Venku32.527
    Nejvíce
    Doma79.188
    Venku80.000
    2' Recoba, 43' Vieri, 72' Recoba - 57' Totti
    Žluté karty: Di Biagio, Materazzi - Cafu, Zebina, Asuncao, Totti, Delvecchio
    Vyloučen: 92' Emre - 78' Zebina
    Střely na bránu: 7-9
    Rohy: 3-6
    Diváci: 80.000
    Rozhodčí: Cesari

INTER (4-4-2) : Toldo 6.5, J.Zanetti 6.5, Cordoba 6, Materazzi 6, Serena 6 (65'Simic 6), Dalmat 6.5, Di Biagio 6.5, C.Zanetti 6.5, Seedorf 6 (68'Conceicao -), Recoba 7 (80'Emre -), Vieri 6.5. (Fontana, Gresko, Farinos, Ventola). Trenér: Cúper

AS ŘÍM: Toldo 6.5, J.Zanetti 6.5, Cordoba 6, Materazzi 6, Serena 6 (65'Simic 6), Dalmat 6.5, Di Biagio 6.5, C.Zanetti 6.5, Seedorf 6 (68'Conceicao -), Recoba 7 (80'Emre -), Vieri 6.5. (Fontana, Gresko, Farinos, Ventola). Trenér: Capello.

EL CHINO

Na San Siru se odehrála bitva gigantů. Druhý Inter hostil vedoucí AS Řím a v případě vítězství se mohl svému soupeři vzdálit v tabulce Serie A o tři body. Trenér Cúper k zápasi nakonec nenominoval Ronalda. Oznámil jen, že se jeho návrat na trávník odkládá. "Odehrál sice pár dobrých minut v přípravném zápase proti Vicenze, ale duel s AS Řím není to samé. Myslím si, že by měl ještě chvilku počkat. Řekl jsem mu to včera a on to pochopil. Je inteligentní a v tomto s ním není problém."

Na vyprodaném stadionu viděli diváci první šanci hned v 1.minutě. Římský Montella střílel nad. Inter odpověděl bleskově. Hned v další minutě utekl obraně Alvaro Recoba po kolmém vysunutí Vierim, míč sice na chvilku zapomněl za sebou, nakonec se ale protáhl mezi dobíhajícím obráncem a brankářem Antoniolim a skóroval od prázdné branky. Zápas tedy začal pro Inter podobně jako čtvrteční odveta ve Valencii. Na rozdíl od ní však ve šlágru 28.kola Inter hrál fotbal a hlavně se i dostával do šancí.

Ve 12.minutě se dostával do šance Totti, obrana nerazzurri mu jeho střelu zblokovala. Chvíli na to Dalmat hledal pasem Vieriho v dobré pozici, neúspěšně. Ve 20.minutě dal o sobě dvakrát vědět aktivní Recoba. Nejprve tvrdou střelou a o chvíli později skvělou přihrávkou z levé strany, která prošla po zemi mezi golmanem i posledním obráncem, Vierimu chyběl jediný krok, aby mohl zvýšit vedení.Pak přišla chvíle hostí. Nejprve chytil Toldo Montellův pokus hlavou a ve 34.minutě si nadherným zákrokem vychutnal hrdinu předchozích dvou zápasů římského AS Montellu. V další příležitosti po rychlém brejku našel Totti Delvecchia, který z voleje nastřelil tyč Toldovi brány. Těsně před koncem však znovu zaútočil Inter. Po pravé straně unikl rychlík Recoba, snadm milimetrovým centrem našel Vieriho, který v záklonu hlavou dává góóól a Inter vede 2:0! První poločas končí a Inter předvádí excelentní výkon ve strhujícím zápase s AS Řím.

Hned po přestávce pálil nebezpečnou jedovku Stephane Dalmat, vyražený míč poslal znovu na bránu Vieri. Antonioli zázračně zneškodňuje. Následně Totti odpověděl nepovedným přímákem blízko pokutového území. Cafuho pokus vyráží Toldo. Pak se římáné málem dočkali... V 53.minutě vstřelili gól. Tottiho střelu Toldo vyrazil a Montella stojící před ním míč bez problémů dorazil. Rozhodčí branku pro ofsajd Montelly správně neuznal. Vlci tlačí. Asuncaův pokus skončil v naruči Tolda. O chvíli později však již balón končí za jeho zády. Obráncům Interu se nepovedl ofsajd systém a Totti vrátil AS do hry. Interisti vehementě leč marně protestují i mně se to nějak nezdálo, opakovačku jsem ale neviděl. Římané byli na koni a na Tolda se valil jeden útok za druhým. Střelu Cafua zlikvidoval, Montella vystřelel nad. Hrozící nebezpečí z vyrovnání odvrácí Recoba tím nejlepším způsobem. Z přímého kopu nedaleko šestnáctky soupeře nádhernou střelou přímo do šibenice zvýšil na 3:1. Bravo.

EL CHINO

Drama vrcholí, tifosi řvou nadšením. V 78.minutě vyprovokoval hrdina zápasu Recoba Zebinu, který jej za zády hlavního sudí udeřil do tváře. Na pokyn asistenta rozhodčího je následně vyloučen a otřesený Uruguayec Recoba raději střídá. Atmosféra začíná být velmi hustá. Ve zbývající desetiminutovce dostali žlutou kartu Materazzi, Totti a Delvecchio. V 92.minutě přišlo i druhé vyloučení. Do tureckého záložníka Emreho se pěkně navezl Emerson, Emre ztratil nervy a kopnul ho do nohy. Po deseti minutách, co vystřídal Recobu, musí zpátky mimo hřiště.

Žádný gól již nepadl a černomodrý kotel na San Siru bouří nadšením. Interu se podařil velice důležitý krok v boji o scudetto a díky tomuto vítězství vede Serii A o tři body právě před AS. V dalším zápase 28.kola nečekaně zaváhal Juventus Turín a notně si tak zkomplikovat boj o titul. V Parmě prohrál golém vstřeleném dvě minuty před koncem.