Doma59.274
    Venku32.527
    Doma79.188
    Venku80.000
    40' Recoba, 68' Recoba - 92' Vugrinec
    Žluté karty: Stovini - Guly, Seedorf
    Střely na bránu: 9-5
    Rohy: 5-8
    Diváci:
    Rozhodčí: De Santis

INTER (4-4-2) : Toldo; J.Zanetti, Cordoba, Simic, Gresko; Guly (59' Dalmat), Seedorf, C. Zanetti, Recoba (78' Farinos); Vieri (75' Kallon), Ventola. Trenér: Cúper

US LECCE: Chimenti; Juarez (Cirillo dal 22' st), Stovini, Popescu, Savino; Giacomazzi, Conticchio, Piangerelli, Tonetto; Vugrinec, Chevanton. Trenér: Rossi.

EL CHINO

V remízovém 27.kole vyhrál Inter na hřišti US Lecce, které bojuje o záchranu v Serii A, 2:1 a znovu se pod oběma brankami podepsal jediný hráč. V minulém kole zářil Clarence Seedorf v duelu s Juventusem, teď pro změnu uruguayský ostrostřelec Alvaro Recoba.

Zápas začal překrásnou ranou Ventoly, Chimenti byl pozorný a střelu zlikvidoval. Lecce odpovědělo ranou z 30 metrů v podání Savina. V další šanci hostí se ocitl po přihráve Šimiče Vieri, pak i Recoba, kterého našel Seedorf. Oba nedali. Za domácí mohl skŕovat také Chevanton. První branku dal 'El Chino' pět minut před přestávkou. Utekl obrácům a podél brankáře poslal gólovou střelu.

V druhé půli se předvedl skvělý Vugrinec, který donutil Tolda k superzákroku. Na druhé straně znovu obrana domácích nedovolila Vierimu vstřelit devatenáctý gól v lize. Na rozdíl dvou gólů zvyšoval v 68.minutě pěknou střelou do poloprázdné brány znovu Recoba, ke kterému vyrazil Seedorfovu střelu Chimenti. EL Chino tak oslavil dvěma přesnými zásahy své 26. narozeniny. O chvíli později Francesco Toldo chytil penaltu Vugrinecovi, za faul Greška. V nastaveném čase pak přeci jenom Vugrinec skóroval a upravil tak na konečných 1:2.

Z vedoucího tria neztratil bod nikdo a tak stále vedou o skóre před nerazzurri vlci z Říma, o bod míň má Juventus, za který dal jedinou branku v zápase s Veronou Pavel Nedvěd. V příštím kole se sehraje další životně důležité utkání, Inter hostí AS Řím.

Po zápase trenér hostí Hector Raul Cúper řekl:"Montella je skvělý hráč, ale my doufáme, že následující neděli tak dobře hrát nebude. Když můj tým nehraje dobře, jako toto odpoledne, rozhodnou naštěstí individuality. Toldo a Recoba odvedli perfektní práci. Věřím, že Vieri je v pohodě. O italském fotbale se v současné době moc dobře nehovoří. Nevím, poč máme problémy s jinými evropskými týmy. Doufám, že ve čtvrtek porazíme Valencii a změníme tento trend."