl Cristiano Zanetti. "Jsem velmi šťastný. Nemohl jsem si vybrat lepší neděli než tuto pro vstřelení mé prvé branky za Inter. Potřebovali jsme nutně vyhrát, abychom zůstali v kontaktu s čelem tabulky." Vieri se přidal: "Nemůžeme vyhrávat každý den. Jsem rád, že si Zanetti dal gól, hrál skvěle. Verona se předvedla v dobrém světle, nevzdávala se." Recoba však varuje: "Stačí jedna porážka a budeme daleko od špice tabulky. Jsme pod obrovským tlakem. Stále však věřím, že scudetto vyhrajeme."

Trenér Cúper hodnotil utkání jako těžké. "Překonali jsme těžký moment vlastní sebedůvěrou. Hodně bylo vidět, jak jsme v první půli nervozní. Dobrou práci znovu odvedli Seedorf a Recoba. Gratuluji Zanettimu k jeho prvnímu gólu. Nebojím se ani AS Řím ani Juventusu."

Prezident Moratti měl z výsledku také radost. "Říkalo se, že Vieri je v krizi... V prvním poločase možná měli mít domáci penaltu, ale jestliže byla, měla potom být i na drihé straně pro nás."